Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kaaz gxv 160 silnik głośniejszy bez załączonego noża
Autor Wiadomość
Malinowy1988 
Marinero

Imię: Piotr
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 11
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 08:42   Kaaz gxv 160 silnik głośniejszy bez załączonego noża

Witam ,

Otóż mam na oku kosiarkę do kupienia. Kaaz na silniku Honda gxv 160 ,ale dziś dostałem informację od sprzedającego ,że silnik chodzi głośniej bez zasprzeglonego noża. Przy załączonym nożu chodzi jak trzeba.
Czy to jest objaw zurzytego łożyska na sprzęgle lub samego sprzęgła ??
Jeżeli tak to jakie koszty mogą wystąpić przy wymianie ??

Pozdrawiam serdecznie
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 09:36   

To na pewno łożysko, wymiana dość prosta a koszt łożyska to ok 10zł. Najistotniejsze jest to czy nóż nie ślizga się w większej trawie co sugeruje duże zużycie sprzęgła
 
Malinowy1988 
Marinero

Imię: Piotr
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 11
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 19:13   

Dzieki Konrad jestes tutaj chyba jeden z nielicznych jak nie jedyny co pomoze .

Napisalem do serwisu takiego z 20 letnia praktyka w moim miescie Stihl Viking Honda i jedyne co mogl mi powiedziec to ,ze silnik mi naprawia a lawety nie hehe Pytam o sprzeglo a ten o silniku ehh . Potrzebowalem informacji w stylu , sprawdzilem lozysko pasuje od hondy hrx 537 czy tam innej cena xxx lub samo lozysko cena xxx , montaz tyle i tyle dziekuje zapraszam .

Niestety w internecine nie znajde jakie sprzeglo tam jest w srodku chyba ,ze zdemontuje i po kodzie produktu chodz mysle ,ze to walka z wiatrakami.

Konrad a ty mozesz w razie czego zamowic mi takie sprzeglo lub dowiedziec sie jakie tam moze byc i w jakiej cenie ?
Wole obstawic ,ze to calosc jest do wymiany niz tylko lozysko , lepiej potem sie milo zaskoczyc niz byc bardziej wkur...

Szkoda ,ze inni nic nie napisza w tematach na ktore pytam . Jak ktos rzuci pytanie o jakies g.... nie kosiarke to wszyscy sa chetni albo kupic Toro :/ :-P
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 20:22   

Ja tez Ci nie odpowiedziałem w sumie i na PW i w jednym temacie, ale też mam ograniczony czas, mocny sezon teraz skupiam się bardziej na sprzedaży :D

Jeśli do sprzęgła - całego się nie opłaca kupować, jest to bardzo duży koszt rzędu 600zł, i tego się u nas raczej nie robi, jeśli to tylko łożysko to wystarczy wymiana łożyska, najprościej po prostu wyjąc stare, i udać się do sklepu rolniczego w celu zakupu nowego. To nie jest jakieś nietypowe łożysko, zazwyczaj ma jakieś standardowe rozmiary, i koszt zakupu jest nie wielki.

Można oczywiście po numerach dobrać lepsze w internecie, lepszej marki, ja zakładałem do sprzedaży takie z tańszych i również dawały radę, a cena zakupu raptem 9zł.

Serwisy nie naprawią Ci takiego starszego sprzętu im to się nie opłaca, oni uwielbiają wymieniać całe elementy na nowe, gdybyś im kazał zrobić gruntowny przegląd wymianę łożysk w kołach, noży filtrów olejów itp. to by wszystko znaleźli, a z jednym łożyskiem gdzie trzeba się troche pobawić, i sprzęgło może być nieco zużyte to im się nie chce w to bawić
 
Malinowy1988 
Marinero

Imię: Piotr
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 11
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 20:36   

Podsumowujac to kupowac taka kosiarke ? Cena 600 zl za sprzeglo to jest juz duza kasa . Nie mam pojecia jak wyglada sprzeglo w kosiarce . Czy mozna w razie czego same tarcze cierne wymienic czy to juz bedzie calosc integralna ? Kosiarka jest z 2007 roku . Jezeli jest to tylko lozysko byla by to swietna informacja . Sam najlepiej wiesz bo sprzedajesz sprzety tego typu o podobnej lub zblizonej konstrukcji wiec to jest bardziej prawdopodobne niz cale sprzeglo ?
Wiem ,ze to takie gdybanie. Kosiarka jest z 2007 roku I wyglada na prawde dobrze , przod w ogole nie przerysowany ani nic . Widac ,ze kosila w ogrodzie domowym a nie badyle na polu u Hansa . Wiec na pewno byla to przyczyna oddania kosiarka do serwisu I kupno nowej .
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 20:56   

Całe sprzęgło pada dość rzadko, zazwyczaj jeśli jakimś cudem ktoś skrzywi nóż i dalej kosi kosiarką, lub gdy zignoruje pierwsze przypadki uślizgu sprzęgła, i nie podciągnie nieco linki.

Samo sprzęgło dobrze zachowane wytrzymuje praktycznie cały okres życia kosiarki. A łożysko zaczyna buczeć bardzo szybko, pracuje w brudzie i wilgoci, często tez przy dużej temperaturze. Praktycznie w używanej kosiarce to zawsze to łożysko słychać mocniej lub słabiej, zupełna cisza to jest tylko w nowej.

Najprościej wjedź kosiarką w większą trawę, jeśli kosiarka się zadusi na włączonym nożu - sprzęgło jest zdrowe. Da się również na słuch zobaczyć czy nóż nie przystaje w większej trawie. Jeśli to jest ok to warto kupować

Teoretycznie sprzęgło składa się z kilku części, ale nigdy niczego nie zamawiałem do sprzęgieł, jak jest skrajnie zużyte to przeważnie zastępuje je sztywna piastą, a z reguły ono po prostu działa
 
Malinowy1988 
Marinero

Imię: Piotr
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 11
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 21:17   

Ok dzieki Konrad , niestety nie moge jej uslyszec ani zrobic testu bo jestem na statku I kupuje internetowo . Za to od sprzedawcy co juz jest na rynku troche oraz jak napisalem zachowuje sie w stosunku do klienta fair , bo poinformowal mnie o tym oraz oposcil dosc na cenie . W domu niestety juz tego czasu na szperanie w internecine nie mam wiec robie to w czasie kontraktu :) Dlatego bardzo mi zalezalo na znalezieniu czegos dobrego , ze po powrocie do domu bede mial juz czym dzialac.

W takim razie dzieki jeszcze raz , zaryzykuje I kupie kosiarke . Nie jest to szrot zajechany wiec musi byc dobrze :)

Dam znac za tydzien co bylo dokladna przyczyna .
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 22:31   

To taki sprzęt że warto zaryzykować zakup w ciemno, koszty naprawy tego sprzęgła duże nie będą, a nawet jeśli nie to są tańsze wyjścia jak wspomniana sztywna piasta.

No i tak na koniec to pamiętaj że na takim "buczącym" łożysku można kosić z początku, właściwie w niczym to nie przeszkadza, i pierwsze koszenia można wykonać bez jego wymiany. Podczas pracy noża to łożysko stoi w miejscu, kręci się wyłącznie gdy nóż jest w stanie spoczynku, i dlatego ta różnica w dźwięku silnika
 
Malinowy1988 
Marinero

Imię: Piotr
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 11
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 4 Maj 2016, 13:57   

Witam po kilku dniach , kosiarka przyszła i chciałem zrobić te łożysko tylko nie wiem jak ściągnąć całe te sprzęgło. Nie chcę nic na siłę robić. Czy po odkręceniu głównej śruby na wale całe sprzęgło powinno zejść czy trzeba mieć jakiś ściągacz ?
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 4 Maj 2016, 14:23   

Po odkręceniu głównej śruby na wale fragment sprzęgła z łożyskiem powinien zejść, jednak zwykle jest on zapieczony, i trzeba mu pomóc.

Można go ściągnąć w ten sposób, że nóż musi być przykręcony na tych dwóch bocznych śrubach mocujących nóż, a śruba centralna wkręcana w wał, ma taki większy kołnierz, który przy wykręcaniu zapiera się o nóż, i spycha całą część do której jest przykręcony nóż, i w której jest łożysko.

Niezbędne jest również zablokowanie wału silnika aby się nie obracał, można wepchnąć przez świece trochę twardego sznurka, aby tłok nie mógł się obrócić, lub zblokować w którymś miejscu koło magnesowe
 
Malinowy1988 
Marinero

Imię: Piotr
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 11
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 27 Maj 2016, 19:00   

Witam ,

Troche zajelo mi zanim moglem pobawic sie przy kosiarce . Otoz jedynym problemem nie okazalo sie lozysko sprzegla a cos gorszego czego nie opisalem wyzej.

Otoz kosiarka przyjechala , wszystko ladnie pieknie zapakowane . Nastepnie nastapilo zalanie swiezym olejem , paliwem I rozruch . Odpalila za pierwszym szarpnieciem bardzo lekko . Na samym poczatku wiadomy halas od lozyska , byl slyszalny od razu przy rozprzeglaniu noza jeszcze mocniej .
Po kilku minutach nastapilo kopcenie dosyc mocne , myslalem ze to spowodowane bylo przechylenie, czy czyms takim bo olej nie byl do konca sposzczony a ja nalalem go troche pod linie full .
Przepalenie niestety nic nie dalo . Sprawdzilem gaznik byl w nim olej , w filtrze powietrza nie .
I tak kilka razy wiec to ,ze musialem wyminenic lozysko sprzegla to rozebralem silnik do zera . Po wyjeciu tloka zamki pierscieni byly polozone praktycznie w tej samej lini I byla widoczna smuga na tloku wiec pomyslalem ,ze to wina tych zamkow ,ze nie sa polozone od siebie co 180 stopni .
Dalej okazalo sie ,ze jednak lozysko gorne silnika pod kolem magnetycznym mialo piekne bicia a samo lozysko sprzegla bylo ok .
Lecz wymienilem wszystkie lozyska , simmeringi , nowa uszczelka pod glowice .
Zadowolony skladam silnik , lacznie z obudowami przekonany ,ze bedzie super hiper .
Odpalam , chodzi super zero kopcenia do czasu 1 minuty :)
Dalej zaczal kopcic skurkowaniec , mniej ale po sciagnieciu weza odmy pluje olejem . Po odkreceniu bagnetu oleju lekki dymek .
Moglem wymienic pierscienie bo byly na miejscu w hondzie ale myslalem ,ze to te nieszczesne zamki byly w tej samej lini .

Teraz pytanie jakie pierscienie zalozyc czy takie same czy jakies nadwymiarowe ?
W hondzie do tego silnika byly 3 albo 4 rodzaje pierscieni a ten facet nie wiedzal co doradzic .
Teraz jestem znow w robocie I wracam za miesiac do domu wiec mam czas zeby sie zastanwic co z tym fantem zrobic.

Konrad pomoz :-(
Pozdrawiam
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 28 Maj 2016, 08:10   

gdyby nie to że napęd masz na kardanie najprostsza i najtańsza byłaby wymiana silnika
 
Deros 

Wiek: 35
Dołączył: 28 Wrz 2016
Posty: 2
Wysłany: 28 Wrzesień 2016, 03:43   

Witam
Chciałbym się zapytać jak się skoczyła ta historia z tym silnikiem?? Wymiana całego czy może wymiana tych pierścieni pomogła? A druga sprawa to jak w ogóle sprawowała się przez te lata pisał Pan że ona jest z 2007 roku to już 9 lat użytkowania. Jakim ona jest wstanie czy byś kupił ją jeszcze raz?? Sam się przymierzam do kosiarki i szczerze mówiąc nie wiem co kupić każdy z sprzedawców chwali to co ma na sklepie akurat.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum