Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka tarcza tnąca do Sparty 380T ?
Autor Wiadomość
Adoos 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 39
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 5 Listopad 2010, 13:25   Jaka tarcza tnąca do Sparty 380T ?

Witam ponownie forumowiczów!
Chciałbym kupić tarczę tnącą do Sparty 380T. Na stronce Oleo-maca prezentują tarcze różnej grubości, średnicy i liczbie zębów (8, 22, 60, 80). Mam do wycięcia jakieś 2a zarośli (kilkuletnie samosiejki wiśni i czarnego bzu). Jaką poleciacie tarcze?Wiadomo, że cieńsza będzie mniej obciążać silnik no i czy potrzebuje metalowej osłony? (mam plastik w standardzie), wiem, że to ryzyko kosić z plastikową osłoną ale do metalowego trójzęba wystarczy plastik a ewentualne "szkody" w razie awarii bylyby chyba podobne:). Interesuje mnie też jaką maksymalnie średnicę drzewek można tym kosić. Aha: chłopaki w "moim" Oleo-macu" są zieloni jak trawa w maju na mojej działce (robią bardzo mądre miny i improwizują)...
_________________
Dziki kapitalizm - sprzedać jak najdrożej jak najtańsze g. kłamiąc przy tym bez zająknięcia
Ostatnio zmieniony przez Adoos 5 Listopad 2010, 13:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Listopad 2010, 18:24   

Im więcej zębów tym mniejsze odbicia podczas ścinania, proponuję do 3 cm średnicy tarczę z 60 zębami grubość nie obciąża zbytnio urządzenia lecz poprawia sztywność samej tarczy.
Jeżeli chodzi o osłonę to wystarczy ściągnąć grzebień z nożykiem i możesz pracować tarczą, bez obaw nic się nie stanie, tak jest przewidziane konstrukcyjnie nie tylko w tej kosie,

Osobiście miałem okazję ścinać tarczą 80 zębną drzewka o średnicy do 5 cm ale to już była mordęga lepiej już wtedy użyć okrzesywarki.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum