Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka kosa spalinowa na usługi
Autor Wiadomość
grzehu82 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18 Czerwiec 2011, 07:55   Jaka kosa spalinowa na usługi

Witam,
Chciałbym kupić kosę spalinową na usługi. W związku z tym mam dylemat - co kupić.
Wiadomo każdy sprzedawca chwali swoje produkty - jeden powie Stihl drugi Husqvarna.

Mam jakieś swoje typy:
W miarę odpowiadają mi Stihl FS 350 i Stihl FS 310 którymi już kosiłem (odpowiednia moc i poziom komfortu pracy)
Jeszcze podobny ale tańszy FS 250 (ale chyba mniejszy komfort)
Ale konkurencja też ma w miarę przyzwoite sprzęty:
Husqvarna 333R
Shindaiwa kosa spalinowa B450
Kosa spalinowa KAWASAKI KBH 48A
Nie znam ich i nie mam porównania, więc pytanie co byście polecali do 2300 do profesjonalnej pracy?
_________________
gRZEHU
Wolf Garten Scoter SV4
Partner P53-825DWAR
Laweta Toro 483 + B&S 825
Homelite ST 385 i kawałek ogrodu
 
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 19 Czerwiec 2011, 11:25   

Wymieniłeś same solidne maszyny to twój wybór ja kierowałbym się jeszcze zawieszeniem kierownicy na amortyzatorach dostępnością części od ręki i serwisem w pobliżu.
 
grzehu82 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Czerwiec 2011, 19:20   

Zdaje się że Husqvarna 333R, Stihl FS250 i Kawasaki KBH 48A nie mają amortyzacji uchwytu...Podejrzewam ze nie bede pracował na niej dzień w dzień po 10h ale też nie mogę wykluczyć długiego koszenia pod rząd przez kilka dni.
Może ktoś juz kosił modelami które wymieniłem (poza Stihlem) to by coś jeszcze doradził.
A czy w sklepach/salonach są modele prezentacyjne i można powiesić sobie sprzęt i zakosić na próbę?
_________________
gRZEHU
Wolf Garten Scoter SV4
Partner P53-825DWAR
Laweta Toro 483 + B&S 825
Homelite ST 385 i kawałek ogrodu
 
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 19 Czerwiec 2011, 20:02   

Witam,
na "jazdę próbną" z kosami nie ma chyba co liczyć. Ja pytałem się o taką możliwość ale nie mieli używek i byli zdziwieni, że chciałbym przed kupnem spróbować jak ich produkt pracuje.

Pozostaje wariant ze znajomymi lub z wypożyczalniami narzędzi. W moim mieście są trzy takie punkty i w każdym mają inne modele. Znajdzie się Hitachi, Makita, Stihl .... modele o mocy 1,5-3 KM.
Co do wyborów:
Stihl i Husqvarna - to wiodące do tej pory marki w cenie ponad 2-2,8 tys zł.... ale są również tańsze o ok. 500-800 zł Hitachi, Makity+Dolmar (to jest to samo chyba, Makita przejęła Dolmara), japońskie Echo, Shindaiwa, Honda i Kawasaki .... ale te 2 ostanie to składane w Azji chyba.
W Kawasaki popatrz gdzie była składana (Taiwan ?, lub inni) i zwróć uwagę na dopasowanie elementów i na te luźno wiszące kabelki oraz na gaźnik czy jest w pełni regulowany - ja widziałem taki z tylko 1 śrubką i mi przeszło, ale nie wiem czy słusznie ... ale radzili żeby gaźnik miał pełną regulację czyli 3 śrubki)

Poza kosami 2-suwowymi są z silnikami 4-takt (Makita i Dolmar o mocy do 1,6 KM) w cenie ok 1.400 zł - ja do takiej się przymierzam i za 2 tygodnie biorę na dobę ten model z wypożyczalni narzędzi, żeby sprawdzić czy nie za mało mocy w niej. Jak nie zapomnę to opisze swoje wrażenia. Rok temu kosiłem Hitachi 3 KM.
Ostatnio zmieniony przez Dedal 19 Czerwiec 2011, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
grzehu82 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Czerwiec 2011, 20:59   

Z wypożyczalnią to też różnie - nowych zbytnio nie pożyczają a często dość wyłechtane albo rozregulowane egzemplarze, tak że ciężko porównać. W sumie pożyczać nie musze bo mam amatorską (aczkolwiek nieźle wykonaną bo sprzed epoki chinolizacji) kosę Homelite ST-385 1,1KM ale do niej to nie ma co porównywać do tych co podałem bo to inna półka, na jej korzyść przemawia tylko niższe spalanie ;)
W moich rejonach króluje Stihl, wszystko co spalinowe brzęczy i kosi ludność uważa że "kosi Stihlem" Pewnie jak bym kosił czymś innym to może by się klienci podśmiechiwali - a co to Pan za kosę ma? Co za wynalazek?
"Kosiarz" to na Stihlu a Fachowiec to z Boschem w ręku - u nas taka mentalność :-|
Z drugiej strony te "słabsze" marki oferują więcej za mniej...
_________________
gRZEHU
Wolf Garten Scoter SV4
Partner P53-825DWAR
Laweta Toro 483 + B&S 825
Homelite ST 385 i kawałek ogrodu
 
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum