Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
kosa Honda, Kawasaki czy Solo
Autor Wiadomość
rpilski 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: się tu wziąłem ?
Wysłany: 28 Kwiecień 2009, 07:47   kosa Honda, Kawasaki czy Solo

Witam wszystkich.
Do wykoszenia około 4tys. m.kw. nieużytków (trawa, wysokie chwasty, dość nierówno, rów melioracyjny) chciałbym zakupić kosę spalinową. Chcę na to przeznaczyć około 1700PLN.

Poczytałem trochę forum i upatrzyłem sobie na razie wymienione niżej modele.

Czy macie jakieś doświadczenia/opinie (złe lub dobre) dotyczące któregoś z wymienionych poniżej modeli ?

A może w cenie do około 1700 PLN wskażecie coś lepszego?
Jestem ostatecznie w stanie wysupłać jeszcze może ze 200PLN dodatkowo - jeśli konstrukcja/jakość droższego modelu byłaby istotnie lepsza od kosy za 1700.

Pozdrawiam,
Radek


Honda UMK 435E UEET
Silnik Honda czterosuwowy górnozaworowy GX 35 o pojemności 35 cm3 i mocy 1,5 KM z zapłonem elektronicznym.
Pojemność zbiornika paliwa 0,65 l.
Wygodny uchwyt typu "kierownica"
kompletne urządzenie wraz z fabrycznym wyposażeniem w postaci szelek, okularów, głowicy i tarczy tnącej
Waga 6,6 kg.

Kawasaki KBH 27 A
Silnik spalinowy dwusuwowy o pojemności 26 cm3. i mocy 1,55 KM z elektronicznym zapłonem.
System startu primer oraz opatentowany system rozruchu "łatwy start" dla łatwego uruchamiania zimnego silnika.
Na wyposażeniu standardowym znajduje się metalowa tarcza 4-zębna do wycinania krzaków, chaszczy i wysokich traw i półautomatyczna głowica żyłkowa, szelki nośne.
Uchwyt typu kierownica.
Waga 4,2 kg.

Kawasaki KBH 35 A
Silnik spalinowy dwusuwowy o pojemności 35 cm3 i mocy 2 KM z elektronicznym zapłonem.
System startu primer dla łatwego uruchamiania zimnego silnika.
Na wyposażeniu standardowym znajduje się metalowa trójzębna tarcza do wycinania krzaków, chaszczy i wysokich traw i półautomatyczna głowica żyłkowa. W zestawie także szelki nośne, okulary ochronne.
Uchwyt typu kierownica.
Waga 6,7 kg.

Solo 145 B
Kosa z silnikiem spalinowym Kawasaki o pojemności 44,4 cm3.
Moc 2,2 KM.
Silnik KAWASAKI TH45
Pojemność 45 ccm
Duże dwuszczękowe sprzęgło odśrodkowe
Regulowany uchwyt kierowniczy
Zbiornik paliwa 1l
Średnica rury wysięgnika Ø 28 mm
System antywibracyjny
Przekładnia kątowa z uzębieniem śrubowym
5-krotnie łozyskowany wał
Pasy dwuramienne
Tarcza tnąca
Głowica żyłkowa
Ciężar 7,5 kg
_________________
Pozdrawiam,
Radek
 
Roman1313 
Roman1313

Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Gliwice
Wysłany: 21 Maj 2009, 10:51   

mam kose Hondy z silnikiem GX35 i smiga ładnie troszke mało mocy ale za to czterosów czyli torche ciszej
 
andriu124 
serwisant

Wiek: 38
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Chełm
Wysłany: 11 Listopad 2009, 13:41   

człowieku zastanów sie nad tym. po co ci maszyna wynalazek, nie lepiej kupic maszyne od wiodącego przedstawiciela takiego jak stihl, huskwarna, dolmar, makita. no chyba ze lubisz sobie kopać dołki pod nogami i szukać serwisów w razie awari, to tak po krótce. pozdro
_________________
pomoge :D naprawie :D
 
 
seliga 

Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 1
Wysłany: 16 Sierpień 2012, 14:53   

mam kawasaki x800 mori tandeta straszna padają gaźniki brak regulacji szelki tandeta wogule cała jest tandetna mam tez stihla fs 220 kosa ma ze 20 latek ale śmiga niesamowicie pilarki używam tylko husgvarna od 20 lat 246 257 357xp zajebiste sprzęty jeśli o sprzęt prof leśny to tylko hus i sth inne to badziewia podrubki itd lepij wyłożyć więcej kasy i mieć spokuj
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 16 Sierpień 2012, 17:08   

Makita DBC400

Pojemność silnika: 39 ccm
Moc silnika: 1,8kW (2,4KM)
Pojemność zbiornika: 0,5 l
Masa: 6,7 kg

Wyprodukowana w Hamburgu w zakładach Dolmara. Moja ulubiona lekka kosa do zadań specjalnych. Dobra amortyzacja. Brak katalizatora!
Cena detaliczna: 1896 zł.
Da się ją kupić w okolicach 1700 zł bez większego problemu.
"Swoje chwalicie cudzego nie znacie", niestety o Husqvarnie i Stihlu się nie wypowiem, bo nie naprawiam. Tak wiem, jestem monotematyczny :)
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
kordi82 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 39
Wysłany: 16 Sierpień 2012, 20:03   

Ja Ci odpowiem na wszystko. Odnośnie kawasaki generalnie wiem wszystko. Jeżeli chcesz tą kosą to tylko w kolorze czarnym czyli oryginał KBH45 lub KBH48 na e-kosiarka.eu wychaczysz je za nieco powyżej 1700zł. Nieraz zatrzymywałem sie przy drogach gdy widziałem jak zielenie miejskie na tym pracują. Kosy te chodziły już po 7 lat na równi z 343Rhusqvarny i nic sie z nimi nie działo. Fakt że praktycznie są nieco słabsze niż Husqa, ale równie niezawodne, i spalają mniej paliwa, do tego najlepsza kultura pracy wsród dwusuwów i niski poziom hałasu. Różnice pomiedzy Mori X-800, Vega itp a oryginałem. Oryginał KBH jest produkowany w Japonii, czerwone TH są składane w Tajlandii, do tego mają gorsze gaźniki i sprzęgła.Dużo lepsze są też szelki. Warto więc dopłacić te 400zł. Częsci ?? Przecież jest dwóch importerów na Polskę, Hortmasz(czerwone TH) no i GRASS(oryginały KBH). U mnie w okolicy jest przynajmniej 5-6 serwisów Kawasaki, a i w Husqvarnie i Stihlu chętnie wezmą do naprawy bo do tego są częsci. Porównując ze Stihlem i Huską za te kosę dostaniemy o wiele mniej mocy.
Ostatnio zmieniony przez kordi82 16 Sierpień 2012, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 18 Sierpień 2012, 07:31   

Do takiej powierzchni nie podchodziłbym z kosą poniżej masterki 750 oleo-mac
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum