Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
wybór kosy - kolejny laik potrzebuje pomocy
Autor Wiadomość
cyberhubert 

Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Październik 2013, 17:33   wybór kosy - kolejny laik potrzebuje pomocy

Hej
Zupełnie znienacka :mrgreen: stałem się posiadaczem 15 arowego trawnika położonego na dość stromym zboczu/skarpie. Obecnie trawa ma około 15-20 cm, żadne chaszcze czy krzaki.
Nie mam żadnych dotychczasowych doświadczeń z ogrodnictwem i kompletnie nie wiem jak dopasować kosę do moich potrzeb?
Dla własnego komfortu chciałbym, żeby było to urządzenie możliwie ciche i mało drgające - może jakiś czterosuw?
Chciałbym zmieścić się w 1000 PLN, może być nowa lub używana.
Pewna krakowska wypożyczalnia proponuje używaną dwusuwową Husqvarnę o mocy 3,3 KM z 24 miesięczną gwarancją za 900 PLN, sugerując że nic słabszego nie ma sensu. Czy to dobra oferta?
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 14 Październik 2013, 22:23   

Marka dobra . Jedyna obawa że jak wypożyczalnia to może pozbywa się sprzętu wyeksploatowanego. Jest też firma krakowska co sprzedaje sprzet ze Szwecji. z tamtejszych firm ogrodniczych(miejskich). Ja miałem szczescie kupić uzywkę 245R za 700 pln ale trzy sezony wstecz.

Zaproponuj sprzedawcy o którym piszesz czy udzieli jakiegos rabatu. Jak się szybko zgodzi- to bym nie brał bo moze ucieka ze złomem. A jak negocjacje trudne to może warte zakupu .
http://allegro.pl/kosa-sp...3624756005.html
jak daje gwarancję .to jeszcze sprawdzisz w tym sezonie .Troche tanio,ale sa i drozsze też .
Lub coś takiego
http://allegro.pl/kosa-hu...3588268417.html

do weryfikacji przed zakupem stan przekąłdni kątowej. To najdrozsza cześć . Jeżeli własciwe smarowana,to długowieczna , ale.....
Wystarczy obrócić głowice aby zobaczyć jaki ma luz. Lub jak głośni pracuje ,czy bez zgrzytów. przeskoków , i płynnie się wkręca odpowiadajac na obroty silnika.
Ostatnio zmieniony przez conri 14 Październik 2013, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 15 Październik 2013, 06:30   

Trochę dużo te 3 konie no i masa za tym idzie więc poszukaj czegoś mniejszego myślę że do trawy powinno wystarczyć na tą powierzchnię urządzenie 1,4 - 1,7 konia.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 15 Październik 2013, 08:13   

Te powyżej z mojego postu to 2,4-2,7 ale masa solidna :(
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 15 Październik 2013, 22:15   

Zastanawiaj się tylko nad silnikiem dwusuwowym
Też uważam że śmiało w 1000zł kupisz coś nowego adekwatnego do twojej powierzchni.
Pamiętaj że sprzęt używany to zawsze ryzyko i możesz tylko wtopić pieniądze :(
Polecił bym Kawasaki KBH27 (1.6KM) ale to byś musiał trochę dołożyć :)
No i najważniejsze sprawdź czy masz serwis pod ręką firmy której produkt wybierzesz
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
Ostatnio zmieniony przez leszek41 15 Październik 2013, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
cyberhubert 

Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Październik 2013, 11:42   

Dzięki za informacje. Zdaje się, że firma ze szwedzkim sprzętem o której mówi conri to właśnie wypożyczalnia o której pisałem w pierwszym poście (nie chcę linkować żeby nie robić reklamy, ale mieści się w Krakowie na Łagiewnickiej). Zalety widzę dwie - po pierwsze lokalna gwarancja, po drugie mogę wypożyczyć tą kosę na 1-2 dni i jeśli zdecyduję się na zakup, odliczą mi od ceny kasę za wynajem.

Z tego co piszecie, należy szukać dwusuwa o mocy 2KM lub więcej. Raczej nic nowego do 1000 PLN nie znajdę a używki - zgodnie z waszymi radami i własną intuicją - szukam lokalnie ze względu na ew. awarie podczas gwarancji. Zakup używki bez gwarancji trochę mnie przeraża - kompletnie się na tym nie znam.

Chyba się pojadę przymierzyć do tej Husqvarny. Kawał ze mnie chłopa więc może duża masa nie będzie aż takim problemem?
 
polekino 

Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 9
Wysłany: 3 Listopad 2013, 12:54   

Jeżeli wyznacznikiem jest cena, to za 1050 zł (taki) może kupić niezłego Boscha. Radziłym inwestować w sprawdzoną ,znaną firmę. Wszelkie wynalazki marketowe sobie darować.
_________________
Chińczykom tak, chińczyk mi w smak.
Ostatnio zmieniony przez polekino 3 Listopad 2013, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
ogrodelka 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 4
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 15:01   Kosa Makita

Ja słyszałam z mężem, że Husqvarny czasami nawalają. My mamy taką Makitę: http://nexterio.pl/16349,...60U-Makita.html, sprawdza się naprawdę super.
 
Agart 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 17:45   

Czasem to wszystko nawala - i Husqvarna i Makita i wszystko inne. Pytanie tylko jak często nawala i ile kosztuje w zakupie i naprawie.
_________________
Sprzedaję i serwisuję sprzęt Solo.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum