Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
briggs qx40 brak reakcji na gaz
Autor Wiadomość
burza999 

Imię: Adam
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 5
Wysłany: 10 Luty 2015, 09:19   briggs qx40 brak reakcji na gaz

Witam wszystkich, zakupiłem wczoraj kosiarkę spalinową z silnikiem briggs & stratton model QX 40. Kosiarka odpala bez problemu i ładnie pracuje lecz po przesunięciu dźwigni od wolnych i szybszych obrotów nie reaguje w ogóle. Zdemontowałem osłony plastikowe silnika i przy gaźniku wydaje się być wszystko połączone - sprężynki itp. Kosiarka nie reaguje na przesuniecie na maxa w prawo czy w lewo dźwignią zaznaczona na zdjęciu nr 1, reaguje natomiast na nawet delikatny ruchu dźwignią nr 2 wychodzącą bezpośrednio z silnika . Co jest nie tak ? Proszę o podpowiedź.

81_1272127376.jpg
Plik ściągnięto 1693 raz(y) 320,56 KB

  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 10 Luty 2015, 20:33   

Witam. Kolego zacznij od zmniejszenia naciągu sprężyny (tej podłączonej do 1) a wszystko wróci no normy.


z poszanowaniem

Henry58
_________________
Henry58
 
burza999 

Imię: Adam
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 5
Wysłany: 11 Luty 2015, 07:20   

Sprawdziłem i ta sprężyna - dłuższa jest luźna (jak by rozciągnięta) Brak jest przełożenia ruchu z dźwigni nr 1 na dźwignię 2. Reakcja gazu po przekręceniu dźwigni 1 jest bardzo bardzo minimalna (obroty minimalnie spadają i bardzo minimalnie wzrastają). Wygląda na to że ktoś ustawił stałe obroty - odpala silnik i od razu kosi.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 11 Luty 2015, 18:07   

Witam. Obroty nie wzrastają z powodu zagiętej blokady. Dokonaj ponownego odgięcia blaszki która opiera się na zbiorniku paliwa patrząc od przodu kosiarki. Jest to taka "chorągiewka metalowa" zaraz przy 1 na rysunku zagięta w dół.


z poszanowaniem

Henry58
_________________
Henry58
 
burza999 

Imię: Adam
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 5
Wysłany: 12 Luty 2015, 08:51   

ale cały mechanizm obrotów obraca się od min. do max. wychyłu Nic tam nie blokuje Chyba że chodzi o coś innego...
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 12 Luty 2015, 08:53   

burza999 napisał/a:
Wygląda na to że ktoś ustawił stałe obroty - odpala silnik i od razu kosi.


Miałem podobną sytuację u siebie. Zagięcie tej blaszki nastąpiło poprzez uderzenie w gałąź świerka pod którym kosiłem. Podobnie pewnie było w Twoim przypadku.
 
burza999 

Imię: Adam
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 5
Wysłany: 12 Luty 2015, 09:14   

ok później to sprawdzę
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 12 Luty 2015, 16:35   

Te silnika tak mają że często niereaguje na ruchy dzwigni gazu, zmiana obrotów jest niewielka mimo prawidłowo ustawionych obrotów roboczych. Jeśłi silnik reaguje na obciazenie i ma rózne obroty nie za wysokie to nie masz sie czym martwic. Ja często tak robie że tych silnikach wywalam linki gazu zeby ludzie nieprzedobrzyli.
Żeby dobrze to działało musi być idealnie ustawiona dzwigienka od sprezyny, w pewnych ustrawieniach zaczep sprężyny jest w osi dzwigni i jej ruszanie nic niezmienia.
Te gaźniki są tak proste ze najlepiej działają przy swoich obr roboczych( ok 3000) a na niższych już nie, tam nie ma nawet układu wolnych obrotów.
 
burza999 

Imię: Adam
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 5
Wysłany: 13 Luty 2015, 10:30   

ok dzięki za informacje Dodatkowo zamówiłem nowe sprężynki bo w tą dłuższa ktoś ingerował i jest rozciągnięta Zamówiłem komplet wymienię i zobaczymy czy coś się poprawi
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum