Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Garland BT 520
Autor Wiadomość
sankty 

Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 10:50   Garland BT 520

Interesuje mnie kosa do 700zł max. Zastosowanie amatorskie - głównie koszenie pod drzewkami, ale czasami wysoką trawę, chaszcze, parę cienkich drzewek, dlatego myślę, że potrzebna moc to około 2KM.
Obawiam się zakupu używanej kosy renomowanych marek, bo już jeden złom kupiłem.

Znalazłem wymienionego w tytule Garlanda (http://krysiak.pl/garland-bt-520/), prócz tego brałem pod uwagę
AGROMA BC 52P (http://allegro.pl/kosa-spalinowa-bc52p-agroma-bc-52p-extra-gratis-i1753989307.html),
albo TEXAS 430 B (http://allegro.pl/kosa-spalinowa-podkaszarka-texas-430-b-i1752937544.html),
ewentualnie TEXAS BCX430 (http://allegro.pl/kosa-spalinowa-texas-bcx430-1-9-km-mega-promocja-i1735521747.html

Bardzo proszę o wypowiedzi na temat tego sprzętu.
Z góry dziękuję.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 15:59   

Made in CHINA,to ci powinno wystarczyć
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
sankty 

Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 16:16   Nie wystarczy.

Zastanawiam się dlaczego wymienione kosiarki kosztują w granicach 500-700zł, a nie 300-500, bo przecież nie dla urozmaicenia. Może charakteryzują się lepszą kontrolą jakości przy produkcji? Może rzadziej się psują? Które z wymienionych są najlepsze? Czy ktoś jest w stanie zaproponować lepsze rozwiązanie w tej cenie?
 
camel1989 

Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 7
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 17:07   

Nie mam zdania na temat innych marek niż Husqvarna, ponieważ pracuję tylko na tym sprzęcie. Jednak kiedy byłem 3 lata temu w Anglii kosiłem trawę jakąś kosą spalinową Kawasaki. I powiem szczerze, że po 10 godzinach koszenia tamtą kosą nie umiałem trafić łyżką do buzi, takie wibracje na rękach czułem. W domu korzystam z Husqvarny 333R i nie ma tego problemu. Wibracje są bardzo dobrze wytłumione.

Niestety, każdy sprzęt Husqvarny kosztuje drożej, aż chyba za drogo, ale warto... Podobnie pewnie Stihl posiada bardzo dobrej jakości sprzęt. Do tych dwóch firm mam zaufanie, bo widzę, jak ludzie w lesie pracują. Nie odciągam Cię od kupna tych tańszych, bo też pewnie są dobrze wykonane. Zwróć jednak uwagę na dostępność części zamiennych, serwisu, punkty sprzedaży dodatkowych elementów wyposażenia, bo to też się zużywa. I na pewno kupując HQ czy Stihl będzie miał zaplecze. Jeżeli do zastosowań domowych dokładnie przeanalizuj parametry silników, żebyś nie kupił jakieś zbyt małego...

Przejrzyj jeszcze ofertę polskiej firmy Oleo-mac, albo Makita.
Ostatnio zmieniony przez camel1989 17 Sierpień 2011, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
sankty 

Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 19:11   Niestety najtańsza Makita to wydatek 1259zł.

Zakup nie na moją kieszeń.

Moc - około 2KM wystarczy.

Tak, zwracam uwagę na dostępność serwisu. Zauważyłem, że wykazy na stronach dystrybutorów często nie pokrywają się z rzeczywistością. Warto zadzwonić do domniemanego serwisu i sprawdzić.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 20:14   

Może Mc Culloch,Jonsered,Texas(Duński)
Mimo veta na forum Stiga.
Moc 2 kM powinna do opisanego zakresu wystarczyć , pod warunkiem przerw w pracy.
 
sankty 

Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 21:46   

Jonsered - W Polsce brak dystrybutora, nie sposób kupić nową.

Mc Culloh - znalazłem jedną za 1990zł.

Texas - można kupić w dobrej cenie (podałem dwa modele), ale czy warto?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum