Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka spalinowa do 1000 zł
Autor Wiadomość
Kiskor 

Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 15
Wysłany: 11 Luty 2014, 12:05   Kosiarka spalinowa do 1000 zł

Witam,

Jak w temacie, mam do koszenia ok. 500 m2 i chciałbym zapytać, czy warto taką kosiarkę kupić http://narzedzia-online.pl/produkt,150370.html czy to tylko firma i nic więcej.

Jeśli nie, co myślicie o Al-ko? A Vega?

Naprawdę nie mam pojęcia czym się pokierować. Tylko wiem, że nie chcę wydać więcej niż 900-1000 zł jak na taką powierzchnię.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 11 Luty 2014, 12:14   

za te pieniądze można kupić coś na silniku górnozaworowym
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 11 Luty 2014, 13:13   

w tej klasie cenowej zobacz sobie też tą

http://sklep-victus.pl/52...pk-comfort.html

masz silnik górnozaworowy oraz dobrą jakość
 
Kiskor 

Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 15
Wysłany: 11 Luty 2014, 13:42   

troku napisał/a:
w tej klasie cenowej zobacz sobie też tą

http://sklep-victus.pl/52...pk-comfort.html

masz silnik górnozaworowy oraz dobrą jakość


Dziękuję za odpowiedzi.

Czyli mam rozumieć, że ważne jest to, żeby był silnik OHV a nie musi być koniecznie Briggsa?

Przepraszam jeśli nie dobrze się wyraziłem, nie jestem Polakiem.

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi.
 
Kiskor 

Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 15
Wysłany: 11 Luty 2014, 13:49   

Też nie widzę różnicy pomiędzy modelem comfort a modelem zwykłym http://sklep-victus.pl/50...ac-g-48-pk.html

Tylko cenowo...
Ostatnio zmieniony przez Kiskor 11 Luty 2014, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 11 Luty 2014, 13:53   

różnica subtelna - kosz w jednej jest materiałowy w drugiej plastik, no i ciut inna dźwignia hamulca ale to tak naprawdę są "pierdoły, agregat nóż silnik są wspólne
 
Kiskor 

Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 15
Wysłany: 11 Luty 2014, 14:16   

Przeczytałem jeszcze forum o silnikach Emak i według użytkowników całkiem niezły:

http://www.e-kosiarki.net...s-wie-vt796.htm
 
Kiskor 

Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 15
Wysłany: 11 Luty 2014, 14:47   

Tylko nie wiem dlaczego Oleo Mac robi takie paskudne korpusy... Daleko do "dizajna" Ferrari :-)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 11 Luty 2014, 15:05   

ale za to są przemyślane i możesz kosiarkę w pionie przechowywać,
poza tym są one sprawdzone i robione ładnych parę lat, nic się z nimi nie dzieje - koła nie odpadają itp
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 11 Luty 2014, 15:07   

Zobacz jeszcze kosiarki AL-KO,porządny sprzęt,a najlepiej jedz do sklepu i sam sobie zobacz i porównaj,to jest najlepsze rozwiązanie,wtedy porównasz każdą kosiarkę
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Kiskor 

Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 15
Wysłany: 11 Luty 2014, 18:36   

Witam ponownie,

Dziękuję za rady, byłem w sklepie (nawet nie daleko, 6 km), dealer i serwisant Stigi. Pan mi zaproponował starszy model Stigi Combi 48 B za 950 zł. Silnik Briggsa 550 E, nie górnozaworowy. Powiedział, że ten model jest nie do zdarcia oraz że nowsze modele (które też ma) mogą nie wytrzymać tyle.

Jestem prawie zdecydowany, bo też nie wiedziałem, że mam serwisanta na rzut beretem (mieszkam na wsi). Proszę mi doradzić, czy to jest dobry wybór.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 11 Luty 2014, 19:56   

Fajnie że blisko masz do nich fajnie że posiadają serwis nie fajnie że to stiga (dla mnie zawsze to będzie krzak ale ma i swoich zwolenników) no ale 2 do 1 więc źle nie zrobisz kupując coś u nich :). Ten silnik w niej B&S 550e jest górno zaworowy :) także coś słaby ten serwis jeśli tą informacje masz od nich :)

Jeśli chcesz coś jeszcze pomyśleć zastanów się np. nad modelami kosiarek z silnikiem firmy Loncin OHV(górnozaworowe)
Pisałeś o ALKO zdecydowanie w klasie amatorskiej jest to najwyższa półka pod względem wykonania, serwisu(części po numerach katalogowych bajka! :) ) i zasad gwarancji Vega to już taki średniak na każdą kieszeń z dobrym dostępem części.

Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
Kiskor 

Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 15
Wysłany: 11 Luty 2014, 20:18   

leszek41 napisał/a:
Fajnie że blisko masz do nich fajnie że posiadają serwis nie fajnie że to stiga (dla mnie zawsze to będzie krzak ale ma i swoich zwolenników) no ale 2 do 1 więc źle nie zrobisz kupując coś u nich :). Ten silnik w niej B&S 550e jest górno zaworowy :) także coś słaby ten serwis jeśli tą informacje masz od nich :)

Jeśli chcesz coś jeszcze pomyśleć zastanów się np. nad modelami kosiarek z silnikiem firmy Loncin OHV(górnozaworowe)
Pisałeś o ALKO zdecydowanie w klasie amatorskiej jest to najwyższa półka pod względem wykonania, serwisu(części po numerach katalogowych bajka! :) ) i zasad gwarancji Vega to już taki średniak na każdą kieszeń z dobrym dostępem części.

Pozdrawiam


Dzięki za odpowiedź, pomyliłem się, to Briggs 550 bez E, oczywiście nie od nich mam taką informację :), wydawało mi się, że to E :).

Popatrzę jeszcze na te silniki (jakbyś mógł polecić jakieś modele?) oraz czekam na dalsze opinie użytkowników :).

Pozdrawiam
 
Kiskor 

Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 15
Wysłany: 12 Luty 2014, 23:35   

Czekam na dalsze rady i z góry dziękuję :-)
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 13 Luty 2014, 08:31   

Zgodzę się z przedmówcami. Obecnie górnozaworowe chińskie silniki są lepsze od B&S 450.
Niekoniecznie trwalsze, ale pracują równiej, sprawiają mniej kłopotów i są mocniejsze.

Osobiście wybrałbym tego Oleo-Maca na silniku Emaka, ale Stiga na OHV lub B&S550 też jest godna uwagi. Sądzę, że kosząc raz jedną, raz drugą, różnicy nie zauważysz.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Kiskor 

Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 15
Wysłany: 13 Luty 2014, 19:23   

Dziękuję za odpowiedź.

Nie ukrywam, że dwa tygodnie temu napaliłem się na Hecht 546 SX. Zamówiłem a na szczęście kosiarkę dostarczono z wykrzywionymi kółkami. Zwróciłem i zacząłem czytać o kosiarkach na Internecie. Im więcej czytam, tym mniej wiem, co mam robić :D.

Odnośnie silników z Loncina, znalazłem ten model Victusa: Victus VSS 53 L 70 HUNTER

Z tego co wiem, Victus i Oleo to jeden pieron.

Wiem, że to pierdoła, ale chciałbym mieć kosz częściowo albo w całości plastikowy. To będzie moja pierwsza kosiarka i nie mam pojęcia co się wydaje bardziej praktyczne w użytkowaniu.

Jutro mam nadzieję, że znajdę chwilkę, żeby oglądać po sklepach :D.

Jeszcze raz dziękuję.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 13 Luty 2014, 19:50   

Ja mam w swojej kosz z materiału i sobie chwalę aczkolwiek są użytkownicy co wolą kosz plastikowy,
victus i oleo-mac to nie to samo, w przypadku tego modelu vss53l70 to osobny import nie związany z oleomac aczkolwiek za te pieniądze to dobry wybór.

Są oczywiście modele olka i victusa różniące się tylko kolorem agregatu
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 14 Luty 2014, 09:05   

Jednak stałbym za OM. Korpusy są na pewno solidniejsze.

W swojej kosiarce mam kosz plastikowy. Wygodniej się z niego wysypuje, łatwiej utrzymuje w czystości. Mam tez wrażenie, że wbija się do niego więcej trawy niż do szmaciaka. To ze względu na lepszy przepływ powietrza. Obecnie też większość plastikowych koszy ma wyloty powietrza skierowane ku dołowi, dzięki czemu przy przeschniętej trawie znacznie mniej kurzu leci na operatora. Osobiście bardzo sobie cenę tą cechę.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Kiskor 

Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 15
Wysłany: 15 Luty 2014, 17:28   

Dziękuję za odpowiedzi.

Wczoraj byłem w kilku sklepach, ale bez szału. Na razie stoją ostatki z zeszłego roku. W końcu dzisiaj postanowiłem kupić tę Stigę. Nie wydaje mi się, że pożałuję. Korpus jest bardzo solidny, wszystko zrobione tak jak trzeba, wysoka jakość materiałów, itp.

Silnik też nie taki zły, zapaliła za pierwszym razem i ładnie chodzi. Na razie nie będę kosił, bo straszne błoto mamy. Zaczekam jeszcze chociaż miesiąc ;-) .

Tylko pozostaje mi podziękować wszystkim, którzy podzielili się swoją ogromną wiedzą merytoryczną. Bardzo dużo się nauczyłem :-D .

Na pewno zaglądam tu częściej!
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 15 Luty 2014, 21:51   

Gratuluje zakupu przypominam o starzejącym się paliwie w którym robi się syf po dłuższym postoju więc jeśli nie masz zamiaru używać sprzętu to wypal lub zlej paliwo pozdrawiam i życzę bezawaryjności.
 
Kiskor 

Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 15
Wysłany: 16 Luty 2014, 01:21   

Mam jeszcze takie trochę głupie pytanie odnośnie tego paliwa. Dzisiaj byłem na stacji benzynowej i cena paliwa 98 a 95 różniła się 2 groszy, także tankowałem samochód i wypełniłem kanister paliwem 98, ponieważ chciałbym uruchomić agregat prądotwórczy. Dla mnie było oczywiste, że nie ma wielkie różnicy, ale czytałem różne odpowiedzi, że to paliwo nie koniecznie jest najlepsze do kosiarek.

W czym to prawda?

Zawsze myślałem, że 98 to benzyna lepszej jakości, dlatego kupiłem ją do agregatu oraz kosiarki.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Ostatnio zmieniony przez Kiskor 16 Luty 2014, 01:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 16 Luty 2014, 21:11   

to wlej ją do samochodu a do agregatu i do kosiarki kup 95
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum