Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Problem] Kosiarka do wysokiej trawy
Autor Wiadomość
Ezin2 

Imię: Sławek
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 10
  Wysłany: 23 Maj 2013, 08:41   [Problem] Kosiarka do wysokiej trawy

Witam, jestem tu nowy ale może zgodnie ze starym hasłem "POMOŻECIE?" :roll:
Mam duża działkę (5000 m2) w związku z tym, niektóre części są rzadko koszone. Znacie jakiś model w którym zapychanie wylotu jest rzadkie? fundusze~1500-1700 pln. (nad kosiarką samojezdną myślę ale to będzie drugie pytanie, co za ile wybrać.
_________________
Staram się przywrócić ugór działce ;)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 23 Maj 2013, 15:47   

Trochę mało pieniędzy na taką powierzchnię,
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 23 Maj 2013, 18:43   

Troku ma zdecydowanie racje duży teren+mała inwestycja=krótki okres pracy sprzętu:(
Jeśli chodzi o zapychanie się wylotów ALKO wypuściło z tym rokiem fajne modele w których wylot do kosza jest podniesiony co daje inną cyrkulacje powietrza. Tu masz link do takowej kosiarki http://www.sklepalko.pl/t...3-vs-naped.html oczywiście moim zdaniem ten silnik będzie za mały ale w tych sprzętach wylot nie powinien się zapychać
Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 23 Maj 2013, 19:31   

Tak z całym szacunkiem dla kosiarki ak-ko ale 5 tys. Metrów to tylko profi rotacyjna bijakowa ale za pieniądze zaczynający się od 4 tys. Złociszy
 
Ezin2 

Imię: Sławek
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 10
  Wysłany: 24 Maj 2013, 09:32   Kosiarka do wysokiej trawy

Dzięki za odpowiedź, może nieprecyzyjnie się wysłowiłem.. Stale koszę ok. 1000 m2 pozostałe znacznie rzadziej, co powoduje przerost traw, dlatego poszukuję kosiarki co się rzadko zapycha. Aktualnie do doprowadzenia całego terenu do przyzwoitego stanu używam od 2 lat kosiarki NAC WR6548 B&S, nie jest lekko, ale daje radę. Ponieważ trochę już ją zajeździłem szukam czegoś nowego, potem będę szukał jakiegoś używanego traktorka do systematycznego koszenia.
_________________
Staram się przywrócić ugór działce ;)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 24 Maj 2013, 16:30   

Z używanym traktorkiem to sobie podaruj, pisałem to wielokrotnie i powtórzę się znowu nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedaje traktorka który jest w pełni sprawny, zazwyczaj są to mocno zmęczone konstrukcje z wymęczonymi silnikami, remont takiej maszyny pochłonie drugie tyle co zapłacisz za nią.
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 25 Maj 2013, 21:44   

troku napisał/a:
Z używanym traktorkiem to sobie podaruj, pisałem to wielokrotnie i powtórzę się znowu nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedaje traktorka który jest w pełni sprawny, zazwyczaj są to mocno zmęczone konstrukcje z wymęczonymi silnikami, remont takiej maszyny pochłonie drugie tyle co zapłacisz za nią.


Sprzedają przy zdrowych zmysłach - Ci co chcą kupić inny model.
Przykład z mojego podwórka.... był sobie traktorek który przepracował tylko 36 mth, po czym gość dokupił ziemię pod pole golfowe i wiadomo,że tam już inne maszyny muszą pracować.

Sprzedał traktorek :P
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 25 Maj 2013, 17:10   

Racja po używany traktorek jedź za granice tam może coś trafisz w Szwecji lub w Niemczech 2-3 letnie z małymi awariami maszyny idą na złom :)
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Maj 2013, 09:16   

leszek41 napisał/a:
Racja po używany traktorek jedź za granice tam może coś trafisz w Szwecji lub w Niemczech 2-3 letnie z małymi awariami maszyny idą na złom :)


Bez przesady stare traktorki to fakt stoją po szrotach ale za 2-3 latki to tak darmo nikt ich nie oddaje.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Maj 2013, 09:14   

Ezin2 za takie pieniądze nie kupisz sprzętu który by spełniał wymogi tzn był nba duży teren i do wysokiej trawy. Kosiarka spełniająca twoje wymogi to koszt 4-5tys zł chyba że trafiłbyś używaną coś takieg np: http://allegro.pl/kosiark...3262896313.html tylko nie wiadomo w jakim stanie jest i też trochę za słaby silnik na taki teren.

Tak czy inaczej kupowanie kosiarki na taki teren za 1500 zł długo nie pociągnie.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum