Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
B&S 675 Ready Start
Autor Wiadomość
aficio 

Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 2
  Wysłany: 19 Maj 2012, 14:14   B&S 675 Ready Start

Witam wszystkich forumowiczów. jestem tu pierwszy raz , ale mam nadzieję nie ostatni.
Sprowadza mnie następujący problem . Posiadam kosiarkę wymienioną w temacie. Kosiarka na gwarancji jeszcze . Ma dopiero 1 rok i przepracowane ok. 14-15 h. W tym czasie wymieniłem olej po 5 h tak jak nakazuje instrukcja. Po sezonie zimowym 2 tygodnie temu chciałem skosić trawę , więc wlałem paliwo i nowy olej . Odpaliłem i kosiłem .
Dziś trzeba było skosić ponownie więc dolałem paliwa i sprawdziłem olej . Odpaliłem , jednak kosiarka zaczęła dymić , że nie widziałem gdzie koszę . Po chwili dymienie prawie ustało. Zauważyłem , że z tłumika leci olej. Po zapełnieniu kosza trawą , wyłączyłem kosiarkę w celu opróżnienia kosza . Niestety już nie dało się kosiarki odpalić . Po kilkunastu próbach - zrezygnowałem .
Zadzwoniłem do serwisu , gdzie dowiedziałem się , że trzeba przywieźć i zobaczą , ale wcale to nie musi być naprawa gwarancyjna . Rozwaliło mnie jednak pytanie - czy pierwsze odpalenie nastąpiło w autoryzowanym serwisie ? Odpowiedziałem , że nie , bo nikt mnie nie informował , że tak trzeba zrobić ( swoją kosiarkę kupiłem w Leroy Merlin). Odpaliłem sam zgodnie instrukcją .
Czy ktoś może mi powiedzieć , co się stało z moim sprzętem ? Co mam robić - czy ktoś może polecić mi dobry serwis w okolicach Warszawy od strony Wołomina. No i czy obowiązkowe jest pierwsze odpalenie w autoryzowanym serwisie?

Liczę na szybkie odpowiedzi.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 20 Maj 2012, 07:17   

Wykręć i wyczyść świecę zapłonową, pociągnij parę razy za rozrusznik jak jej nie będzie w gnieździe przysłaniając wylot palcem ( owiń sobie jakąś szmatką) pozwoli to na częściowe usunięcie oleju z komory spalania jeżeli tam też się dostał. wkręć świecę i odpal, niech pochodzi sobie bez obciążenia około 10 minut na max obrotach. następnie powtórz czynność jeszcze raz po ostygnięciu silnika, powinno jej przejść,
 
aficio 

Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 2
Wysłany: 20 Maj 2012, 14:16   Wielki szacun

Troku , bardzo wielkie dzięki . Zrobiłem tak jak mówiłeś , okazało się , że na elektrodzie świecy był koszmarny nagar , wyczyściłem . Kosiarka odpaliła od pierwszego kopnięcia i nie dymi :mrgreen:
Będę ją obserwował czy jeszcze nie wyjdą jakieś "kwiatki" podczas jutrzejszego koszenia bo dziś niedziela , to trochę nie wypada.
Dam znać . Ale na dziś Bardzo wielkie dzięki - myślę , że parę złotych zostało w kieszeni. I za to lubię takie fora..... :-D
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum