Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek dla klubu sportowego
Autor Wiadomość
Adamus 

Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 22:24   Traktorek dla klubu sportowego

Witam, przymierzamy się do wymiany zasłużonego sprzętu na nowy.
Teraz pracujemy na kosiarce Partner z silnikiem B&S 18 KM. Co do tego sprzętu to jesteśmy z niego mega zadowoleni jednak ma już prawie 8 lat i może zaniemóc, a wykosiła już kilkaset hektarów za swojego żywota :)

Budżet : ok 12 - 13 tyś zł
Wymagania : jak największa szerokość koszenia, kosz i tylni wyrzut, dostęp do części i mocna konstrukcja, szybkość jazdy
Sprzęt będzie pracował tylko na równym boisku i będzie kosił małą trawę. Dbamy o sprzęt ale nie chcemy wiecznie przy nim grzebać i płacić krocie za części które szybko padają.

Nie widzę już nigdzie Partnerów tak więc proszę o pomóc co dla nas będzie najlepsze
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 08:45   

Dozbierajcie troszkę i polecam Snapper RPX 200,maszyna w tej cenie bezkonkurencyjna
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Adamus 

Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 15:53   

Dzięki Janek. Snapper co to w ogóle za marka ? Jak z częściami zamiennymi ? W czym jest lepsza od innych ? Widzę ogromną moc silnika na innych parametrach się nie znam :)

Jakie traktorki polecacie jeszcze ? Szczególnie w tym zakresie cenowym bo niestety może być tak że będzie to kwota ostateczna ( zakup przez gminę)

A np. stiga ? http://allegro.pl/traktor...eb-f5a1dc4a0719

Na plus szersze koszenie oraz pewny serwis na miejscu
  
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 16:33   

Zobacz McCullocha M200-107tc. Biorąc pod uwagę konstrukcję i rotację właścicielską marek, to McCulloch przejął schedę po Partnerze.
 
Arek14 
Arek

Imię: Arek
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 11
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 17:54   

Ten McCulloch nie ma nic wspólnego z dawnym Partnerem. Kierowałbym się w stronę Snappera lub innego. Co do Stigi - nie warta swojej ceny, dodatkowo jednocylindrowy silnik....
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 7 Czerwiec 2017, 09:26   

Adamus napisał/a:
Dzięki Janek. Snapper co to w ogóle za marka ? Jak z częściami zamiennymi ? W czym jest lepsza od innych ? Widzę ogromną moc silnika na innych parametrach się nie znam :)


Snapper jest produkcji USA,części zamienne są dostępne bez problemu i to z trzech Firm,jego plusem jest spora moc silnika,bardzo mały promień skrętu,duży kosz,obudowy metalowe,żeliwna przednia belka,masywna konstrukcja i co ważne jego waga świadcząca o solidnym wykonaniu,Stiga jak pisał kolega wcześniej , Macculloch tak samo nie warty zachodu,chyba że twój budżet jest bardzo ograniczony a raczej tak będzie bo przeważnie budżetówka ma to gdzieś czym będziecie kosili i lepiej póżniej dokładać za serwis to wtedy na Snappera cię nie będzie stać
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 8 Czerwiec 2017, 12:48   

McCulloch M200-107tc
Wyprodukowany w USA
Rama stalowa, obudowy metalowe
Części dostępne w serwisach Husqvarna i w internecie
Na allegro hasło "mcculloch m200 pasek" daje 30 pozycji
Hasło "snapper rpx pasek" daje 0 pozycji
Kosz 320 litrów (Snapper 350 litrów)
Szerokość koszenia 107 cm (Snapper 97 cm)
Silnik Briggs Intek 7220 Twin (taki sam jak w Snapperze)
Przekładnia hydrostatyczna Peerless (na 99% taka sama jest w Snapperze)
Srednica nieskoszonego okręgu (min) 102 cm (Snapper podaje jedynie średnicę skrętu 76 cm a to co innego)
Waga (w zaleznosci od zrodla) 230-280 kg, producent podaje 263 kg, Snapper 293 kg ( ale o czym to niby ma swiadczyc)
Przednia oś od 2016 roku spawana, wcześniej odlewana (ponownie, jakie to ma znaczenie tak realnie...) Snapper odlewana
Załącznie noży ręczne (wolę takie rozwiązanie, proste, bez dodatkowych sprzęgieł), Snapper sprzęgło elektromagnetyczne
Tylne koła 18 cm szerokości, Snapper 20 cm
Cena McCullocha to 9999 w Leroy Merlin, Snapper 14500

To tyle faktów, a nie pitolenia.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Czerwiec 2017, 15:06   

Waikiki - właśnie podałeś na czym polega przewaga Snappera na Macculochem . Poza ty napisałeś :

"Na allegro hasło "mcculloch m200 pasek" daje 30 pozycji
Hasło "snapper rpx pasek" daje 0 pozycji'


Wpisz hasło "kamasutra' - zobaczysz ile ci wyskoczy pozycji

- potem przejdz pod Kolumnę Zygmunta i powiedz "Pan tu nie stał"
  
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 8 Czerwiec 2017, 16:13   

Pasek klinowy to czesc eksploatacyjna, tak jak klocki hamulcowe w samochodzie.

P.S. A te 125 jak pan masz chęć... :))))
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 8 Czerwiec 2017, 17:09   

pfp76 napisał/a:
Waikiki - właśnie podałeś na czym polega przewaga Snappera na Macculochem . Poza ty napisałeś :
Wpisz hasło "kamasutra' - zobaczysz ile ci wyskoczy pozycji

- potem przejdz pod Kolumnę Zygmunta i powiedz "Pan tu nie stał"


Dobrze ujęte,ale podziwiam tych co uważają "gówno marketowe" za sprzęt NASA,faktem jest że każdy cieszy się z zakupu na jaki go stać bądż też śmieje się z innych że "frajerzy"bo przepłacają za inne firmy jak tu pod nosem taka świetna maszyna w promocyjnej cenie....kurde jaki ja świetny interes zrobiłem i wmawiają to sobie,niestety takich ludzi juz nie nawrócisz bo nawet jak im się to rozsypie za np 4 lata to i tak powiedzą"ale tyle lat chodziło",jak ktos chce wydawać na marketowe zabawki to proszę jest Mcculloch jak sprzęt z górnej półki Snapper,poza tym fajna rozpiętość w wadze tylko 50kg,załączanie noży ręczne...fajne mi sie podoba...kurde brak koła przedniego fajnie mi się podoba......belka spawana fajnie mi się podoba.....odpadnie mi skrzynia......ale czad mi się podoba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: rozleci sie na kilka lat ale hardcor ale mi sie podoba :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 8 Czerwiec 2017, 17:21   

A to wyżej to jest syndrom ludzi, którzy przepłacili za sami nie wiedzą co, bo z parametrów żadna wyższość nie wynika. Więc wymyślają historie o większej masie traktorka, która ma ogtomne znaczenie dla koszenia przecież i inne tskie dyrdymały. Dobrze, że jest was dwóch, możecie się lizać po fiutkach przy Snapperze.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Czerwiec 2017, 19:07   

Waikiki , ja nie zachwalam Snappera "na siłę" ,są inne dobre marki ,opisałem jedynie CO ZROBIŁEŚ .
Z natury jestem trochę trollem , jeżeli jest w tym trochę dowcipu i humoru ,lubię sie pośmiać ,a jeżeli dowcip przedni ,to nie mam nic przeciwko gdy śmieją się ze mnie .
Ty jesteś przypadkiem ,kiedy staję sie trollem ze złości , na to trzeba sobie naprawdę zapracować .Tobie się udało !
Jesteś facetem , który swojego czasu przygodę z tym forum( a zapewne również przygodę ze sprzętem do koszenia) zaczął od tego , że tryumfalnie oświadczyłeś iż "z pełną premedytacją" zakupiłeś "marketowy traktorek "i od początku twierdziłeś ,że jest to zakup idealny (na jakiej podstawie?) .Następnie w połowie drugiego sezonu użytkowania ,mając 25mtg. na swoim sprzęcie w dalszym ciągu piejesz z zachwytu .Twój traktor może się zupełnie nieżle sprawować i biorąc Twoje potrzeby słuzyć ci długo ( w granicach swoich możliwości)
Jednak teraz dochodzimy do istoty sprawy . Za każdym razem ,gdy pojawia się ktoś , przeważnie bez doświadczenia) i pyta co ma kupić, wyskakujesz jak diabeł zpudełka i bez zająknięcia głosisz TYLKO McCulloch. I to jest właśnie nie w porządku , ponieważ NIE MASZ NAJMNIESZYCH PODSTAW MERYTORYCZNYCH do takich stwierdzeń .To jest oszustwo,nie dlatego ,że Twój sprzęt jest lepszy lub gorszy , a dlatego , że twoje doświadczenie z nim jest na razie bliskie zeru - pamiętaj ,że ludzie wydaja na sprzęt ciężkie pieniądze.
Natomiast Twoja teoria o spisku Snapperowym jest jakąś fiksacją .
Zastanawiałem , czy nie jesteś wysłannikiem Marketowym do reklamy McCullocha , ale jeśli tak to bardzo nieudolnym . Moja rada : zmień nick , napisz że masz McCullocha drugi sezon ,5 ha. do koszenia na liczniku nabite 480mtg. i wtedy zachwalaj.
Klasę trzeba mieć nawet w oszustwie...
  
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 8 Czerwiec 2017, 19:31   

Mam takie same podstawy jak i ty, a moze i wieksze, bo wypowiadam sie o sprzecie, ktory posiadam, wiem jak dziala, jak jest wykonany. Planujac zakup poswiecilem sporo czasu na przeglad rynku i podjalem decyzje o kupnie takiego a nie innego traktora. Mam prawo doradzac innym bo w ten sposob oszczedzam im czasu na porownywanie kilkudziesieciu modeli kilku marek w wielu cenach.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Czerwiec 2017, 20:05   

Dość .
Głupi fiucie :
Traktorków to ja mam siedem , zezłomowałem pięć
Zajmuje się zawodowo koszeniem (15lat)
Żyje 50 mil od zatoki meksykańskiej w strefie podzwrotnikowej , gdzie na pięć gospodarstw domowych przynajmniej 3 maja traktorek kosiarkę .
Przeważnie 2 razy w tygodniu odwiedzam markety: Lowe's , Home Depot , Sears ,Tractor Supply , oraz inne
Subskrybuje consumer reports
Uczestniczę na forach amerykańskich


- rzadko sie tak odsłaniam , ale tym razem żeś mnie naprawde wkurzył
-jeżeli sądzisz ,że kłamie zacznij od sprawdzenia mojego adresu IP.
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 8 Czerwiec 2017, 22:40   

Ojej, to straszne, weź sobie krople na uspokojenie.
Faktycznie, nazywając mnie "głupim fiutem" odsłoniłeś się kompletnie. Twoje IP to pewnie 192.burak.000.00
Nie obchodzi mnie czy to prawda co tam piszesz, jeśli tak jest to dobrze, możesz lepiej doradzać ludziom w tematach technicznych. Ale jeśli mierzysz swoją fachowość liczbą posiadanych i zezłomowanych maszyn, to... co to za argument.
Zasadniczo nie wdaję się w takie internetowe pyskówki, ale przyznam, że tacy "forumowi fachowcy" roszczący sobie prawo do najmojszej prawdy mocno mnie irytują. Natomiast każde forum ma niestety takiego "wujka dobra rada" i trzeba z tym żyć. Fajnie. Pozdrowienia.
 
Adamus 

Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 14 Czerwiec 2017, 13:56   

W ostateczności Macculoch. Snipper może być trochę niestety za drogi.
Jest coś po "środku" ?
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 14 Czerwiec 2017, 20:58   

Kolego Adamus ..uwierz mi ..zrezygnuj z tego badziewia McCulloch, kupcie Snappera. O ile na potrzeby indywidualnego użytku, na mały obszar można tego mcculocha "przełknąć", to już na boisko oraz ew. okoliczne tereny ..polecam snappera. I nie pytaj dlaczego, bo dużo, by trzeba pisać..sam snappera nie posiadam więc nikt mnie nie posadzi o stronniczość. Kolega pfp76 dobrze doradza...
 
Adamus 

Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 15 Czerwiec 2017, 08:32   

Rozumiem jednak naprawdę cena może okazać się za wysoka.
Cytat:
a raczej tak będzie bo przeważnie budżetówka ma to gdzieś czym będziecie kosili i lepiej póżniej dokładać za serwis to wtedy na Snappera cię nie będzie stać

niestety tak może być.

Czyli na rynku są tylko marketówy, Stiga i Snappery ? I nic innego godniejszego uwagi?
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 16 Czerwiec 2017, 17:30   

Są też inne, ale to już inna półka cenowa....
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 17 Czerwiec 2017, 13:31   

Mcculloch to ostateczność,po drodze do samozagłady są jeszcze inne maszyny w twoim budżecie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Adamus 

Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 21 Lipiec 2017, 05:14   

Oleo-Mac OM 105/18,5H Premium

A co sądzicie o tym modelu?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 21 Lipiec 2017, 09:40   

już bym wolał OM106/24KH
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 29 Lipiec 2017, 13:04   

Adamus napisał/a:
Oleo-Mac OM 105/18,5H Premium

A co sądzicie o tym modelu?

Sadzę, że lato minie, a Ty założysz temat, jaką odśnieżarkę kupić... hehehehehe
 
Adamus 

Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 9 Listopad 2017, 21:12   

Szybka piłka. Kasa jest. Budżet to tylko 12 tyś i ani złotówki więcej. Mccloucha nie chcę. W grę wchodzą 3 modele i żadne inne. Serwis i sprzedawca na miejscu więc skupmy się na tych trzech modelach. :

-Husqvarna TC 138 11 tyś zł
- Alpina AT8 102 HCB ( Stiga) 12 tyś zł
-Castelgarden XDC 170 HD ( nieznana mi firma) 10 tyś zł
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 10 Listopad 2017, 16:15   

Wszystkie siebie warte,tylko w Husqvarnie najdroższy serwis
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum