Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
briggs&stratton 650 series 190cc nierówna praca silnika
Autor Wiadomość
szczeep 

Imię: Szcepan
Dołączył: 01 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 1 Lipiec 2012, 15:36   briggs&stratton 650 series 190cc nierówna praca silnika

Witam wszystkich na forum :)
Posiadam kosiarkę z silnikiem b&s 650 series 190. Kosiarka ma jakieś 3 lata. Regularnie wymieniany olej, ostatnio wymieniona świeca i filtr powietrza jednak silnik pracuje nierówno i ciężko odpala ( czasem trzeba się nieźle naszarpać, a gdy była nowa paliła " na raz") Co może być przyczyną i jak temu zaradzić ?
Jak się domyślam gaźnik znajduje się za filtrem powietrza. Jak go wykręcić i przeczyścić, i czy to może pomóc ?


Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 2 Lipiec 2012, 16:54   

Może być wiele przyczyn nierównej pracy, nieszczelny układ dolotowy, uszkodzone sprężynki regulatora obrotów jak również zanieczyszczony gaźnik, należy wszystko sprawdzić aby wyeliminować usterkę.
 
szczeep 

Imię: Szcepan
Dołączył: 01 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 2 Lipiec 2012, 18:40   

Na oko układ wygląda na szczelny, nigdzie nie zauważyłem żadnych wycieków chyba, że dostaje się powietrze. Jak zlokalizować te sprężynki, gdzie one się znajdują ?. Co do gaźnika to czy muszę na coś uważać przy jego demontażu? Wystarczy, że przemyję go benzyną bez rozkręcania go na części i czy po takiej operacji, po zamontowaniu potrzebna jest jakaś regulacja aby silnik pracował poprawnie ?

Pozdrawiam i dziękuję za udzielone odpowiedzi :)
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 2 Lipiec 2012, 20:24   

Witam.W tej serii silników występują dwa rodzaje sprężyn.Jeżeli Masz z Redy Startem to będzie jeszcze taki element przy cylindrze " taka bańka aluminiowa z ramieniem"lub z automatycznym ssaniem ,będzie taka malutka sprężyna która pomaga zamykać przepustnicę ssania przy pomocy linki gazu.Gaźnik Możesz zdemontować Sam.Przemyj benzyną ekstrakcyjną przy pomocy kompresora.Przy okazji zobacz ustawienie luzów zaworowych.Jeżeli wszytko już będzie pomyte i wyczyszczone to załóż nową oryginalną sprężynę obrotów.Powinno pomóc.
_________________
Henry58
Ostatnio zmieniony przez Henry58 2 Lipiec 2012, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
szczeep 

Imię: Szcepan
Dołączył: 01 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 4 Lipiec 2012, 22:24   

Witam,
dziękuję za wskazówki :)
Silnik ma ready start. Przerwała mi się dziś linka zapalania wiec przy okazji zajrzałem do gaźnika i go przeczyściłem... właściwie był czysty, delikatny nalot od strony filtra. Nie przemyłem niestety bo benzyny ekstrakcyjnej nie miałem.. jak tylko kupię uszczelkę do gaźnika, bi przerwała mi się ta od strony silnika (ale odrobina odpowiedniego silikonu i wszystko gra ) to rozbiorę ponownie i przemyję. Poprawiłem sprężynkę obrotów ( też wymienię na nową) i kosiarka już ładnie odpala, jednak silnik wciąż pracuje nierówno...tzn można powiedzieć, że przerywa... robi takie " bruum bruum " :lol:
Cytat:
Przy okazji zobacz ustawienie luzów zaworowych
jak to sprawdzić ?

Pozdrawiam
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 5 Lipiec 2012, 15:51   

Witam.Aby sprawdzić luzy zaworowe należy zdemontować tłumik wydechu,następnie będzie widać prostokątną pokrywkę.Zdemontować tą pokrywkę i Zobaczysz zawory.Ustaw tłok w (GMP) Górny Martwy Punkt tłoka - sprężyny muszą być rozciągnięte.Weź w rączkę szczelinomierz o wartości "0.18" i sprawdź luzy.Powinno wynosić: ssący ciasno 0.18 - 0.20 : wydechowy : luźno 0.18-0.20.Luzy ustawiamy i sprawdzamy na zimnym silniku.To jak to Nazwałeś,Bruu-Bruu może być przyczyną starego paliwa.Wyczyść zbiornik paliwa i zalej świeżym powinno pomóc.
_________________
Henry58
 
szczeep 

Imię: Szcepan
Dołączył: 01 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 5 Lipiec 2012, 16:33   

Witam i dziękuję za wskazówki. Jutro rozbiorę kosiarkę ponownie.. a co do paliwa, to kosiarka trochę pracuje i na bieżąco jest dolewane nowe paliwo.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum