Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytania początkującego użytkownika
Autor Wiadomość
zielony9999 

Wiek: 103
Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 8
Wysłany: 17 Lipiec 2013, 23:56   Pytania początkującego użytkownika

Witam, dzisiaj kupiłem pierwszą kosę spalinową, wybór padł na oleo mac 440t. Kupiłem ją u dealera, jednak nie mógł mi jej złożyć i odpalić, bo nie miał benzyny/oleju, albo im się nie chciało, więc sam ją składałem. Instrukcja niby po polsku, ale raczej tragicznie napisana dla kogoś kto pierwszy raz obsługuje kosę. Teraz parę pytań
1. Jak to jest z tym ssaniem i odpalaniem kosy. Cytat odpalania z instrukcji
"Ustawić dźwignię rozrusznika w pozycji CLOSE. ... Trzymając stabilnie kosę powoli pociągnąć linkę rozruchową, aż do oporu. Energicznie pociągnąć kilka razy i przy pierwszych obrotach silnika ponownie ustawić dźwignię rozrusznika w pozycji OPEN. Powtórzyć czynność, jeśli silnik nie zaskoczył."
Odpalałem już kosę, ale do końca tego nie rozumiem, a że jest to nowa rzecz nie chciał bym tego popsuć czy coś. Z tego co rozumiem mam ustawić ssanie na zamknięte CLOSE, potem raz pociągnać linkę do oporu, potem znowu pociągnąć kilka razy i przy pierwszych obrotach silnika (odrazu po odpaleniu tak?) ustawić dźwignię na OPEN. Te oznaczenia są pokręcone chyba, albo ja mam cały czas kosić na włączonym ssaniu. Pracowałem może 10 min dzisiaj kosą tak dla próby no i po tych 10 min jak się silnik rozgrzał wziąłem dźwignię na CLOSED ssania i się wyłączyła kosa. W instrukcji jest napisane "Gdy silnik jest rozgrzany nie wyciągać dźwigni ssania", ale to się tyczy odpalania chyba, a jak próbowałem zapalić na rozgrzanym silniku(na pół gazu kosiłem przez 10 min to się chyba rozgrzał) to i tak musiałem odpalać jak napisane jest w instrukcji.
2.Jest też taka uwaga "Półautomatycznego urządzenia do rozruchu używać jedynie przy uruchamianiu zimnego silnika", tyle że nigdzie nie jest wposmnianie co jest tym półatomatycznym urządzeniem do rozruchu.
3. W instrukcji jest napisane, że kiedy nie dodaję gazu to ta głowica z żyłką powinna być nie biegu jałowym i się nie obracać, jeżeli się obraca, to mam skontaktować się z serwisem. A u mnie delikatnie się obraca właśnie tak "średnio wolno". To jest coś poważnego?
4. Przedostatnie pytanie odnośnie docierania. Kosa wg instrukcji pełną moc osiąga po zrobieniu od 5h do 8h i wtym okresnie nie można "operować silnikiem BEZ PRACY na maksymalnych obrotach, aby uniknąć nadmiernych obciążeń. Czyli mogę kosić trawę na max obrotach przy docieraniu, tj w trakcie pracy? I czy odrazu mogę kosić nożem, bo różną opinie są o użycia tarczy przy docieraniu.
5. Czy po dotarciu można kosić cały czas na max obrotach jak jest duża trawa cały czas?(Czy silnikowi nic się nie dzieje jak chodzi na max obrotach non stop).
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 18 Lipiec 2013, 04:59   

Kolego po prostu ustawiasz na ssaniu jeżeli usłyszysz że za którymś pociągnięciem zagada czyli tak jakby chciała odpalić wyłączasz ssanie i odpalasz. Ustaw półgaz na manetce
Pracuj na pełnym gazie ale bez tarczy i nie w wysokiej i gęstej trawie aby jej zbytnio nie przemęczyć, rób jej przerwy
Jeżeli po ułożeniu nadal się głowica będzie kręcić wtedy trzeba wyregulować obroty jałowe
Ostatnio zmieniony przez troku 18 Lipiec 2013, 05:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
zielony9999 

Wiek: 103
Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 8
Wysłany: 18 Lipiec 2013, 18:47   

Ok, dzięki. Ja myślałem, że to tak działa jak kiedyś w samochodach było i po rozgrzaniu silnika tą dźwignię przestawiałem(bo na kosie wynikało jakby na ssaniu chodziła), żeby dawkę paliwa ograniczyć i wtedy kosa gasła.
Jeszcze jedno pytanie odnośnie docierania. Kosiłem może łącznie z póltorej godziny wokół gospodarstwa i już nie mam nigdzie miejsc z małą trawą. Kosa została kupiona na koszenie 300 metrowego rowu, który ale tam trawa jest gęsta i poza kolana trochę, więc na docieranie odpada. Mogę poprostu odpalić kosę i poczekać, aż się paliwo skończy?:D
 
Propan 

Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 22
Wysłany: 18 Lipiec 2013, 19:02   

Raczej to zły pomysł, z resztą co ci się tak spieszy z docieraniem? :-) Mi ją zajęło ze 2 tyg dotrzeć, bo musiałem czekać aż trawa odrośnie. Także nie śpiesz się, lepiej ją powoli dotrzeć, niż ją zepsuć czy coś. ;-) I pamiętaj o smarowaniu przekładni kątowej.
_________________
Agroma BC-52P
Homelite F2020
AL-KO Quantum XRM 60
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 18 Lipiec 2013, 21:46   

Moźesz ten rów kosić byle nie agresywnie, pamiętaj Kosisz tak by gaźnik był ustawiony wyżej czyli do zbocza
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lipiec 2013, 07:40   

Znam człowieka który zostawił piłę spalinową włączoną na dość długi czas i mu się zatarła. Dwusuwy nie lubią niskich obrotów. Chłodzone są powietrzem więc potrzebują wysokich.

Troku wie co mówi, działaj z tym rowem :)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Lipiec 2013, 08:46   

Nie chcę być uszczypliwy ale od takiego Dealera aż strach cokolwiek kupić,dziwię ci się że kupiłeś w takiej firmie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
zielony9999 

Wiek: 103
Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 8
Wysłany: 4 Październik 2013, 15:09   

@Janek38 szukałem w internecie gdzie jest najtaniej i jak przyjechałem to jeszcze wynegocjowałem trochę. Sklep raczej mały nie był- 4 osoby zatrudnione, ale benzyny nie mieli:d(raczej im się nie chciało skłądać jej)


Mam jeszcze jedno pytanie z tą regulacją obrotów na biegu jałowym. Po odpaleniu na zimnym silniku głowica się delikatnie kręci, a potem jak się rozgrzeje to trochę bardziej się kręci. W instrukcji wyczytałem, że mogę to sam zrobić, ale zalecana jest regulacja w serwisie Nie chciałbym się bawić w wysyłanie do serwisu. Mam 3 śruby opisane wg instrukcji:
H- śruba obrotów maksymalnych(tego nie będe ruszał),
L- śruba obrotów minimalnych
T- obroty minimalne
I teraz nie ruszałem jeszcze nic, a nie wiem którą ruszyć T czy L. Śruby L i H są obok siebie a T trochę dalej. Wiem tylko tyle, że mogę je przekręcić o max pół obrotu.
Ostatnio zmieniony przez zielony9999 4 Październik 2013, 19:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 4 Październik 2013, 15:19   

Reguluj śrubą T aż przestanie się kręcić głowica, oczywiście najpierw rozgrzej silnik.
 
zielony9999 

Wiek: 103
Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 8
Wysłany: 6 Październik 2013, 18:10   

Wczoraj zrobiłem tą regulację, aczkolwiek musiałem przekręcić o cały obrót w jedną stronę. Głowica się nie rusza prawie, tylko co jakiś okres drgnie kawałek. Poleciał pomógł.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum