Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziwny dźwięk przy odpalaniu kosiarki Alko
Autor Wiadomość
stillo 

Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: 20 Maj 2023, 14:32   Dziwny dźwięk przy odpalaniu kosiarki Alko

Witam,
Od kilkunastu lat mam kosiarkę Alko, jak wiadomo obudowy w nich nie są zbyt trwałe, a jako że silnik jest dobry postanowiłem pospawać obudowę mając nadzieje ze wytrwa kolejne 5 lat. Jeśli to ma jakieś znaczenie to przed spawaniem z kosiarki został spuszczony olej, który i tak się nadawał do wymiany, a kosiarka leżała na stronie tłumika W przeciągu 3 tygodni pospawałem kosiarkę. Dzisiaj ją złożyłem - przykręciłem nóż, który naostrzyłem .
Dzisiaj nalałem świeżego oleju, pociągnąłem kilka razy za linkę i usłyszałem to co na nagraniu.
Po odpaleniu silnik pracuje równo nawet na wolnych obrotach. Dźwięk słychać podczas szarpania za sznur oraz gdy puścimy gaz a kosiarka już praktycznie gaśnie. Nóż nie wadzi o obudowę bo z każdej strony ma ok 1 cm wolnego miejsca. Co to może być?

https://photos.google.com/share/AF1QipP9PAuIF_vbirfQ4Raznm_2IHQx-kSvZFXUigI7jPOYeQCeZfk3-BElQzdimExrPw/photo/AF1QipNiNZ3dli7DZIVxbjFzh2fIjx6du0tEGGqEzyMt?key=REUxNk90dlJhaXdZUm5nanAxZUtSYm5tby1ZNG9R
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 24 Czerwiec 2023, 19:52   

Gdzieś nóż bije o obudowę.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum