Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Urwana linka rozrusznika
Autor Wiadomość
Bartłomiej 

Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 2
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 14:37   Urwana linka rozrusznika

Próbowałem zapalić podkaszarkę i przez przypadek urwała mi się linka rozrusznika. Jak chciałem ją rozebrać i wymienić ale nastał pewien problem, nie mogę zdjąć fragmentu obudowy. To jest ta czarna część na której jest "wałek". Możliwe że się do tego zabrałem od złej strony. Poniżej podsyłam zdjęcia. Więc jeśli ktoś wie jak się do tego dostać, wymienić tą linkę będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Podkaszarka to Talon model AT3301





 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 15:03   

zabrałeś się z właściwej strony musisz zablokować tłok blokadą wkręcasz zamiast świecy i nie używaj metalowej bo możesz zrobić dziurę w tłoku, w bęben w miejsce wejścia wałka napędowego wkładasz śrubokęt torx lub imbus (imbus może być calowy ) torx przeważnie t 20 lub t 25 rzadziej t 27 imbus 4 lub 5 rzadko cal ale się zdarza zwłaszcza w mccullochu a talon jest robiony w chinach na licencji mccullocha po odkręceniu bębna sprzęgła odkręcasz sprzęgło następnie zdejmujesz tą czarną obudowę i możesz przystąpić do wymiany linki rozrusznika powodzenia
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 15:04   

dlatego nie lubię połówkowych wałów korbowych
 
Bartłomiej 

Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 2
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 15:55   

dzięki za szybką odpowiedź, instrukcje w miarę rozumiem :) Jutro się tym zajmę bo dzisiaj mi parę spraw wyskoczyło, to jutro dam znać czy podziałało :)
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 15:56   

Gwoli doprecyzowania: do odkręcania śruby bębna sprzęgła w oryginalnym McCullochu służy imbus "4". Odkręca się w ją lewo, podobnie jak i sprzęgło.
_________________
widzę Chorągwicę
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi - Mapa Forum