Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Briggs&stratton Twin II I/C 18HP - opór przy odpalaniu
Autor Wiadomość
roofmaniak 

Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 3
Wysłany: 15 Sierpień 2012, 09:35   Briggs&stratton Twin II I/C 18HP - opór przy odpalaniu

Witam.

Posiadam ciągniczek z silnikiem jak w temacie i mam problem, bo przy rozruchy kompresja jest tak duża, że rozrusznik nie może obrócić pełnego obrotu wału (obraca około 3/4 i potem przystaje). Mam pytanie czy w tym silniku jest odprężnik na wałku rozrządu, (doam, że rozrusznik jest nowy, akumulator też i po odkręceniu świecy rozrusznik normalnie obraca silnikiem bez oporów) - jedynie to przychodzi mi do głowy, że odprężnik na wałku rozrządu jest uszkodzony.

Proszę o pomoc, czy w tym silniku jest takowy odprężnik? Jakby ktoś posiadał zdjęcie takiego ustrojstwa to też proszę o wrzucenie.

mój silnik wygląda dokładnie jak ten: http://www.youtube.com/watch?v=Z7UtfJXa5KM

Z góry dziękuję za pomoc !!!
Ostatnio zmieniony przez roofmaniak 15 Sierpień 2012, 09:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15 Sierpień 2012, 19:44   

Po pierwsze sprawdż stan oleju i zobacz czy nie są przypadkiem ze dwa lub trzy stany mam na myśli sprawdz czy nie ma benzyny w oleju
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 16 Sierpień 2012, 09:57   

Powąchaj bagnet, jak pachnie benzyną to nie dobrze (paproch pod zaworem iglicowym w gaźniku lub/i walnięty elektrozawór (lub pozostawiony włączony zapłon na dłuższy postój)).

Najczęściej przyczyną "super kompresji" jest tak jak kolega napisał zbyt wysoki poziom oleju. Aczkolwiek w grę może też wchodzić uszkodzona krzywka rozrządu - bo to właśnie tam wysuwa się dźwigienka która przy rozruchu uchyla nieco zawór wydechowy w cyklu sprężania. To raczej mało prawdopodobne ale może się zdarzyć.

Swoją drogą sam jestem ciekaw jaka jest przyczyna.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
roofmaniak 

Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 3
Wysłany: 16 Sierpień 2012, 19:36   

Olej został spuszczony i nie było w nim paliwa, silnik bez oleju kreci tak samo z oporem (długo nie próbowałem, żeby nie zatrzeć aczkolwiek nic się nie zmieniło po spuszczeniu oleju) - jedyne co mi przychodzi do głowy to odpręznik (o ile w tym silniku jest). Acha - ściągałem głowice i zawory normalnie działają (wychylają sie i nie są zatarte), a cylindry wyglądają prawie idealnie.

Proszę o info czy w tym silniku wałek rozrządu posiada odprężnik?

pozdrawiam.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 17 Sierpień 2012, 08:47   

Powinien mieć. Dla pewności poproszę MODEL i TYPE silnika.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 17 Sierpień 2012, 16:08   

Pierwsze co mi przychodzi to uszkodzony solenoid potem odprężnik na wałku rozrządu ale jak nie zajżysz w silnik to nie stwierdzisz
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 17 Sierpień 2012, 22:05   

Ja proponowałbym na początek kupić nowy akumulator a jak na nowej akumulatorowni bedzie słabo kręcić to dopiero dalej mysleć....
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 18 Sierpień 2012, 08:02   

Witam.Kolego, a co z pierścieniami?
_________________
Henry58
 
czesi 

Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 19
Wysłany: 19 Sierpień 2012, 15:16   

irukard napisał/a:
Powąchaj bagnet, jak pachnie benzyną to nie dobrze (paproch pod zaworem iglicowym w gaźniku lub/i walnięty elektrozawór (lub pozostawiony włączony zapłon na dłuższy postój)).

Najczęściej przyczyną "super kompresji" jest tak jak kolega napisał zbyt wysoki poziom oleju. Aczkolwiek w grę może też wchodzić uszkodzona krzywka rozrządu - bo to właśnie tam wysuwa się dźwigienka która przy rozruchu uchyla nieco zawór wydechowy w cyklu sprężania. To raczej mało prawdopodobne ale może się zdarzyć.

Swoją drogą sam jestem ciekaw jaka jest przyczyna.

Witam mam problem tego rodzaju że nie słychać załączania się tego zaworka przez co wlewa mi się paliwo do cylindra ( wiem że problem leży w gaźniku ). Gdzie się znajduje ten zaworek i ile kabelków do niego dochodzi ? W poprzedniej kosiarce słychać było po włączeniu zapłonu pyknięcie.
Obecnie po zakończeniu pracy zakręcam kranik ponieważ raz miałem sytuację benzyna dostała się do oleju gdy zatankowałem pod korek i pozostawiłem na parę dni niezakręcony kranik. Po za kręceniu kranika silnik zostawiam jeszcze na parę sekund aby wypaliło trochę paliwa z przewodów.

Olej wymieniłem dwa razy łącznie z filtrem tak aby nic nie zostało benzyny.

Silnik to B&S Intek 20 KM
 
roofmaniak 

Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 3
Wysłany: 22 Sierpień 2012, 18:16   

Właśnie mam problem ze znalezieniem modelu i typu silnika jedyne co mam to nalepka z napisem:

TWIN II I/C 18HP.

Akumulator mam nowy.
Sprawdzałem na akumulatorze z silnika diesla 90Ah i efekt ten sam (przewody się grzeją i nowy rozrusznik przekręca kolo magnesowe o 3/4 obrotu i przystaje i tak w kółko - nie kręci się płynnie).

sprawdzałem to i z silnikiem zalanym olejem jak i bez oleju i to samo.

Mi do głowy przychodzi tylko odprężnik na wałku rozrządu, tyle że nie wiem jak dokładnie wygląda ten wałek i czy ma odprężnik (ale raczej powinien mieć).
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum