Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Luźny łańcuch, Stihl MS170.
Autor Wiadomość
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 13 Październik 2009, 16:57   Luźny łańcuch, Stihl MS170.

Witam kolegów.
Mam ciągłe problemy z odpowiednim naciągiem łańcucha tnącego w pilarce Stihl MS170. Już na siłę dokręcam śruby mocujące prowadnicę, a i tak po pewnym czasie pracy widzę, że łańcuch robi się luźny. Nie sądze, żeby mógł się aż tak naciągać podczas pracy (następnym razem zmierze jednak jego podziałkę) Śruba naciągowa też się nie odkręca, zaznaczałem jej pozycję. Czas pracy nie jest zbyt długi, jednorazowo tnę max 30min. Pilarka, zadbana, prowadnica też w nienagannym stanie. Sprzętu używam trzeci rok z tym, że ;przez ten czas pracowałem na nim ok. 8godz. (sporządziłem sobie cały cykl przeglądowy, bazując na zaleceniach producenta i na własnym doświadczeniu)
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 14 Październik 2009, 19:06   

Witam.Mam pytanie, kiedy Ostrzyłeś łańcuch tnący?
_________________
Henry58
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 16 Październik 2009, 19:09   

Na początku tego sezonu (w autoryzowanym punkcie Stihla), wydaje się być jeszcze ostry-ale już przy pierwszej jego pracy, zaczęły się te probemy. Na wszelki wypadek kupiłem jednak nowy. Sprawdzę go, kiedy pogoda na to pozwoli. Napiszę, co bedzie się z nim działo. Dziękuje za zainteresowanie Henry58, pozdrawiam
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
andriu124 
serwisant

Wiek: 38
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Chełm
Wysłany: 11 Listopad 2009, 11:43   

aby problem przestal sie powtarzać musisz spradzić nastepująco:
- smarowanie (ilość podalanego oleju na łańcuch- jesli jest go za malo bedzie sie wyciągał i może dojść do pekniecia- jest to najczestrze akurat w tym modelu pilarki który posiadasz)
-stan bebna napedzającego łańcuch (jesli jest wyrobiony należy go wymienic - chyba ze jest to kółko plywające wtedy tylko kółko- zwróć również uwage na na cześć prowadzącą łańcucha jesli jest wyrobiona to należało by wymienić również łańcuch)
-zwróć uwage na stan śróby napinajacej łańcuch, zadarza sie tak że sa one krzywe i mimo że prawidłowo naciągniesz łańcuch ona po jakimś czasie sie przegnie i luzuje prowadnice i łąńcuch wisi
-sprawdz luzy na łańcuchu, jesli pojawił sie luz miedzy zebami na tzw spinkach zebów najlepiej wymień łańcuch aby uniknąć przykrego wypadku z urwaniem łańcucha
-sprawdz czy na prowadnicy nie pojawił sie zadzior w miejscu gdzie przesówa sie łańcuch( jesli tak poprostu go zeszlifój
To chyba tyle :-D w razie pytań pisz na gg PW
_________________
pomoge :D naprawie :D
 
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum