Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Która kosa spalinowa z tych podanych w tabeli?
Autor Wiadomość
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 24 Czerwiec 2013, 14:52   Która kosa spalinowa z tych podanych w tabeli?

Witam, chciałbym was prosić o pomoc w wyborze oraz o argumenty za i przeciw. Poczytałem troche i ogladałem dzisiaj i w tabelce przedstawiam typy.

Dodam, że wolał bym żeby to był sprzęt do 1000zł. Nie wiem jak często będzie użytkowana, może raz na miesiąc ale jak już ją odpale to chce kosić, a nie że 10 czy 20minut koszenia i musi wystygnąć. Koszenie trawy, ostu, pokrzyw ale wiadomo, że jak taka kosa będzie w domu to i w inne chaszcze pewnie człowiek z tym pójdzie bo jak jest w domu to po co się męczyć czym innym. W tabeli podałem typy, ważne jest też to, że nie wszędzie za cene kosy są dodatkowe akcesoria. Stihl nie wiem czy daje szelki ale na pewno daje tylko głowice na żyłke a Oleo-Mac daje wszystko. Niby Stihl lepszy, ale moc silnika dużo mniejsza, z tym, że znowu czytałem, że w tych gorszych podają różne liczby co do siły silnika, a okazuje się ze te lepsze mają wpisaną mniejsza ale praktycznie sa i tak mocniejsze od tych tańszych chińskich.
Myśle, ze nie są to najgorsze typy, jeszcze mi Agroma BC 52P chodziła po głowie, ale czytałem, że róznie można trafić. Raz super, a raz po jednym koszeniu są problemy.

Bardzo prosze o pomoc, głownie o podanie najlepszej i troche gorszej, czyli dwie najlepsze i rady która jednak brac.
Pisałem ze do 1000ąca a tutaj i drożej pokazuje, ale jeżeli to będzie "na lata" to warto dołożyć.

Bardzo prosze o opinie.

 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 24 Czerwiec 2013, 15:16   

Każda służy w swoim zakresie obowiązków lecz pierwsze dwie to tylko do trawy i to nie przerosniętej,
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Czerwiec 2013, 15:33   

Sparta 380 T jest zdecydowanie najlepsza.

Sparta 250 jest malutka i delikatna - odrzuciłbym ją na wstępie. Stihl, jeśli już wybierasz między tymi dwiema to przyjrzyj się dokładnie czy chcesz tą większą. Nie pamiętam różnic między nimi ale 200 zł wolałbym zachować w kieszeni jeśli są niewielkie. Jednak żadna z tej trójki nie będzie w połowie nawet tak fajna jak Sparta 380. Weź tą jeśli będziesz kosił większą trawę i chcesz to robić przez długie lata.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 24 Czerwiec 2013, 15:38   

Zdecydowanie do większej trawy, w dodatku zawsze coś grubszego się trafi, grubszego jak zwykła trawa, jak oset czy coś podobnego. Co do tej Sparty to wyczytałem, ze trzeba o filtr powietrza dbać. Osobiście nie jestem jakoś przekonany do firmy Oleo-Mac, nie wiem dlaczego ale kojarzy mi sie z typową chińszczyzną wszędzie reklamowaną i wpychaną na siłe.

Natomiast te Stihle sa słabsze jeżeli chodzi o kM i kW od Oleo-Maca ale tak jak pisałem. Stihl moze nie zaklamuje, a Oleo- Mac moze tak naprawde nie jest taki mocny.
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek88 24 Czerwiec 2013, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 24 Czerwiec 2013, 15:48   

z twojej tabelki sparta 380 jest najlepsza wystarczy na lata
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 24 Czerwiec 2013, 15:50   

Nie klasyfikuj w ten sposób, po prostu jest to mała pojemność i też nie lubi przeciążeń, Sparty w rękach świadomych celu użytkownikach pracują lata.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Czerwiec 2013, 15:50   

Jeśli większa trawa to się nawet nie zastanawiaj. Oleo-Mac Sparta 380 T.

Co do jakości sprzętu mogę powiedzieć, że Oleo-Mac ma mało z chińczyka i jest naprawdę solidny. Gdybym był producentem to mógłbym powiedzieć że gwarantuję wyższą jakość Oleo-Maca nad Stihlem w tym co prezentujesz... ale nie jestem więc milczę ;)

Ja bym wziął 380... i nawet nie będę Ci wciskał moich produktów :)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 24 Czerwiec 2013, 20:47   

Dziekuje Panowie za opisane wskazówki. Jutro chyba pojade po tego Oleo-Maca 380T. Dzieki
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 24 Czerwiec 2013, 22:36   

Jeszcze jedno.
Nie pamiętam dokładnie jak było dziś w sklepach, ale wszędzie mówiono mi, że gwarancja 2 lata na tą sparte, dopiero teraz sobie uzmysłowiłem, ale zaraz ... przeciez wszędzie były naklejki 3 lata gwarancji. Sprawdzałem na allegro i w sumie tylko raz trafiłem na 36miesięczna, tak to 24mc na paragon, oraz 12scie miesiecy na fakture, jak rozumiem chodzi o cele domowe i na firme ... ale czemu tak rzadko 36mc sie pojawia?

Podobno żyłka 2.4 - 3 do niej podchodzi, narazie jestem laik, jaka żyłka jest najlepsza do koszenia? Nie wiem ile jej dadzą w zestawie, od razu inną kupic? Jaka najlepiej?
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek88 24 Czerwiec 2013, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 04:22   

Żyłka trójka dla tej sparty 250, wysoka trawa jej nie służy i możesz ją w ten sposób przegrzać a nawet zatrzeć.
Wybierz coś mocniejszego.
Ostatnio zmieniony przez troku 25 Czerwiec 2013, 05:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 07:40   

Żyłkę 3.0 spokojnie możesz wrzucić do Sparty 380. Ludzie różnie koszą - jedni chcą 2.4 inni 3.0 a jeszcze inni 2.7. Sam po pewnym czasie będziesz wiedział jaka żyłka i jakiego producenta Ci odpowiada.

Żyłki to mogę polecać już własne. Wytrzymałe i niedrogie.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 19:06   

Kupiłem. Wyszło 1240zl plus dostałem setke oleju, smar do głowicy i żyłke jakąś tam.

Niestety nie kupiłem maski, a muszę, bo dzis probowalem i lipa, pryska, kiedys kosilem i nie pamietam ze tak pryskało. Jaką polecacie? Wydaje mi sie, że lepsza taka plastikowa, anizeli z siatką bo prędzej ręka przetrze, czy nie bo znowu na plastiku po czasie zacharowania zostana? i bedzie marnie widac? Nie ukrywam ze bede kosil miedzy bardzo malymi drzewkami i dobry widok wskazany.

Tą głowicą żyłkową to po ziemi sie jezdzi czy troche nad? Bo ja jeżdze nad ziemia, bo nie wiem czy tak po ziemi to sie zylka nie bedzie popuszczac?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 19:43   

Pleksi maska lepsza, a głowica tuż nad ziemią aby nie wycierała się.
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 22:23   

Dziekuje
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Czerwiec 2013, 08:34   

Powodzenia w pracy :)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 20:03   

Witam, poprosił bym jeszcze o drobne rady.

1.Rozpocząłem użytkowanie tej Sparty 380T, przyjemnie się nią pracuje.
Ile można nią kosić bez przerwy? Powiedzmy jakbym non stop kosił, z krótkimi 10 minutowymi przerwami np. przez 3 czy 5 godzin to nie zaszkodze jej?

2.Rozpocząłem koszenie i super, ale odnioslem wrazenie, że po jakiś 20 minutach w momencie gdy nie wiem na czym żyłke z jednej strony ucieło aż do głowicy nastąpiły większe wibracje niż podczas tych wczesniejszych 20 minut, oczywiscie nacisnalem zeby wyskoczyla i wibracje troche sie zmniejszyly, ale nadal byly wieksze niz z poczatku. Wydaje mi sie rowniez ze podczas obracania głowica zaczeła byc glosniejsza. Ręka jak krecilem tez jakby glosniej chodzila niz wczesniej. Moze sie dotarła ? :)

3. Po około godzinie czy więcej zauwazylem ze na wolnych obrotach mi sie glowica kreci, wczesniej stawała, trzeba by juz wolne obroty regulowac? Nie sprawdzalem potem jak kosiarka ostygla czy dalej bedzie sie krecic glowica na wolnych, bo moze to wina tego ze cieply silnik byl?

4. I jeszcze musze rajstope na ten filtr chyba zalozyc, teren nie pylowaty ale czasem sie zakurzylo, czemu tak sie dzieje? (zdjecie z dwóch stron)





Nie sądziłem że po koszeniu będzie mrowienie w dłoni.
Jak ktoś miły to poprosze o odpowiedz :)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 20:49   

Po pierwsze długość żyłki musi być taka sama aby nie było wibracji, po opróżnieniu czyść w środku z piasku i innych osadów one również powodują wibrację,
Filtr możesz myć więc wyczyść go i daj mu wyschnąć,
Bieg jałowy możesz samodzielnie wyregulować na lince gazu
Ostatnio zmieniony przez troku 27 Czerwiec 2013, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 21:10   

Dziękuje troku. dziwne to troche, ze juz bieg jalowy szwankuje. Filtr moknie od paliwa?

A czym myć ta kosiarke? Lac wodą? Chyba nie, jakąś szczotka?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 22:08   

płyn do mycia garów woda szczoteczka do żebów i do przodu tak się myje filtr powietrza a całą maszynę bierzesz karchera lub inną myjkę i normalnie myjesz
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 22:15   

Hehe :P Zaufam profesjonalistom :P

A ile takie cos moze dzialac bez przerwy ?:P
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum