Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosa spalinowa kręci bez gazu
Autor Wiadomość
stachu 

Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 21
Wysłany: 1 Czerwiec 2015, 02:37   Kosa spalinowa kręci bez gazu

Czołem, mam taki problem, że moja kosa spalinowa NordCraft kręci po rozpaleniu bez dodawania gazu tak, że trawę można kosić. Nie wiem czy to kwestia regulacji obrotów czy coś ze sprzęgłem. Rozkręciłem ją i sprężyna sprzęgła cała, szczęki sprzęgła tak luźno latają na śrubach w przód i tył, pewnie przez to to dzwonienie, tak ma być? A może trzeba w gaźniku którąś śrubą pokręcić tylko którą i ile, bo nie chcę całkiem rozregulować.

  
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 1 Czerwiec 2015, 08:12   

sprawdz mocowanie gaznika i tego plastiku do korpusu kosy + moze ta uszczelka gaznik-plastik jest do wymiany. regulacja sruba na sprezynie, dajesz gaz na max i wykrecasz do otrzymania prawidlowych obrotow. kosa kreci bo lewe powietrze sie do niej dostaje .....
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 1 Czerwiec 2015, 17:37   

Ze zdjęć wynika, że masz za mocno wkręconą śrubę przepustnicy (zaznaczona zielonym kolorem) i przepustnica jest cały czas otwarta przez co silnik od razu wchodzi na wysokie obroty. Brakuje zdjęcia wnętrza gaźnika od strony pokrywy filtra powietrza - wtedy można by to potwierdzić. Śrubę trzeba wykręcać do momentu uzyskania obrotów, które nie powodują obracania się głowicy kosy (rząd wielkości 3000 obr./min).

Niebieskim nie interesuj się, a czerwona śruba to ustawianie dawki paliwa przy wysokich obrotach zapewne max jakieś 8500 obr./min. Wkręcasz - leci mniej paliwa - są wyższe obroty. Wykręcasz - jest więcej paliwa - są niższe obroty. Kręcenie nią bez obrotomierza jest ryzykowne, chyba że masz ucho skrzypka i sporo doświadczenia.
_________________
widzę Chorągwicę
 
stachu 

Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 21
Wysłany: 2 Czerwiec 2015, 02:05   

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Co do tej śruby przepustnicy to musiało tak być od zakupu, bo nic nie grzebałem przy niej, obejrzę kosę i pokombinuję zgodnie z radami, jak nic nie wyjdzie to pozostanie oddanie do serwisu, pozdrawiam.
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 9 Czerwiec 2015, 09:12   

i co grzebalaes cos przy kosie czy dales na serwis ????
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
stachu 

Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 21
Wysłany: 10 Czerwiec 2015, 22:46   

Dopiero dzisiaj znalazłem czas, aby przy niej pogrzebać. Okazało się, że to rzeczywiście ta śruba przepustnicy była za mocno dokręcona. :-o Dziwne, bo mam kosę od nowości ze sklepu i tak było to ustawione, nic wcześniej nie regulowałem i dobrze chodziła, z czasem to się pogorszyło i dzisiejsze lekkie wykręcenie tej śruby pomogło. Tak łatwej i szybkiej reperacji się nie spodziewałem. :-) Dzięki za pomoc. :-)
  
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 11 Czerwiec 2015, 17:22   

i mozna samemu ...mozna
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum