Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiednie rozrobienie mieszanki
Autor Wiadomość
Damianos_17 

Wiek: 37
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: inąd
Wysłany: 19 Sierpień 2008, 14:08   Odpowiednie rozrobienie mieszanki

Witam
Jakiego najlepiej oleju do mieszanki użyć do piły Dolmar ? Rozmawiałem ostatnio z fachowcem który zajmuję się serwisowaniem pił i mówił, żebym w mieszance stosował olej Husqvarny. Ja do tej pory stosowałem olej Stihl'a . Wspominał też, że na przełomie ostatnich lat wyroby Stihl'a bardzo się pogorszyły. Prawda to ? . I jeszcze jedno . Oleje Stihl'a trzeba rozrabiać w proporcjach 1:50 ( o ile dobrze pamietam ). I tu moje kolejne pytanie. Co się stanie jeżeli na korku od wlewu paliwa pisze 1:56 , a ja wleję mieszankę 1:50 ? Czy wpłynie to negatywnie na piłę ?
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 19 Sierpień 2008, 18:55   

Witam,czytam ten post i widzę że konkurencja opowiada bzdury jakich mało :mrgreen: . Jeżeli chodzi o stosowanie oleju 1-50 do mieszanki (olej stihla), to takową proporcje zaleca Stihl do swoich maszyn.Pytasz co się stanie? nic, przy tak minimalnej różnicy proporcji olej-etylina.Mam pytanie ,czy na pewno na korku jest napisane 1-56?osobiście nie spotkałem się z taką proporcją mieszanki .
_________________
Henry58
 
Damianos_17 

Wiek: 37
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: inąd
Wysłany: 22 Sierpień 2008, 19:09   

Sprostowanie: na korku od wlewu paliwa jest napisane 1:40 , a nie jak napisałem 1:56 . Sorry pomyliłem się . Jest to piła sąsiada - Jonsered 2035 Turbo - taka do ogródka w sam raz.
_________________
Dzięki za pomoc i cenne porady Henry58.
 
andriu124 
serwisant

Wiek: 38
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Chełm
Wysłany: 23 Grudzień 2009, 10:32   

witam taka piłe posiada mój tato, i stosuje olej stihla 1:50 i wszystko jak do tej pory gra, juz ponad 4 lata bez zagladania, wiec nie widze przeciwskazan
_________________
pomoge :D naprawie :D
 
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 12:02   

Witam.
A czy aby napewno ten fahcowiec, nie jest autoryzowanym sprzedawcą Husqvarny? :-D
U mnie pilarka i kosa chodzą na Stihlu i nie mam narazie z nimi problemów. Oleje firmowane przez Stihla i Husqvarne są chyba identyczne w wyglądzie (barwa)a może są nawet produkowane przez jednego producenta (Shell?)
_________
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 13 Luty 2010, 09:49   

lej normalnie mieszanke jak masz napisane i nie pytaj takich oszołomów,
w Husqvarnie to troszke jak w sekcie,świata poza tą firmą nie widzą
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 13 Luty 2010, 17:51   

Witam, kolega janek38 wypowiedział się się na ten temat wyczerpująco.
_________________
Henry58
 
Makita.Sklep 

Dołączyła: 09 Lip 2010
Posty: 25
Wysłany: 9 Lipiec 2010, 21:52   

Generalnie rzecz biorąc powinno stosowac się do zaleceń producenta,a większosć z nas tego nie robi i dlatego potem są problemy z poprawnym działaniem maszyny. Ale w tym wypadku rzeczywiście można wlać zwykłą mieszankę,nic złego nie powinno się stać.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum