Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem kosą Stiga BJ 325D
Autor Wiadomość
chiken 

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 7
Wysłany: 10 Maj 2014, 17:07   Problem kosą Stiga BJ 325D

Witam

Mam problem z kosą spalinową podaną w tytule. Kosa była zakupiona przez mojego ojca w 2009 roku. Do tej pory nigdy nie widziała serwisu. Koszone sezonowo od czasu do czasu. Po okresie zimowym jednak pojawił się problem z odpaleniem jej na zimnym. Trzeba dużo się naszarpać, aby załapała. Jak już odpali to musi chodzić na wyższych obrotach, aby złapała temperaturę i będzie chodzić. Potem odpala bezproblemowo. Przeczyściłem świecę, potem zapodałem spray do czyszczenia silników do gaźnika i odpala od razu puki nie wypali. Wyglądałoby na to, że nie bierze paliwa. Po tej operacji pompując paliwo do gaźnika odpala, wypali paliwo i gaśnie. O co to może być? Po pewnym czasie nie chce zapalić wogóle, trzeba się namachać.

Druga sprawa, gdzie w tym gaźniku jest śrubka do regulacji obrotów?
 
Agart 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 11 Maj 2014, 10:25   

Gaźnik trzeba wyczyścić, obejrzeć stan membran. Jeśli to chiński wynalazek to najlepiej będzie wymienić cały gaźnik (będzie taniej niż go naprawiać) i powinno być po sprawie.

Wstaw jakieś zdjęcie - osobiście nie znam tego modelu kosy, więc będzie łatwiej.
_________________
Sprzedaję i serwisuję sprzęt Solo.
  
 
chiken 

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 7
Wysłany: 11 Maj 2014, 13:39   

Znalazłem na jednej stronie jakieś foto.
http://www.midor.com.pl/k...iga-bj-325.html

A gaźnik mam taki
http://www.lasiogrod.pl/p...roducts_id=2102
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 11 Maj 2014, 16:20   

kosa może i ta ale gaźnik tylko podobny ten gaźnik z linku jest przeznaczony do pojemności 26 cm3 a ty masz 33cm3 więc ten gaźnik pasował nie będzie
 
chiken 

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 7
Wysłany: 11 Maj 2014, 17:22   

Nie chodzi mi o to czy będzie pasował tylko, że właśnie podobnej budowy mam. Czyli mogę mieć przytkany gaźnik i próbować dalej.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 11 Maj 2014, 20:59   

w tym gaźniku jest zaworek po widełkami jak nie pracuje to gaźnik do wymiany jak pracuje to w 90 % udaje się naprawić taki gaźnik
 
chiken 

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 7
Wysłany: 12 Maj 2014, 16:44   

Czy mógłbyś mi pokazać gdzie ten zaworek się znajduje? Rozkręciłem dziada przeczyściłem co mogłem, membrana cała. Przedmuchałem kanały. Teraz jestem ciekaw o co chodzi z tym zaworkiem?

Druga sprawa jaki gaźnik warto było kupić na podmiankę i gdzie taki dostać?
  
 
ŚliweN 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 33
Wysłany: 20 Maj 2014, 19:44   

Miałem podobną akcję z kosą solo, paliła zimna, pochodziła aż się rozgrzeje i gasła, do wymiany była cewka
 
chiken 

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 7
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 14:13   

Czyszczenie nic nie dało. Odkręcenie iglicy również bo mosiężna nakrętka niszczyła się. Pomogło podkręcenie śruby od manetki gazu o kilka obrotów. Odpala za pierwszym razem. Pewnie jakby udało mi się podnieść iglicę to byłoby ok.
 
chiken 

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 7
Wysłany: 21 Maj 2015, 09:12   

Witam

Żeby nie zakładać nowego tematu. Ponownie mam problem ze swoją kosą. Otóż po zimowym okresie, zalaniu świeżego paliwa, nie mogłem odpalić. Dopiero po godzinie zaskoczyła. Czy jest możliwość sprawdzenia kompresji? Jeśli tak to ile powinno wynosić?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum