Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Mixer do mieszanki paliwowej
Autor Wiadomość
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 12:53   Mixer do mieszanki paliwowej

Posiada ktoś takie urządzonko małe do przygotowania mieszanki, wlewa sie benzynę do kreski, dolewa oleju miesza i gotowe. Tylko troche to drogawe. A Wy jakie macie sposoby na sporządzenie mieszanki? Olej dawkuje strzykawką bo na oko to wiadomo. Najprościej to kupic idealnie 5 l benzyny i domieszać setke oleju ale jak mi potrzeba 0,5 - 1 l mieszanki na miesiąc to sie popsuje w końcu sezonu i szkoda kosy.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 13:04   

Ja używam miarki od proszku do prania kupuje 5 litrów benzyny i dodaje oleju 125ml paliwo podobno może tak stać 3 miesiące u mnie taka bańka 5 litrowa starcza na ok miesiąc ale jak mało używasz kosy to kup sobie np 2.5litra i o połowę mniej oleju dodaj.
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 15:15   

ja mam takie miarki ....jak kupilem kosa to wlasnie bylo w komplecie ....kupisz to spokojnie w jakims sklepie stacjonarnym do 10 zł max lub w marketach ogolnobudowlanych .....do tego mam jeszcze male lejki bo przelewanie prosto z karnisterka to nie zawsze dobry pomysl. poza tym trzeba pamietac ile dokladnie oleju lac ....w pile mam 1;40 a kosa 1;25 ......zaleta takze ze zawsze swieza miesznka ....tyle ze ja wypalam 1,3l mieszanki podczas koszenia 2x w tygodniu

jak wiecej kosisz karnisterek 5 l i 100ml oleju i masz na jakis czas. proporcja oczywiscie dla sprzetow profesjonalnych
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 16:18   

No u mnie to i w pile, i kosie 1:50 tylko jedno Hqv a drugie Stihl. Olej husqvarnowski LS+ ma lepsze normy bo JASO FD a stihl JASO FB ale na razie musze do kosy lać oryginał stihla, wziałem HP Super. Do pilarki to spokojnie spalę kilka litrów w kilka dni jak jest cięcie drewna ale kosą dużo nie pracuje i nie chcę mieć starej mieszanki. Ostatecznie latac i po 2 litry benzyny kupować.
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 19:07   

no chyba ze tak ....no ale przynajmniej masz zawsze swieza mieszanke
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum