Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb
Autor Wiadomość
Michal_Krk 

Imię: Michal
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 2
  Wysłany: 4 Kwiecień 2017, 22:13   Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów,

Ponieważ to mój pierwszy post, dlatego na wstępie chciałem się przywitać :-D

Chciałem prosić o pomoc/podpowiedź w związku z problemem, który dotyczy uruchamiania posiadanej przeze mnie kosiarki.

Jest to kosiarka JL46Z-C (Leroy Merlin).
W 2013 roku kupiła ją moja żona. Nie było mnie wtedy w domu, a potrzebne było coś co skosi trawnik, więc "na szybko" wybór padł na tę właśnie kosiarkę.
Abstrahując od opinii nt. kosiarek marketowych ... wszystko byłoby OK, gdyby nie problem z uruchamianiem.
O ile pamiętam występuje on praktycznie od samego początku użytkowania sprzętu. Błędem naszym było, że nie pojechaliśmy z tym na gwarancję, ale jak już wspomniałem - wtedy nie było mnie w domu i w zasadzie jedynie moja żonka użytkowała sprzęt i po prostu myślała, że robi coś źle - uruchamiając kosiarkę i stąd takie objawy.
Ale do rzeczy...

Gdy kosiarka jest zimna - wystarczą dwa- trzy wciśnięcia przycisku pompki paliwowej i sprzęt odpala dosłownie po jednym pociągnięciu sznurka.
Wystarczy jednak, że silnik popracuje około 2 min, złapie pewną temperaturę i już jest pewien problem z jego odpaleniem. W zasadzie jedyną opcją, która pozwala go odpalić jest znów kilkukrotne (przynajmniej 4-5 razy) wciśnięcie przycisku podawania benzyny i wtedy za drugim, trzecim pociągnięciem sznurka startuje.
W ten sposób koszę już ponad 2 sezony.

Mechanik od kosiarek powiedział, że to coś z gaźnikiem i trzeba by było wywiercić jakiś otworek w gaźniku by to wyeliminować (???). Od tamtej pory raczej unikam tego pana.

Czytając liczne posty i przeszukując Internet trafiłem na podobne objawy, gdzie przyczyną był brak kompresji po nagrzaniu silnika, ale z tego co wiem - wtedy dostrzyk paliwa na starcie raczej nie załatwiał sprawy.

Nie chciałem samodzielnie grzebać przy gaźniku, gdyż nie bawiłem się tym wcześniej i nie chciałem czegoś pogorszyć. Generalnie coraz częściej nachodzą mnie myśli, by zmienić kosiarkę na nową (kilkukrotnie zerwałem już linkę od napędu, ale ją naprawiłem domowymi sposobami plus kilka innych drobnych awarii) - ale jakoś żal mi pozbywać sprzętu i inwestować niemałą kwotę, jeśli ta kosiarka jeszcze działa. Gdyby tylko wyeliminować ten mankament - myślę, że jeszcze trochę by pochodziła.
To szarpanie się przy starcie daje w kość zwłaszcza w lecie, gdy jest ciepło, wszystko nagrzane, słoneczko grzeje, a tu trzeba się nieźle gimnastykować by odpalić kosiarkę po opróżnieniu kosza z trawą. A że działki mam około 14 arów, to kosz się zapełnia dość szybko.

Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź - co może być przyczyną oraz czy jest to w miarę łatwe do naprawy/wyeliminowania.
Z góry serdecznie dziękuję!

Oto link do strony, gdzie pokazany jest dokładnie taki model, który posiadam...
http://cokupic.pl/produkt...-T-Tylny-139cm3

Zdjęcia kosiarki poniżej ...

IMG_20170402_164615526_HDR.jpg
Plik ściągnięto 52 raz(y) 217,09 KB

IMG_20170402_164557215.jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 195,09 KB

IMG_20170402_164545060.jpg
Plik ściągnięto 47 raz(y) 254,04 KB

IMG_20170402_164534807.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 212,06 KB

IMG_20170402_164524031.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 214,68 KB

_________________
Pozdrawiam,
Michał
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 5 Kwiecień 2017, 07:35   

Pomogą Ci tutaj https://e-kosiarki.net/index.php
 
Michal_Krk 

Imię: Michal
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 2
Wysłany: 5 Kwiecień 2017, 19:21   

Ok, dziękuję! Spróbuję.
_________________
Pozdrawiam,
Michał
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 24 Luty 2019, 16:20   

sprawdź czy paliwo z bak dociera do gaźnika cały strumieniem czy tylko się sączy ...
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi - Mapa Forum