Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
kosiarka/używany traktorek do 30 arów
Autor Wiadomość
Daniel1209 
Daniel1209

Imię: Daniel
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 22 Maj 2017, 20:38   kosiarka/używany traktorek do 30 arów

Witam
Przez ostatnie 8 lat trawę kosiła u mnie kosiarka NAC z silnikiem B&S 675 6km ale się zatarła (powód a) zalany olej silnikowy 10w40 zamiast kosiarkowego (za gęsty?), b) zużycie silnika ? Zatarła się na końcu sezonu do końca chodziła równo paliła od tyku, po zatarciu lekko przeszlifowany cylinder zapaliła od tyku skosiła parę arów i zatarła się znowu tym razem już mocno uszkodziła cylinder, nadal działa ale bierze oleju dużo)

Pora na nową kosiarkę, budżet jest niski, kosi to osoba w wieku 70 lat i z tego względu zastanawiam się nad traktorkiem używanym, warto takowy kupić w cenie do 4k zł? Czy może pewniejsza jest jednak zwykła nowa kosiarka tylko coś solidniejszego bo podwozie NAC najlepsze nie jest i kosiarka miała problemy z napełnieniem całego kosza, trawa musiała być idealnie sucha, rozwiązanie napędu a zwłaszcza różnicówki też fatalne.

Proszę o doradę jak wygląda sprawa używanych traktorków bo nie mam o nich żadnej wiedzy, w takiej cenie można kupić coś co pojeździ jeszcze przez lata, na co zwracać uwagę itp.
Jeśli chodzi o kosiarki to polecana jest Oleo-Mac GV53 TK, była by lepsza od starego NACa z B&S?
  
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 22 Maj 2017, 21:11   Re: kosiarka/używany traktorek do 30 arów

Daniel
Temat używanego sprzętu, a w tym wypadku traktorka to temat rzeka.
Pewnie już przeczytałeś informacje na tym i innych forach, ale ... niestety, podobnie jest jak z samochodami, choć niektórzy mówią, że traktorki pracują aż się zużyją, albo naprawa będzie nieopłacalna , i może jest trochę w tym racji, ale też znam osoby które kupiły uzywki i nadal uzywają te traktorki . Sam jestem tego przykładem, ale ja akurat kupiłem "prawie nówkę "
Także jak chcesz kupić używkę, najpierw poczytaj , masz dużo informacji do przyswojenia, zarówno o problemach ogólnych , a także w poszczególnych traktorkach. A potem wybierz konkretny model / firmę i ... na spokojnie czekaj, obserwuj ogłoszenia.
A tej chwili to jest sezon, wiec trochę trudno na dobrą używkę, ale kto wie .. może się trafi.
Powodzenia
 
Daniel1209 
Daniel1209

Imię: Daniel
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 25 Maj 2017, 09:43   

Chyba zdecyduję się jednak na nową kosiarkę pchaną ze względu na pewną prace przez kilka lat.
Zastanawiam sie nad Oleo-mac gv53tk z EMAK k800, można coś lepszego można kupić w cenie do 1600? Ten silnik będzie chociaż porównywalny jakością z 8 letnim B&S 675?
Może ktoś coś powiedzieć na temat FAWORYT GYK 51 BS 675 N mam ją do kupienia na miejscu.
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum