Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka Castle Garden B&S 18KM V2 - demontaż koła magne
Autor Wiadomość
badiro 

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 20 Wrzesień 2015, 23:10   Kosiarka Castle Garden B&S 18KM V2 - demontaż koła magne

Witam, Chciałem zapytać o demontaż koła magnesowego w kosiarce Castel Garden TWIN CUT plus z silnikiem V18KM Briggs&Stratton INTEC, 2-cylindry. Mam z tym do czynienia pierwszy raz i chciałem zasięgnąć wiedzy doświadczonych Kolegów. Muszę sciągnąć koło, ponieważ nie wychodzi z niego zasilanie na przewody czyli akumulator nie jest w ogóle ładowany w trakcie pracy. Wstępnie się do tego przyłożyłem tzn. jestem zaopatrzony w dwa ściągacze i wyspawałem z grubego płakownika ramkę, żeby móc obejść śrubę centralną, którą odkręciłem i zakręcić ją do dwóch śrub mocujących wirnik. Mam jednak obawy bo koło mocno jest osadzone i po zakręceniu ściągacza i przykręcając go, wydaje mi się że wcześniej się płaskownik się wykrzywi lub śruby wyrwie z koła magnezowego zanim puści na śrubie centralnej. Macie doświadczenie i jakiś pomysł by np momóć ściągaczowi lub inny sprawdzony sposób na demontaż. Załączam zdjecie sytuacyjne...

zdjęcie 02.jpg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 655,85 KB

_________________
Pozdrawiam,
badiro
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Wrzesień 2015, 02:06   

-kręć z wyczuciem , aż zacznie się giąć płaskownik , następnie weż solidny młotek i - pieeerduut - w śrubę ( od góry , w tę co ją nazywasz centralną)...
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 21 Wrzesień 2015, 09:44   

najpierw bym z wyczuciem opukał koło magnesowe
 
badiro 

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 21 Wrzesień 2015, 18:47   

dziękuję za pomoc... dokręciłem ściągacz na full tzn. tak że się już zaczął wyginać, po czy zacząłem opukiwać nawet nie mocno młotkiem gumowym w koło ściągacza po kole magnesowym. Zabieg z młotkiem trwał nie całe 10 sekund, po czym koło wyskoczyło z wału :)
_________________
Pozdrawiam,
badiro
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 21 Wrzesień 2015, 20:03   

i tak miało być :lol:
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum