Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
FS 87
Autor Wiadomość
kabza24 

Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 7
Skąd: Piotrków trybunalski
Wysłany: 23 Wrzesień 2011, 18:57   FS 87

Kupiłem rok temu kose spalinową FS 87 stihla. Jestem praktycznie zadowolony. Jest jeden mały szkopuł, na pełnych obrotach przy głowicy tnącej powstają niewielkie wibracje. Przy dłuższym koszeniu świerzbią ręce. Jest tak niemiłe uczucie,że się nie chce już jej dalej używać. Miał ktoś podobny problem?


Zobaczę jeszcze głowicę. Żyłkę źle nawijam? Mogę ostrze tnące założyć i zrobić porównanie,
Ostatnio zmieniony przez kabza24 23 Wrzesień 2011, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
alf 

Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 47
Wysłany: 27 Wrzesień 2011, 09:16   

problem jest typowy dla większości kos bez systemu amortyzacji drgań. Musisz się przyzwyczaić albo przesiąść na kosę z półki PRO

pozdr
Raf
 
Adoos 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 39
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 28 Wrzesień 2011, 09:00   

Miałem podobny problem w Sparcie. Czy przy koszeniu trójzębem lub tarczą drgania są mniejsze?Jesli tak to przyczyna leży w głowicy. Wersja optymicztyczna to: źle nawinięta żyłka, zabrudzona w środku głowica (nawet małe dociążenie w jednym miejscu powoduje drgania), uszkodzona głowica.Wersja pesymistyczna to uszkodzenie przekładni lub wału no ale w Stihlu to chyba trzeba się postarac aby uszkodzić te częsci. Nie zaszkodzi też nasmarować przekładnię.
_________________
Dziki kapitalizm - sprzedać jak najdrożej jak najtańsze g. kłamiąc przy tym bez zająknięcia
 
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2 Październik 2011, 19:27   

Jeśli nowa kosa, nie ma co przesadzać ze smarowaniem przekładni, będzie się tylko bardziej grzała.
U mnie normalne, że gdy trawa przerośnie możliwości kosiarki i muszę wyciągnąć kosę, mam mrowienie w rękach (skoszenie ok 17ar) Widziałem gdzieś rękawice, tłumiące większość drgań, więc możesz ich spróbować. Ja mam jakieś przeznaczone dla mechaników i jest lepiej, niż gdy koszę w gołych rękach.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15 Październik 2011, 01:02   

zalezy jak duże są te drgania. Może nie potrzebnie panikujesz ale może być coś na rzeczy.
 
Krasnolud 

Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 11
Wysłany: 17 Październik 2011, 21:33   

Dzisiaj kosiłem chaszcze (pokrzywy+jakieś chaszcze gr.do 1cm) kosą stihl fs 350. Jaka powierzchnia ... trudno powiedzieć, ale spaliłem dwa zbiorniki. Po koszeniu odczuwałem mały dyskomfort, nie było to mrowienie, ani "świerzbienie" ... po prostu takie zmęczenie z nadpobudliwością mięśniów.

Ale wracając do rzeczy, wydaje mi się, że to normalna reakcja organizmu u człowieka, który normalnie nie wykonuje zawodu kosiarza.

Tak więc, porównując sprzęt (bez urazy dla autora wątku) nie ma co się zniechęcać, tylko kosić dalej ;-)


Oczywiście czarną robotę robił TRÓJZĄB.
Ostatnio zmieniony przez Krasnolud 17 Październik 2011, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum