Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Awaria] Briggs&Stratton 500 158 cc
Autor Wiadomość
matt 

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 3
Wysłany: 12 Maj 2012, 16:54   [Awaria] Briggs&Stratton 500 158 cc

Witam. Po przerwie zimowej wymieniłem olej w kosiarce wyposażonej w ww. silnik - kosiarka odpala bez problemu. Wczoraj chcę wykosić ogród drugi raz, okazuje się, że przy uruchamianiu linka zacina się - silnik uruchamiam dopiero po kilkudziesięciu próbach, niestety zaczął się dymić bardzo intensywnie. Zaniepokojony wyłączyłem silnik, po przyglądnięciu się z zewnątrz okazało się, że przy uruchomieniu silnik "wypluł" znaczną część oleju. Oprócz tego kilka sekund sprawiło, że silnik parzył dłonie nawet przez rękawice. I tu najdziwniejsze - przy pierwszym uruchamianiu po zimie olej został wymieniony ZGODNIE z instrukcją obsługi, a zbiorniczek odpowiednio napełniony. Teraz, gdy silnik zaczął mi tak dymić okazało się, że... mam nadmiar oleju w silniku. Jak to w ogóle możliwe? Skąd wzięło się w nim ten nadmiar oleju, gdy kosiarka nie była używana? Olej wypompowałem przez górny wlew do odpowiedniej ilości i spróbowałem ją uruchomić jeszcze kilka razy czekając na rozwój wypadków. Co prawda silnik pali na raz, i poprzez kilka uruchomień "wypluł" te resztki z nadmiaru oleju, jednak gdy przeczekam kilkanaście sekund, znów zaczyna delikatnie dymić. Że jest dosłownie parzący nie wspomnę.

Cóż więc może być z nim nie tak? Zaznaczam po raz kolejny, że kosiarka jest używana zgodnie z zaleceniami i ogólnie zadbana. Jest niemal nowa, bo kupiłem ją na tamtych wakacjach.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Maj 2012, 17:04   

Wyrównaj poziom oleju aby wskazywał pomiędzy min i max następnie odpal i daj jej się wydymić, bardzo możliwe że nie zlałeś całego oleju i nalałeś świeżego ( 0.6L ) i był podwójny stan oleju.
 
matt 

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 3
Wysłany: 12 Maj 2012, 21:13   

Dziękuję. Mam nadzieję, że to "tylko" to. W poniedziałek dostosuję się do wskazówek, ale gwoli ścisłości (wspomina Pan o podwojonym stanie oleju) - po wymianie oleju dwa tygodnie temu, olej został dolany prawidłowo, według miarki (nie był przelany), a bezpośrednio potem normalnie wykosiłem ogród. A wczoraj, gdy w międzyczasie nic przy niej nie robiłem, okazało się, ze poziom przekracza normę o jakiś niecały centymetr. Jak to możliwe? Czy to sprawka właśnie tego starego oleju że nagle zrobiło mi się ponad stan? Gdy to sprawdziłem, zredukowałem poziom oleju i każde kolejne uruchomienie było już na wyrównanym oleju. Dodam, że kosiarka była przechowana na równym terenie, nie była przechylana.

A tak przy okazji - czy silniki B&S rzeczywiście mają jakąś ogólną wadę jeśli chodzi o wycieki oleju? Bo wydaje mi się, że przy okazji zaznajamiania się z tematem gdzieś ktoś coś takiego napisał, a chciałbym znać opinię fachowca.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez matt 12 Maj 2012, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
matt 

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 3
Wysłany: 15 Maj 2012, 16:32   

Wszystko w porządku, kosiarka wydymiła się tak jak Pan mówił, po kilku minutach. Dziękuję za podpowiedź, bo już miałem jechać na serwis.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum