Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka kosę wybrać ?:)
Autor Wiadomość
raf1411 

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 1
Wysłany: 18 Czerwiec 2012, 14:05   Jaka kosę wybrać ?:)

Witam poszukuje kosy do 450 zł dobrej która mi troche posłuży widziałem ogłoszenia na allegro firmy forester co myślicie na jej temat prosze o szybko odpowiedz
http://allegro.pl/kosa-sp...2413399466.html
 
grzehu82 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18 Czerwiec 2012, 16:47   

Nie miałem w rękach ale coś podobna do tych magnum itd. ogólnie jakiś chiński wyrób. Tak jak ktoś pisał jakby miała 5,2 KM to by urwało wałek na głowicy.
Uśmiać się można z opisu technologia np. Red Wib chyba ten pomalowany na czerwono łącznik kierownicy? :lol: Czego to sprzedawcy nie wymyślą....
Jeśli jeszcze nie kupiłeś to NIE KUPUJ! Jest to chiński sprzęt jednorazowego użytku.
_________________
gRZEHU
Wolf Garten Scoter SV4
Partner P53-825DWAR
Laweta Toro 483 + B&S 825
Homelite ST 385 i kawałek ogrodu
 
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 18 Czerwiec 2012, 17:10   

Zadziwiająca konstrukcja, na pewno Chinka pojemność niebagatelna lecz czy reszta wytrzyma raczej wątpię ja osobiście nie wziabym jej do rąk śmierdzi tandetą
 
michal32 

Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 3
Wysłany: 16 Sierpień 2012, 10:47   

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem takiej kosy spalinowej . Jest wprawdzie trochę droższa od Twojego założenia cenowego ale myślę że warto ją wziąć pod uwagę przy decyzji o zakupie.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 16 Sierpień 2012, 12:01   

/sarkazm włączony/
Ale genialna konstrukcja! Udało im się wyciągnąć 5KM z silnika 59ccm (o ile to jego prawdziwa pojemność). Kurde, że też ani Włochom, ani Japońcom, ani Niemcom się takie coś nie udało. Oleo-Mac produkuje Mastera 755 o pojemności 52,5 ccm i ta kosa ma tylko 2,8KM pod obciążeniem. Chińczycy po prostu mierzyli moc silnika bez obciążenia na 24.000 RPM zasilając kosę czystym tlenem. W skład zestawu powinna wchodzić butla z podtlenkiem azotu :P
/sarkazm wyłączony/

Szef zawsze powtarzał "Papier wiele wytrzyma", z drugiej strony na płocie można napisać "dupa" ale później z przyrodzenia drzazgi trzeba wyciągać.

Co do kos chińskich. Chińczycy to uczciwy i pracowity naród. Nie oszukają kontrahenta i nie dadzą się oszukać. Otrzymujesz dokładnie to za co zapłaciłeś. Często otrzymujemy oferty "współpracy" z Chin, różne firmy się napraszają. I to co w tych ofertach znajdujemy daje nam bardzo wiele do myślenia. Maszyny są podzielone na tzw. Tier'y jakościowe. Od A do F. A jest najlepszym, F najgorszym. W zależności od poziomu są dawane różne materiały, stopy, itp. Ceny kos kształtują się różnie - od 150 USD za Tier A po marne 28 USD za F. I to jest loteria! Wszystko zależy od importera co zamówił.

Jeżeli firma importująca chce zbudować markę wokół sprzętów z Chin zamówi Tier A, B lub C. Jeżeli chce się tylko dorobić i szybko zniknąć, a następnie pojawić pod inną nazwą zamówi D lub E. Tier F to za duże ryzyko. Bo nie wszystko da się zrobić z przetopionych butelek :D

Prawda jest taka, że żadna z tych kos nie spełnia norm emisji spalin Euro 1 (nie wspominając o Euro 2). Wniosek jest taki, że nie mogą być importowane do Europy w ilości przekraczającej 5000 szt rocznie. Z czym importerzy dają sobie znakomicie radę co chwilę zmieniając symbol maszyny.

A "Kowalski" i tak kupi taką kosę bo jest tania!
Nasz serwis ma specyficzną politykę co do chińskich maszyn ~no-name~. Sprzedajemy części, ale ich nie montujemy, nie przyjmujemy na serwis, co najwyżej instruujemy klienta jak dokonać naprawy. Da się na tym zarobić, bo samych przekładni kątowych tygodniowo sprzedajemy kilka sztuk. Dla porównania w markowych kosach sprzedaje się jedną na ok 2 miesiące.

raf1411 nie wiem co mógłbym Ci doradzić. Ja osobiście użytkuję kosę na silniku Hondy. Cichy i ładny 4-ro suw. I uważam, że to właśnie cztero-takty to przyszłość kos. Są cichsze, mają stabilniejsze obroty, nie śmierdzą i nie kopcą. Mają niższe drgania. Lekko odpalają. Z firm które produkują takie małe silniki czterosuwowe do tej pory widziałem konstrukcje Hondy, Makity (Fuji Robin - Subaru), Kawasaki i Briggs'a. Na serwis trafiają jak ktoś im Diesla zamiast benzyny naleje.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
dawidek3555 

Dołączył: 02 Paź 2012
Posty: 3
Wysłany: 4 Październik 2012, 12:01   

Lepiej dolozyc kilka zlotych i zainwestwowac w SB

ładnie wygląda
dobry uchwyt i pasy nośne
dobra na małe cięcie
nie pali dużo
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 4 Październik 2012, 12:27   

No dawidek3555 teraz dałeś do pieca z ta kosą,przecież to taki sam Chinol jak inne tylko w wyższej cenie ,lepiej kupić już tanioche niż Stige
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 4 Październik 2012, 13:12   

janku38 może masz rację z tą chińską stigą ale to jednak lepsza klasa lepsze materiały stiga dba o jakość
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum