Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z rozruchem
Autor Wiadomość
matys1985 

Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 3
Wysłany: 22 Lipiec 2010, 16:01   Problem z rozruchem

Witam. Posiadam kosę z silnikiem Kawasaki TH48 i mam pewien problem, mam nadzieje że z rozrusznikiem. Cztery miesiące temu wymieniałem zabierak w rozruszniku i od tego czasu trochę ciężko się uruchamia, do tego stopnia że nowy zabierak już się starł. Linka rozrusznika wyciągała się tylko do pewnego (skromnego) momentu, trzeba było się mocno naszarpać, żeby odpaliło. Ponieważ z mechaniki jestem słaby moje pytanie brzmi: czy ta część za rozrusznikiem ( koło magnetyczne? ) powinna obracać się płynnie? oraz czy mój problem polega na tym że przy złym położeniu koła magnetycznego zamontowałem rozrusznik. Ewentualnie czy wystarczy wymienić zabierak. Co ciekawe przed sezonem ( ale juz po wymianie zabieraka) oddałem ją do regulacji do serwisu i nic złego nie zauważyli
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 23 Lipiec 2010, 17:03   

Witam.Kołem magnesowym nie możesz kręcić płynnie ponieważ musisz przezwyciężyć siłę sprężania w cylindrze.Skoro linka rozrusznika wyciągała się za krótko to, albo była żle nawinięta linka na koło linowe lub zabierak żle "ułożył "się na kole magnesowym.
_________________
Henry58
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 23 Lipiec 2010, 18:37   

Linka w tych rozrusznikach ma lekko powyżej 1 m więc może masz za krótką skoro twierdzisz że się skromnie rozwija lub masz źle złożony rozrusznik i źle się zawija na kole pasowym rozrusznika powodując klinowanie zabieraka i jego zużycie.
odkręć rozrusznik wyciągnij linkę zmierz ile masz jej, sprawdź jak się zachowuje podczas powrotu i wtedy będziesz wiedział co dalej.
 
matys1985 

Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 3
Wysłany: 27 Lipiec 2010, 12:35   

Dziękuje za odzew.
Jeśli chodzi o rozrusznik, to po odkręceniu działa jak powinien, tzn linka i zabierak wysuwa się tak jak za 'nowości'. Próbowałem montować to z powrotem w rożnych konfiguracjach startowych koła magnesowego, ale efekt ten sam. Tak jakby nie dało się
Henry58 napisał/a:
przezwyciężyć siłę sprężania w cylindrze

za pomocą rozrusznika, ręcznie też dość ciężko idzie, zatem mam jeszcze jedno pytanie: jakie są objawy zatarcia silnika?
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 27 Lipiec 2010, 16:12   

Witam, zdemontuj tłumik i popatrz na tłok. Jeżeli będą rysy to masz jasny obraz co się stało.
_________________
Henry58
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 28 Lipiec 2010, 19:32   

Jeżeli wykręcisz świecę i będziesz czuł opór przy pociąganiu za linkę rozrusznika to należy sprawdzić przyczynę( zakładając że sprawdziłeś już czy nie jest zatarty na tłoku) - silnik powinien się kręcić bez problemu i bez zbędnych odgłosów np. zgrzytanie,jeżeli tak się dzieje może masz uszkodzone łożysko stopy korbowodu.
Ostatnio zmieniony przez troku 30 Lipiec 2010, 08:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 29 Lipiec 2010, 22:22   

Witam.Małe sprostowanie, jeżeli silnik dwusuwowy będzie przytarty to bez problemu będziemy pociągać za rozrusznik i nie będzie żadnego oporu.Będzie tylko mniejsze sprężanie.
_________________
Henry58
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum