Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Docieranie 2-mixów
Autor Wiadomość
asantis 
Kosiarz umysłów

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: 1 Czerwiec 2012, 11:54   Docieranie 2-mixów

Witam, mam pytanie odnośnie docierania silników 2-mix Stihla. Nie znalazłem takiego wątku na forum, a myślę, że wielu osobom może się przydać. Ogólnie chodzi mi o zasady docierania tego typu silnika w kosie spalinowej, czy jest jakaś różnica między tym procesem w zwykłym dwusuwie, a w 2-mixie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi forumowych ekspertów.
Ostatnio zmieniony przez asantis 1 Czerwiec 2012, 11:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 1 Czerwiec 2012, 17:36   

nie ma czegoś takiego jak docieranie 2-mix a po prostu odpalasz i pracujesz
 
asantis 
Kosiarz umysłów

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: 1 Czerwiec 2012, 22:36   

Czyli co, od razu mogę pracować takim sprzętem na pełny gwizdek? A może przez pierwsze 5-10 zbiorników bez szaleństwa?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 2 Czerwiec 2012, 07:22   

A co masz na myśli pisząc "bez szaleństwa".
Ja stosuję zasadę zbiornik wypalony - przerwa na tankowanie i na "papierosa" i dalej.
 
asantis 
Kosiarz umysłów

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: 2 Czerwiec 2012, 11:29   

Czyli rozumiem, że w nowych silnikach proces tzw. docierania nie musi być już tak przestrzegany jak w starszych tak?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 2 Czerwiec 2012, 15:34   

A w których silnikach miales docieranie moze w motorowerach ale nie w kosie i pilarce stihl
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2 Czerwiec 2012, 21:25   

kosi i pilarek się nie dociera chyba że jest silnik 4-czterosów a sa takie kosy z takimi silnikami.
Ostatnio zmieniony przez dolek 2 Czerwiec 2012, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
matek444 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 10
Wysłany: 3 Czerwiec 2012, 15:52   

Rzadko kiedy spotyka się takie kosiarki dolek, a co do autora, nie, po prostu jedziesz z tym koksem :D. Tylko wiadomo, że na początku nie możesz jej aż tak ostro katować :)
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 5 Czerwiec 2012, 21:59   

Mimo że docierać kosy 2-suwowej nie dociera się to doradzałbym taka nowa kose po odpaleniu na zimnym silniku nie wkręcać na obroty tylko dać jej popracować z minute na wolnych obrotach "biegu jałowym"
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 5 Czerwiec 2012, 22:34   

matek444 napisał/a:
Rzadko kiedy spotyka się takie kosiarki dolek , a co do autora nie po prostu jedziesz z tym koksem :D. Tylko wiadomo że na początku nie możesz jej tak aż ostro katować :)


No i panowie co to ma być: nie ma docierania, ale niaktuj (czyli inaczej mówiac docieraj napoczatku) jeśli by niebyło docierania to mozna by było katować od nowosci maszynke.
A sami zalecacie niekatować czyli inaczej mówiąc DOCIERAĆ.
Docieranie to nie zamierzchłe czasy i potępianie uwczesnej technologii a wychwalanie obecnej, docieranie to docieranie, nawetw nowych maszynkach zaleca sie delikatniej traktować silniki( docierać) tylko niemówi się na to docieranie, bo by wyszło że mimo tak ogromnego rozwoju technologii dalej trzeba traktowć silniki jak 60lat temu. A to ciągle jest ten sam proces układania się (wyrównywania nierówności) po obróbce mechanicznej silników.
Przecierz kamienie do honowania o ziarnistości np 120 ,czy to 80lat temu czy teraz mają taką samą ziarnistość. Setna częsć milimetra była taka sam 80 lat temu jak i teraz.
To jeśli cyl wykończony jest ziarnem powiedzmy 240 to ma takie same rysy jak 50,60,70 lat temu po takim samym ziarnie.
Róznica największa moze być ale w materiałach uzytych na tłoki , pierścienie , sworznie , panewki.
Żeby niedocierać silnika każda jego częsc musiałaby być polerowana a to zwiększyło by ogromnie koszt takiej jednostki.

KAzdą nową maszyne należy traktować delikatniej niz w późniejszym okresie eksploatacjii czyli tżeba ją DOCIERAĆ ;-)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 6 Czerwiec 2012, 18:05   

Lżejsze traktowanie to nie docieranie ja mówiąc " odpalasz i pracujesz" mam na myśli normalna prace w ogrodzie gdzie trawa zazwyczaj nie przekracza 25 cm z naciskiem na Trawa. Kosy nie dociera sie tym bardziej na niskich obrotach bo sie zwyczajnie zatrze po parunastu minutach - brak chłodzenia
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 6 Czerwiec 2012, 18:57   

Czyli docieranie jednak ;-)
OCzywiście na wolnych niewolno docierać, rozgrzać na wolnych obrotach przed pracą przez ok 1-2min jak najbardziej, kosić normalnie ALE nieobciazając silnika , kosić tak zeby silnik pracował lekko, bez duzego obciazenia.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum