Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
zalany silnik
Autor Wiadomość
malcolm1 

Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 1
Wysłany: 2 Maj 2011, 15:09   zalany silnik

Witam wszystkich ;-)
Ostatnio rozpoczalem nowy sezon koszenia. Po ostatnim sezonie ostalo mi jakies 2 litry paliwa. Jednak to nie ja ostatni kosilem kosiarka i nie bylem pewien czy w paliwie tym byl juz zmieszany olej czy nie. Jak ja kupuje benzyne to odrazu mieszam z olejem i jest ok. Wiec albo do tego paliwa nie byl dodany olej, badz przez zime mogl ze tak powiem wyparowac;p Przyznam tutaj ze paliwo bylo przez cala zime trzymane w plastikowej butelce. Wlalem to paliwo do kosiarki i zaczalem kosic. Przez chwile kosila ok, ale po jakims czasie zaczela mi gasnac i pozniej juz nie odpalila. Wyciagnalem swiece i byla czarna. Przeczyscilem swiece i po wlaniu nowej mieszanki zapalila bez problemu. Jednak gdy po koszeniu wyciagnalem znow swiece byla ona znowu czarna. Czy przez ta zla mieszanke ktora zostala po zimie moglem zalac silnik? Dodam tutaj jeszcze ze gdy nie dodaje gazu to po paru sekundach kosa gasnie. Co zrobic zeby po pierwsze kosa bez dodawania gazu nie gasla i zapalala bez kazdorazowego czyszczenia swiecy? Z gory dziekuje za kazda odp :-)
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2 Maj 2011, 21:36   Re: zalany silnik

malcolm1 napisał/a:
Witam wszystkich ;-)
Ostatnio rozpoczalem nowy sezon koszenia. Po ostatnim sezonie ostalo mi jakies 2 litry paliwa. Jednak to nie ja ostatni kosilem kosiarka i nie bylem pewien czy w paliwie tym byl juz zmieszany olej czy nie. Jak ja kupuje benzyne to odrazu mieszam z olejem i jest ok. Wiec albo do tego paliwa nie byl dodany olej, badz przez zime mogl ze tak powiem wyparowac;p Przyznam tutaj ze paliwo bylo przez cala zime trzymane w plastikowej butelce. Wlalem to paliwo do kosiarki i zaczalem kosic. Przez chwile kosila ok, ale po jakims czasie zaczela mi gasnac i pozniej juz nie odpalila. Wyciagnalem swiece i byla czarna. Przeczyscilem swiece i po wlaniu nowej mieszanki zapalila bez problemu. Jednak gdy po koszeniu wyciagnalem znow swiece byla ona znowu czarna. Czy przez ta zla mieszanke ktora zostala po zimie moglem zalac silnik? Dodam tutaj jeszcze ze gdy nie dodaje gazu to po paru sekundach kosa gasnie. Co zrobic zeby po pierwsze kosa bez dodawania gazu nie gasla i zapalala bez kazdorazowego czyszczenia swiecy? Z gory dziekuje za kazda odp :-)


Po pierwsze paliwa nie wolno trzymać w plastikowej butelce bo wierzchnia warstwa plastiku jak wlejesz benzynę rozpuszcza się potem wlejesz takie paliwo z butelki do kosy i ta warstwa rozpuszczonego plastiku z butelki osadza się w gażniku i uszkadza go.
Musisz nabyć odpowiedni kanister do benzyny.

Po drugie paliwo po zimie nie nadaje się do kosy zwłaszcza takie z plastikowej butelki. Paliwo musi byś czyste i świeże.

Wlej świeżego paliwo do kosy i zobacz co będzie się działo, jeśli będzie to samo to masz filtr paliwa do wymiany lub filtr i membrany, lub w najgorszym wypadku gażnik.
Ostatnio zmieniony przez dolek 2 Maj 2011, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum