Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
kosa spalinowa mtd990 albo nac cg430n;warto kupić?
Autor Wiadomość
piter28 

Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: woj.kuj.-pom.
Wysłany: 25 Kwiecień 2009, 17:30   kosa spalinowa mtd990 albo nac cg430n;warto kupić?

Witam
Mam zamiar kupić kose spalinową do 1000zł,zastanawiam sie nad zakupem kosy mtd 990 albo nac cg430n.Co sądzicie o nich? albo może polecacie jakąś inną?
Dziękuje i pozdrawiam
 
 
blee_bolo 

Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 2
Wysłany: 22 Lipiec 2009, 07:49   

430 nigdy nie sprzedawałem wiec nie wiem jak się charakteryzuje parametrami - aq co do mtd pamiętaj że jest to kosa z ilnikiem 4 - SUWOWYM. jako firmę polecam MTD
 
andriu124 
serwisant

Wiek: 38
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Chełm
Wysłany: 11 Listopad 2009, 13:15   

[b]blee_bolo [b]napisał : pamiętaj że jest to kosa z ilnikiem 4 - SUWOWYM
jeśli już to cztero mix a to róznica :D
a pozatym nie kupuj wynalazków panie kochany bo pózniej same problemy, najlepiej kupic maszyne wiądącego producenta.
silnik 4-suwowy to silnik chłodzony olejem , mający 4 suwy pracy : ssanie, spręzanie, praca, wydech,
silnik cztero mixa to silnik cztero suwowy mający dwa zawory, ssący i wydechowy chłodzony jest powietrzem, ma 4 suwy pracy : ssanie zaworem dolotowym, spreżanie(oraz smarowanie wszystkich podzespołów silnika), prace i wydech zaworem wydechowym, ale nadal jesgo podzespoły takie jak wał i łożyska, tłok pierścień są smarowane olejem z mieszanki paliwowo olejowej.
Silniki te charakterystycznie szybko przyspieszają, mają sporą moc w porównaniu do zwykłego dwu suwa, jednak awaryjność tego typu silnika jest zwiekszona ze wzglegu na liczbe podzespołów i wysokość obrotoą wału (rzedu 13 tyś obr) silniki tego typu potrzebują poświecenia wiecej uwagi niż zwykłe dwu suwy ze wzgledów temeratórowych, oraz świerzości mieszanki. to chyba tyle. jak coś sobie przypomne to napisze
_________________
pomoge :D naprawie :D
 
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 12 Listopad 2009, 21:56   

Witam.Andriu 124 bez urazy ale, Wiesz że gdzieś dzwonią tylko nie Wiesz w którym kościele.Silnik 4 suwowy (prosty jak przy kosiarkach lub kosach) posiada 2-wa zawory :ssący i wydechowy i chłodzony jest powietrzem nie olejem (smarowanie posiada olejowe rozbryzgowe lub poprzez pompę olejową ,w zależności od modelu).Natomiast w silniku 4MIX-ie silnik również posiada zawory oraz zmodernizowany układ rozrządu który osadzony jest bezpośrednio na wale korbowym.Zawory sterowane są poprzez system krzywek.Należy pamiętać że, silnik 4MIX jest zasilany mieszanką paliwo-olejową jak w dwusuwie, a nie czystą etyliną.Właśnie ta mieszanka smaruje układ korbowo-tłokowy oraz pierścienie tłokowe i gładż cylindryczną. Dlatego nazywa się 4 MIX Silniki 4MIX posiadają wyższą moc na niższych obrotach w porównaniu do silnika dwusuwowego.
_________________
Henry58
Ostatnio zmieniony przez Henry58 12 Listopad 2009, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
seba123 

Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 1
Wysłany: 15 Maj 2011, 10:43   

Ja dałem za moją 2299 i jest niezła naprawdę mam ją jusz 10 lat i ani jednego zepsucia jest to sthil polecam naprawdę kupicie terz tańsz w castoramie nawet za 240 zł serio moja ma 8 biegów a ta za 240 ma 2 biegi.Wiem to bo mój kuzyn sobie ją kupił. :-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: :oops: :oops: 8-) :evil: :evil: :roll: :roll: :!: :!: :?: :?: :idea: :idea: :arrow: :arrow: :evil:): :evil:): :evil:):
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum