Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: wargo
14 Listopad 2014, 15:50
Wyszukiwarka serwisów ogrodniczych
Autor Wiadomość
zbigozbigo 

Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 19:23   Wyszukiwarka serwisów ogrodniczych

www.mojakosiarka.pl - świeży projekt ale wart uwagi.
Opinie, adresy serwisów ogrodniczych.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 27 Styczeń 2013, 08:41   

Skoro to Twój pierwszy post zakładam, że jesteś autorem serwisu albo osobą ściśle z nim związaną. Zatem co mam do powiedzenia:

1. Aaaaaa! Nie miesza się w tak beztroski sposób czcionek zwykłych i szeryfowych. Wygląda to strasznie.
2. Ogólnie graficznie to bieda, podobnie z UX. Trzeba nad tym popracować. CSS daje naprawdę wiele możliwości poprawy wyglądu strony, nie musisz zaraz grzebać w kodzie.
3. W kodzie strony masz wielokrotne białe spacje, nie wiem czy to zamierzone. Pomiędzy elementami pokroju
Kod:
<option value="4">Dmuchawy, Odkurzacze</option>

4. Serwis źle wygląda na komórce, rzekł bym tragicznie. Wersja mobilna to w dzisiejszych czasach konieczność. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić samemu, to bierz przykład z frameworków do prototypowania UX pokroju Foundation (http://foundation.zurb.com/)
5. Ot inicjatywa zacna, tylko wytłumacz mi jaki jest cel strony, rozumiem że chcesz agregować dane serwisów. Kolejna panorama firm tylko wyspecjalizowana?

Moja bardzo subiektywna ocena: nie podoba mi się, co nie znaczy że to zły pomysł. Więc się nie zrażaj. Przyjmij te kilka słów krytyki od inżyniera informatyki. Jeżeli budujesz narzędzie, które ma mieć jakąś wartość dodaną, to musi być ono innowacyjne. A ja tu widzę kawałek PHP i CSS w takim sobie wydaniu. Za użycie charset=iso-8859-2 zamiast uft-8 bym z miejsca rozstrzelał. Na pierwszym roku studiów robiłem takie aplikacje, teraz się ich wstydzę i nikomu nie pokazuje. Tylko to było w 2005 roku i wtedy jeszcze na takie błędy się przymykało oczy. Teraz już nikt ich nie toleruje. Jeżeli już deklarujesz XHTML 1.0 Strict to rób to świadomie, a nie validator.w3c.org wywala mi 179 błędów i 5 ostrzeżeń.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
zbigozbigo 

Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: 27 Styczeń 2013, 21:21   Witam

Witam, tak jestem autorem tej strony lecz nie ja ją robiłem, nie znam się na tym :).
Na forum zaglądam często lecz dopiero teraz się zarejestrowałem. Zamysł jest taki jak piszesz z racji że panorama firm jest ogólna a tutaj raczej tylko ta branża. Myślałem nad poprawą wyglądu etc lecz jak już pisałem nie znam się. Ogłoszeń oczywiście nie przekopiowuje znikąd, są te co serwisy dodały same. Wydaje mi się że sam pomysł jest dobry a co się tyczy poprawy kodu czy też grafiki to zapewne kiedyś mi się uda.

Oczywiście że się nie zrażam, krytyka jest dobra i motywuje do poprawienia tego, tylko trzeba poczytać i się pouczyć :).

Serdecznie pozdrawiam i może jakiś pomysł ?? co by można dołożyć ?
 
kontaktowa 

Dołączyła: 01 Lip 2013
Posty: 18
Wysłany: 26 Lipiec 2013, 10:12   

zakładając taką stronę trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników takich właśnie jak chociażby poprawny kod html, bo to wpływa bardzo na pozycjonowanie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi - Mapa Forum