Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką kosiarkę wybrać ?
Autor Wiadomość
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 18 Listopad 2015, 12:56   Jaką kosiarkę wybrać ?

Przygoda z używaną kosiarka zakończyła się po jednym dniu :) jadę ją oddać. Chyba jednak nie ma sensu znowu próbować szczęścia bo 300zł drogą nie chodzi. A pewną dzieżko kupić , chyba , że ktoś by na forum miał ( jakiś serwisant )

Potrzebuję na budowę kosiarki spalinowej, do koszenia działki jest ok 5ar . Nie chcę wydawać teraz 1500zł na kosiarkę z napędem bo funduszy brak i co ważniejsze po prostu mi jej szkoda , za nim się wprowadzę minie parę lat a na budowie wiadomo jak jest.

Musi być spalinówka a reszta jest nieważne , wiadomo aby po 2 latach nie padła. W domu mamy starą MTD z silnikiem OHV , tylko teraz to nawet chińskie gorsze jak kiedyś.

Co kupić jak najtaniej ? Na allegro jest kilka kosiarek w przedziale 400-600zł. Możecie jakaś polecić ?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 19 Listopad 2015, 11:46   

To kup porządną kosiarkę bez napędu (na 5ar wystarczy 46 cm, 4-5KM). Cena ok 1000-1100 zł.
Zapłać 500 zł, resztę weź na 12x52 zł. Pewnie nie odczujesz tego ubytku w budżecie, ale na pewno odczujesz ulgę przy koszeniu. Na pewno też ulgę przy zakupie i oszczędność podczas użytkowania sprawnej maszyny.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 19 Listopad 2015, 18:44   

Jaką polecasz? Najbardziej pasuje mi hortmasz bo ma mulczowanie i wyrzut boczny
http://allegro.pl/kosiark...5804823208.html
http://allegro.pl/kosiark...5780545854.html
http://allegro.pl/stiga-c...5432751798.html
http://allegro.pl/stiga-k...5805653025.html
http://allegro.pl/kosiark...5802245378.html
http://allegro.pl/kosiark...5806270359.html
http://allegro.pl/grass-k...5211216007.html
http://allegro.pl/kosiark...5780519439.html

Które od razu odrzucić ?
  
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 20 Listopad 2015, 13:30   

Panowie bo do wiosny nie zdążę.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 20 Listopad 2015, 17:30   

Pierwsza Hortmasz może być
Druga Oleomac taka sobie jakość
Trzecia Stiga z jakimś Chińskim wynalazkiem zamiast silnika
Czwarta identycznie jak poprzednia
Piąta może być
Szósta może być
Siódma może być
Ósma może być ,ta kosiarka chyba już u nich troszkę stoi ,ten model był ostatnio w tamtym roku więc już ma dwa sezony a jej cena sklepowa to było 819zł brutto w sklepie więc chyba szukają "frajera"który to kupi na allegro za "okazyjną cenę 929zł. hahahahahaaa

reasumując::: kosiarka z napędem ci nie potrzebna bo napęd na takiej działce i to jeszcze budowlanej nie zda egzaminu,weż kosiarkę bez napędu ale na wysokich tylnych kołach-łatwiej ci będzie ją pchać a i do psucia mniej
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 20 Listopad 2015, 21:04   

Co ty byś mi polecił w tej cenie?Może cos innego?
Najbardziej mi pasuje olek i hortmasz. tylko czy nie będzie problemu po gwarancji z hortmaszem?
to prawda że w kosiarce za ok 1 tyś napęd to lipa ,z napędem trzeba 1.5 tyś?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 21 Listopad 2015, 10:48   

Może lepiej jedż do normalnego sklepu z serwisem i na własne oczy zobacz co mają i w jakich cenach(teraz powinno być taniej)dotkniesz,pomacasz i będziesz widział co kupujesz,nie wiem coś ty się tak napalił na ten napęd ale to twoja sprawa
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 21 Listopad 2015, 11:42   

Co mi to da , że dotknę ?
Pytam na forum po to aby się dowiedzieć którą kupić a nie radę aby jechać do sklepu. Uważasz, że sprzedawca mi rzetelnie doradzi ?
Nie uparłem się na napęd tylko pytam
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 21 Listopad 2015, 11:55   

kosiarka bez napędu, z trwałym zawieszeniem. Silnik chiński ale porządniejszy od B&S450. Janek będzie oczywiście odradzał, ale sam mam taki w swojej kosiarce i jakoś 4 lata bez serwisu jeździ. Pali mało, moc ma sporą. Odpala po zimie za pierwszym lub drugim pociągnięciem. Ważne żeby ssanie miał dobrze wyregulowane.

http://www.markab.com.pl/...nowa-p1247.html

Jeśli jednak uprzesz się na silnik B&S do pozostaje:
http://www.markab.com.pl/...inowa-p948.html

Kupujesz raz i kosiarkę masz na długo po tym jak uprzątniesz działkę.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 21 Listopad 2015, 12:33   

Z tych przezemnie co podałem , żadnej nie polecasz? Nie upieram się przy żadnym silniku :)
Zaproponowałeś stiga combi , tylko tak myślę czy nie za szeroka . Stiga colector gorsza dużo ?
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 21 Listopad 2015, 12:52   

najpierw chcesz kosiarkę używaną,teraz przymierzasz się do sprzętu za tysiaka tylko po co,masz budowę więc i tak ją prawdopodobnie zniszczysz może najprościej kup po prostu najtańszą a wtedy nie będzie ci żal wydanych pieniędzy,zawsze to mniejsze zło,ja juz się zaczynam gubić czego ty wreszcie potrzebujesz
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 21 Listopad 2015, 13:02   

Collector od combi różni się grubością blachy, jakością kółek (combi ma ogumowane, collector całe plastikowe), mocowaniem rączek (combi solidniejsze), koszem (combi węższy ale dłuższy, parciany, collector plastikowy cały)

Collector ma słabsze silniki, ten który podałem w Combi jest mocniejszy, a do tego identyczny mam u siebie w kosiarce, więc go polecam szczerze a nie handlowo.

Szerokość różna o 2 cm, nie zauważysz tego nawet.
Chińczyków nie polecam z tych co podałeś, a ze Stigi (produkowanej na Słowacji) zaproponowałem lepszy model, na trwalszym podwoziu, żebyś po budowie miał dalej sprawną i nie rozklekotaną kosiarkę. Kupujesz raz i masz na długo.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 21 Listopad 2015, 13:15   

janek38 niby sprzedajesz, serwisujesz a pytania dziwne zadajesz. Chciałem używkę bo tania ale jakiejś dobrej firmy , dlatego kupiłem solo z b&s co było błędem dlatego chcę nową.
Co w tym dziwnego , że nie wiem co wybrać ? Kupić najtańsza i jak za dwa lata padnie to 600zł w błoto bo nie będzie części ?

markab.com.pl a oleomac ? silnik w combi to chińczyk ?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 21 Listopad 2015, 13:44   

Chodzi o to żebyś nie brał kosiarki z wstawkami z tworzywa oraz żeby miała solidny wózek,jak weżmiesz dziadostwo nawet za 1000zł to i tak ci się to rozsypie na to nie ma siły,na taką działkę przy budowie nawet ta za 500 czy 600 może dłużej pochodzić niż ta np.Stiga czy Wiking za 1000zł.tego nie przewidzisz,ważne jak i z jakich materiałów jest sprzęt zrobiony a nie jak się nazywa i kto go wyprodukował
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 21 Listopad 2015, 14:04   

Oleo maca polecam jak najbardziej choć kosiarek tej marki nie sprzedaje. Nie żebym coś do nich miał, po prostu zdecydowałem się na Stige, Vikinga,Toro. OM robi dobre kosiarki i nawet te ich silniki k800 uważam za porządne choć produkowane w Chinach tak jak silnik Stiga na polecanej kosiarce. Janek dobrze pisze, że najważniejsze są kółka, podwozie, osie kół no i silnik. Akurat nowa combi 48 to kawał porządnej kosiarki. Ale OM też ma w tej klasie i cenie model na silniku emak.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 21 Listopad 2015, 16:35   

janek38 no więc powiedz która kosiarka to nie jest dziadostwo w tej cenie czy za 500-600zł jak sam pisałeś i aby więcej pochodziła niż stiga. Ciągle o to pytam :)

markab.com.pl dzięki, czyli hortmasze, krysiaki i tym podobne darować sobie?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 23 Listopad 2015, 07:02   

Nie koniecznie darować. Akurat i hortmasz i Krysiak to odpowiedzialni importerzy i zapewniają obsługę swoich maszyn. Stiga czy OM mają punkty w zasadzie w każdym miasteczku. To po prostu bezpieczniej.

Pamiętaj że jakość ustalasz kwotą którą wydasz na urządzenie.kwota 1000 zł, przy kosiarce bez napędu, pozwala na zakup dobrej maszyny. Czy będzie to Stiga, Om czy Hortmasz albo Faworyt od Krysiaka. Żeby uprościć wybór do minimum polecam ograniczyć się do dwóch marek i wybrać tą którą kupisz w sklepie gdzie sprzedawca poświęci Tobie czas i nie będzie opowiadać bajek.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 23 Listopad 2015, 09:59   

Czekam co tam janek38 proponuje w tej kwocie. Bo jak narazie wszystko złe/może być ale sam nic nie podał. Może zna jakąś ciekawą propozycję
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Listopad 2015, 17:22   

Wiesz co ci powiem,co chcesz to kupuj mi jest to bez różnicy czy wydasz 1000 czy 400,to twoje pieniądze,nie będę cię uświadamiał na siłę bo i tak to co piszę do ciebie nie dociera,na koniec tylko dodam że z tych wymienionych do tej pory możesz brać pod uwagę w cenie ok 1000zł Vikinga lub GTM 460PHW reszta będzie gorsza jeśli chodzi o wózki a na temat silników zdania są podzielone ja np.wolę B&S bo części9 będziesz miał zawsze co do kosiarek za 500-600zł to ja nie będę za ciebie szukał,sam się pofatyguj do sklepu lub hipermarketu i porównaj sobie sprzęt,nawet markab ci to radzi a ty wraz swoje,amen
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 23 Listopad 2015, 22:04   

Nie rozumiem co się tak uruchamiasz . Pytałem o opinię lub co wybrać.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum