Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosa spalinowa - problem z odpaleniem
Autor Wiadomość
KamilS 

Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 4
Wysłany: 22 Październik 2011, 16:41   Kosa spalinowa - problem z odpaleniem

Witam wszystkich!
mam problem i proszę o pomoc. Już wyjaśniam o co chodzi, posiadam kose spalinową firma "no name" jest już drugi sezon i nigdy nie było z nią problemu aż do dzisiaj... w zeszłym tygodniu postanowiłem przygotować sprzęt na zimę, serwisant w sklepie ogrodniczym polecił mi abym wypalił całość paliwa, a do otworu świecowego wlał łyżkę oleju silnikowego tak też zrobiłem... pociągnąłem kilka razy za sznurek aby olej się rozprowadził, wkręciłem świece i kose do garażu. Los chciał, że pilnie potrzebowałem wykosić kawałek działki więc do garażu po kosę, zalałem mieszanką paliwa, chwyciłem za sznurek no i właśnie kosa jak by zablokowana ani drgnie nie mogę szarpnąć, nawet próbując powoli ciągnąć za sznurek kosa stawia opór nie do przełamania. Dodam, że po wykręceniu świecy chodzi, sprężanie jest, iskra jest, paliwo świeże. Nie mogąc nic zrobić zastanawiam się czy może to być wina tego, że wlałem olej do świecy? Nigdy wcześniej tak nie robiłem i było wszystko ok dopiero teraz jak wlałem łyżkę oleju pojawił się problem.
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to proszę pisać,
Pozdrawiam.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 23 Październik 2011, 09:40   

Powinieneś wykręcić świecę i usunąć olej z cylindra,
przy silnikach zasilanych mieszanką według mnie nie trzeba wlewać oleju do cylindra wystarczy wypalić paliwo do końca i odstawić.
 
KamilS 

Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 4
Wysłany: 23 Październik 2011, 12:59   

Dzięki za zainteresowanie, a możesz jeszcze napisać w jaki sposób mam ten olej usunąć? Wypłukać? Jeżeli tak to czym?
 
Krasnolud 

Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 11
Wysłany: 23 Październik 2011, 13:13   

Spróbuj wlać trochę mieszanki, zabełtać i wylać. Powtórzyć kilka razy i odczekać aż odparuje. Nie powinno zaszkodzić, a może poskutkuje pozytywnie.
 
KamilS 

Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 4
Wysłany: 23 Październik 2011, 13:18   

Tak też zrobię, jutro rana się za to wezmę. A swoją drogą to nie sądziłem, że po wlaniu oleju może być aż tak duża kompresja w silniku...
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 23 Październik 2011, 14:11   

A przede wszystkim umyj świecę.Zarzucana olejem elektroda nie da iskry.
 
KamilS 

Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 4
  Wysłany: 24 Październik 2011, 21:08   

Witam,
kosa odpaliła:) płukałem, kręciłem bez świecy aż wreszcie można było szarpnąć za linkę, a potem było już z górki. Dziękuje szystkim za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez KamilS 24 Październik 2011, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
wykaszacz 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 90
Wysłany: 23 Listopad 2011, 19:42   

Napisz cie w poradnikach bo to jest bardzo ważne,już któryś raz się z tym problemem spotykam...
 
kordi82 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 39
Wysłany: 29 Grudzień 2011, 20:55   

Można wlewać olej. Ale trzeba to umiejętnie zrobić. Łyżka to za dużo. Wystarczy kilka kropel, później sprężarkę wprowadzam do cylindra przez otwór na świece. i przedmuchuje żeby rozprowadzić olej. Jeśli nalaliśmy za dużo to sprężone powietrze wypcha nadmiar. Potem jeszcze kilka razy pociągnąć za sznurek, zakręcić świece i ma być. Wiadomo że tłok stawia troszke większy opór, ale nie powinno być problemu z zapalaniem na wiosne.

Generalnie wystarczy wypalić paliwo, to jest najważniejsze.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum