Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Husqvarna 236 duże zuzycie oleju
Autor Wiadomość
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 14 Czerwiec 2014, 07:28   Husqvarna 236 duże zuzycie oleju

Witam, posiadam ta pilarkę, kupioną do prac przydomowych, pocięcia 2 m3 drewna kominkowego i kilku gałazek w sadzie. Problem jest taki, że zuzywa sporo oleju do prowadnicy, średnio 1,5 zbiornika na bak paliwa. Aż się leje po obudowie jak na luzie pochodzi a potem wejdzie na obroty. Czy to jakaś wada i czy może uszkodzić np. sprzęgło? Serwis nie widzi problemu ale ja widze bo jest cała brudna od oleju. Poza tym maszynka OK, do drobnych prac można polecić.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 14 Czerwiec 2014, 11:01   

ciesz się że smaruje
 
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 14 Czerwiec 2014, 14:24   

Cieszę, ale trochę razi takie zalewanie olejem. A może ten typ tak ma i tyle. Spróbuję kupić inny olej, gęstszy, może to cos da.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 14 Czerwiec 2014, 18:55   

moja stihl też jest zarzygana olejem jak się tnie ale to chyba normalne że więcej zużywa się smarowania niż mieszanki jedynie nówka makita dcs 520 mojego brata nie rzyga tak olejem
 
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 14 Czerwiec 2014, 19:16   

Lepiej smarować jak przegrzać łańcuch i prowadnicę. Ale np. hqv kolegi bierze mało oleju i ma regulacje pompy wg typu drewna można sobie zmieniać, ale to inny model, taki półprofi. Wg niektórych powinno byc zużycie na zbiornik paliwa 3/4 zbiornika oleju. Tylko zbiornik paliwa ma 0,4 litra a oleju 0,2 i wydajność pompy 8 ml/min więc trudno jest wypalić 0,4 litra mieszanki w tym czasie 25 minut, skoro silniki są coraz oszczędniejsze. Czyli wniosek, lepiej sobie darować to użeranie i mieć tłusty łańcuch zamiast spalonego.
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 14 Czerwiec 2014, 19:26   

To nie jest normalne. Najpierw powinno się kończyć paliwo nawet jeżeli zbiornik paliwa ma dużo większą pojemność niż zbiornik oleju. Zapobiega to pracy z niesmarowaną prowadnicą. No, chyba że producent w tym modelu wprowadził innowację, powodującą zwiększoną sprzedaż prowadnic i łańcuchów.
_________________
widzę Chorągwicę
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 14 Czerwiec 2014, 19:33   

nie wiem czy to normalne czy nie ale wiem jedno nie warto nic robić z tym olej do smarowania łańcucha to wydatek rzędu 10zł litr (można nawet inny silnikowy po wymianie lać jak zostanie) a jak zacznę grzebać w starszym już sprzęcie czy dam do naprawy to mogą się zacząć niepotrzebne koszty
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 10:50   

Jak stryjenka uważa... Napisałem, jak ma działać poprawnie. Swoją drogą ciekawe, czy właściciel pokusi się o próbę samodzielnej diagnozy poprzez odkręcenie paru śrubek i zdjęcie sprzęgła. Obejrzenie całego układu smarującego może podsunąć jakieś rozwiązanie.
_________________
widzę Chorągwicę
 
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 11:01   

Zdjąlem prowadnicę, wszystko wyczyściłem na błysk z trocin i pyłu i po właczeniu olej cieknie sobie cały czas spod tej blaszki. Sprzęgła sam nie zdejmę.
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 14:44   

Spalasz bak mieszanki ile ci zostaje oleju w zbiorniku?
 
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 16:05   

Na bak paliwa wychodzi ok. 1,5 zbiornika oleju. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale jak kupowałem pilarkę, to sprzedawca ja odpalał, czy działa silnik i bez oleju do prowadnicy to zrobił, w domu dopiero to zauważyłem, że paliwa zostało ale w zbiorniku oleju suchutko. Czyli przez ok. 30 sekund, może minute działała na maks obrotach na sucho. Chyba zmienię serwis.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum