Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Husqvarna 240e
Autor Wiadomość
staggy 

Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 23
  Wysłany: 7 Listopad 2012, 17:18   Husqvarna 240e

Witajcie,

nowa pilarka - była odpalana w sklepie 2 lata temu. Od tej pory nieużywana. Dziś próbowałem odpalić i niestety poległem. Zgodnie z instrukcją domieszane paliwo, hamulec zaciągnięty, ssanie włączone, paliwo napompowane. I niestety nic - macie jakieś pomysły?
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Listopad 2012, 17:46   

A iskra jest?
Nie ma włącznika odcinającego zapłon?
Hamulec ręczny (udarowy) odblokowany?
 
staggy 

Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 23
Wysłany: 7 Listopad 2012, 17:50   

Iskra - nie wiem.
Włącznik jest ustawiony w pozycji odpowiedniej do zapłonu.
Jest włączony hamulec łańcucha, a ten o którym piszesz nie jest wymieniany w instrukcji.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Listopad 2012, 19:30   

Wykręć świecę i oprzyj o masę , i pociągnij szarpakiem. Powina przeskakiwac na elektrodach świecy iskra.
Po wkręceniu w silnik świecy po kilku szarpnieciach zobacz czy na świecy są ślady paliwa niespalonego. Może świeca zarzucona olejem
A ssanie rozruchowe włączone?
Ostatnio zmieniony przez conri 7 Listopad 2012, 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
staggy 

Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 23
Wysłany: 8 Listopad 2012, 07:07   

Odkręciłem pokrywę i wszystko pod nią pokryte olejem - to normalne? Tak tłuste, że ledwie fajkę udało mi się ściągnąć, ale niestety nie bez przygód. Wypadł element trzymający świecę i został mi w rękach tylko przewód. Jak rozumiem druty z przewodu muszą dotykać świecy?
Wykręciłem świecę - mokra. Obsuszyłem, ale iskry nie daje...
Ssanie rozruchowe włączone było.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 8 Listopad 2012, 08:54   

Podstawowa przyczyna brak iskry to już wiadomo. Pytanie o zaolejenie.Czy wynika z wycieku oleju smarujacego łańcuch czy z układu paliwowego.
I tak trzeba wszystko wymyć wytrzeć do sucha ,i powtorzyć próbe z iskrą /Przewód i "fajka"muszą byc suche i mieć styk z trzonkiem świecy,Mokra świeca może wynikać z zalania przy rozruchu.Nie pali a podaje paliwo. Wykręcić i kilka razy szarpakiem przewentylować komorę.
Rada: odżałuj 50pln i daj do serwisu na sprawdzenie.
 
staggy 

Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 23
Wysłany: 8 Listopad 2012, 09:17   

Dzięki! Tak też zrobię - wszystko w oleju usmarowane i to raczej tym do łańcucha. Pewnie jakoś źle była przechowywana... Nic, dzwonię do serwisu.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum