Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Husqvarna 240R
Autor Wiadomość
yureq 

Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 11
Wysłany: 16 Lipiec 2012, 20:15   Husqvarna 240R

Witam wszystkich.
Ma kosę j.w. juz ponad 15 lat. Kosze ok 1 ha ogrodu. Kosa w oryginale służyła znakomicie. Dwa lata temu musiałem zmienić cylinder z tłokiem. W tym roku stracila kompresję. Po rozebraniu i weryfikacji części ponowna wymiana cylindra wraz z tlokiem.
Oczywiście zamienniki. ;) I tu zaczyna się mój problem.
Mianowicie nie zrobilem sobie fotki przed demontazem koła magnesowego. Koło magnesowe już dawno mam bez klina. I teraz nie wiem jak koło magnesowe ustawić w stosunku do cewki wys. nap. przy GMP.
Wiadomo, że zaplon ma nastąpić przed GMP o jakiś tam kąt wyprzedzenia.
Mam wielką prośbę. Jak ktoś ma kosę husqvarnę to zrobił by fotke polożenia koła magnesowego w momencie gdy tłok jest w GMP.
To tylko trzeba wykręcić świecę, zdjąć z tyłu pokrywę rozrusznika(4 śrubki), włożyć jakiś śrubokręt w otwór świecy, przekręcić wałem aby tlok był w GMP i zrobić fotkę koła magnesowego wraz z cewką. Acha. Dobrze by było pisakiem zaznaczyć środek między tymi magnesami.
Załączę mały rys. aby wiadomo było o co chodzi. To jest jeden z możliwych wariantów ustawienia koła magnesowego.
Pozdrawiam Jurek

kolo magnesowe.jpg
Plik ściągnięto 14935 raz(y) 5,51 KB

Ostatnio zmieniony przez yureq 16 Lipiec 2012, 20:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 16 Lipiec 2012, 20:28   

A nie łatwiej z netu ściągnać serwisówkę, Mam 245R i rozbierałem ją .Klin ulatwił by sprawę. Niestety kosa daleko od netu.Fotki mozłiwe by były za kilka dni.Z sieci szybciej ściągniesz.Wklep Ignitnion point Husqvarna 240, lub MagnetoHusqvarna 24o powinno troche rekordów wyskoczyć,
 
yureq 

Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 11
Wysłany: 17 Lipiec 2012, 08:50   

Szukałem wcześniej szukałem teraz. Niestety tego co ja potrzebuje to nie znalazłem.
Byłem w serwisie Husqvarny. Nistety bez klina chlopaki nie wiedzą jak ustawić. Podobno się nie da. Akurat nie mieli zadnej kosy na warsztacie. Może ktoś naprawia takie kosy i pomoże?
Może ktoś z Krakowa jest, to bym podjechał ?

conri - poczekam te pare dni, a co mam zrobić?
Ostatnio zmieniony przez yureq 17 Lipiec 2012, 08:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 17 Lipiec 2012, 09:57   

A zdejmowałeś koło magnesowe,z wału.
Może droga doswiadczen po ustawienu tłoka 3-5 mm przed zwrotem daj magnes na kole w polu cewki. Jak odpalisz i NIE będzie "dzwonić przy dodawaniu szybkim gazu to o.k Albo potrzebna będzie korekta prawo lewo.A swoją drogą jak koło się trzyma na wale Tylko przez dokręcenie.???

a byłeś u nich :http://www.betkowskiservice.pl/Kontakt%2812,,%29.aspx
Ostatnio zmieniony przez conri 17 Lipiec 2012, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 17 Lipiec 2012, 11:16   

Szukajcie a znajdziecie
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2328991.html
załóż koło jak wskazuje wycięcie na klin.Nie ma innej możlwosci by zapłon przestawić. nawet jak nie masz klina to "prowadnik z drewna " nasunie .Tłok i koło wzajemnie współgrają i inaczej nie zapali.Położenie koła jest wymuszone klinem.Ew korekta cewki położenia ,ale pewnie w minimalnym zakresie -właśnie dla dopasowania oktanowego paliwa.Moje zdjecie niewiele wniesie bo koła nie zdejmę (nie mam ściągacza )Na zdjećach w elektrodzie masz wszystko pokazane,
Ostatnio zmieniony przez conri 17 Lipiec 2012, 11:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
yureq 

Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 11
Wysłany: 19 Lipiec 2012, 15:26   

conri napisał/a:
Szukajcie a znajdziecie
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2328991.html
załóż koło jak wskazuje wycięcie na klin.Nie ma innej możlwosci by zapłon przestawić. nawet jak nie masz klina to "prowadnik z drewna " nasunie .Tłok i koło wzajemnie współgrają i inaczej nie zapali.Położenie koła jest wymuszone klinem.Ew korekta cewki położenia ,ale pewnie w minimalnym zakresie -właśnie dla dopasowania oktanowego paliwa.Moje zdjecie niewiele wniesie bo koła nie zdejmę (nie mam ściągacza )Na zdjećach w elektrodzie masz wszystko pokazane,


I co tam jest pokazane?
To jest mój temat i też tam nikt nie odpowiedział.
Ja mam koło magnesowe z innej kosy, już bez klina i klin jak pamiętam był w innym miejscu.
Ten klin w kole magnesowym nie jest takim typowym klinem. On tylko właśnie służy do ustawiania zapłonu. Całe koło trzyma się na stożku i to wystarczy. Tak jest np w VW T4 dieslach. Tam koło napędzające pompę wtryskową jest tylko na stozek, nie ma wogóle klina. Tyle, że tam bym sobie poradził a tu mam problem.
U Bętkowskich nie byłem, trochę daleko. Byłem w Pilartechu.

Koła nie musisz u siebie ściągać, dość trudno schodzi. Weż tylko pisakiem zaznacz na kole srodek między magnesami (tak jak na elektrodzie, na kole magnesowym jest strzałka, ważne aby to dobrze zaznaczyć), wykręć świecę, ustaw tłok w górze, dokładnie w GMP i wtedy zrób fotke. To mi wystarczy. Wtedy ja sie zorientuję jak koło jest ustawione w stosunku do cewki w GMP (górnym martwym punkcie). Czy jest dokładnie naprzeciw cewki, przeszło już za cewkę, czy jeszcze inaczej.
Tylko fotke staraj się zrobić prostopadle do koła aby nie było optycznego przekłamania.
Wydajemi się, że może to być kazda kosa z dwusuwowym silnikiem. Zresztą chyba innych nie ma. Bo nie klin jest ważny a ustwienie magnesów w GMP. U wszystkich kos powinno być podobnie.
Wtedy będę w domu.
Ustawianie koła metodą prób i błędów doprowadzi w końcu do uszkodzenia koła magnesowego. Ono dość ciężko schodzi ze stożka. Chciałbym tego uniknąć właśnie.
A trawa wciąż rośnie ;(
Ostatnio zmieniony przez yureq 19 Lipiec 2012, 16:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 20 Lipiec 2012, 16:32   

Kombinujesz z tym kołem, wymień na oryginalne i będziesz miał spokój.
 
yureq 

Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 11
Wysłany: 21 Lipiec 2012, 08:38   

"Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole "

No teraz to pomogłeś. ;)
Jak bym kupił nowe to by tego tematu nie było.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 21 Lipiec 2012, 11:11   

Ustaw magnes w polu cewki jak tłok będzie w GPZ i spróbuj odpalić .Potem pozostanie tylko korekta.Fotka się oddala bo nie jadę a włości.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 21 Lipiec 2012, 19:23   

Ustaw tłok 2mm od GMP i zablokuj wał, następnie umieść koło magnesowe tak żeby magnesy pokrywały się z zewnętrznymi rdzeniami a środkowy powinien być pomiędzy magnesami, to jest początek potem musi jeszcze nastąpić mała korekta do max. 2,4mm przed GMP
 
yureq 

Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 11
Wysłany: 22 Lipiec 2012, 16:11   

Dzieki za podpowiedzi.
Na razie rozebrałem kosę jeszcze raz. Wymienię jeszcze uszczelniacze, bo coś kompresja podejrzanie niska. To moze też być przyczyną , że sie silnik nie odzywa.

kosa 1.jpg
Plik ściągnięto 234 raz(y) 68,3 KB

 
yureq 

Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 11
Wysłany: 2 Sierpień 2012, 19:30   

Ma ktoś namiary na te uszczelniacze, jakoś taniej? U mnie powiedzieli 120 zl. Czy wszędzie tak jest?
Chyba sie przestanie opłacać remont tej husqvarny. Czyżby nastała era chińczyków?
Ostatnio zmieniony przez yureq 2 Sierpień 2012, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Sierpień 2012, 15:53   

Raz spróbujesz Chińczyka na sporym areale i się tobie oddechce
 
yureq 

Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 11
Wysłany: 4 Sierpień 2012, 19:53   

Właśnie kończę kosic ok 0,5 ha sadu. Trawa miejscami ponad 0,5 m.
Chińczyk "Demon". 360 zl/dwa lata gwarancji.
Wkurzyły mnie te ceny części w husqvarnie. Nawet jak po dwóch latach wyrzuce całą kosę to i tak będzie tańsza niż husqvarna.
Byłem ponad 15 lat fanem husqvarny, to tak aby była jasność.
Husqvarny oczywiście nie wyrzucam, poleży, może jeszcze kiedyś nerwy mi odpuszczą to ją zrobię.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 4 Sierpień 2012, 20:20   

Zdaj nam relację za parę miesięcy jak się nowa kosa sprawuje,
 
yureq 

Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 11
Wysłany: 5 Sierpień 2012, 08:26   

(((::
Z bieżących obserwacji.
Silnik wystarczająco mocny, trochę za dużo pali.
Głowiczki żyłkowe, mam już dwie, słabej jakości. Nie zawsze wydają żyłkę. Na razie nie działa wyłącznik elektryczny gaszenia. Gaszę ssaniem bo nie mam czasu na naprawę. W jesieni zlecę hurtem co jeszcze sie ewentualnie zepsuje. Trochę jakby wibracje wieksze niż na początku ale nieznacznie.
Podczas składania wszystko musiałem nasmarować, brak śladu smaru. Szczególnie trzeba posmarować przekładnie kątową i łożyskowanie pręta napędowego. No i pomału docierać. 10 min. pracy 30 min studzenie. Wydaje się ze będzie dobrze.
Wczorej skosiłem następne 15 ar.
Przerwy już tylko na tankowanie kosy i siebie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez yureq 5 Sierpień 2012, 08:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
yureq 

Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 11
Wysłany: 13 Maj 2013, 20:57   

Dalsza relacja z pracy chinczyka.
Powiem, ze nie zaluje zakupu. W poprzednim roku troche popracowala, na wiosne odpalila od kopa. Zostawilem ja na zime bez zadnej dodatkowej konserwacji, nawet paliwa nie wylalem, ale bylo malo. Na wiosne dolalem swiezego paliwa i pali. W tym roku skosilem juz z pół ha.
Husqvarna dalej czeka na swoja druga szanse.
Cos mi sie zdaje, ze dokupie te uszczelniacze, poskładam kose i bedzie na sprzedaz.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum