Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Głośna praca skrzyni hydrostatycznej Tecumseh 705-002
Autor Wiadomość
mirek71_2006 

Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 4
  Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 20:10   Głośna praca skrzyni hydrostatycznej Tecumseh 705-002

Kupiłem ciągniczek firmy Castel Garden 15,5HP z wyżej wymienioną skrzynią biegów, ale mam problem bo przy jeździe w przód skrzynia głośno pracuje i nożna dźwignia do przełączania biegów w przód i tył zaczyna drżeć tak jakby w samochodzie załączył się system ABS. Im mocniej naciskam dźwignię tym głośniejszy jest hałas w skrzyni i mocniej drży dźwignia. Jeżeli ktoś zna przyczynę prosze o pomoc.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 20:48   

Czyli skrzynia mówi dość trzeba by mi oleju nalać a może mnie naprawić,
Podaj model skrzyni
 
mirek71_2006 

Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 4
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 20:57   

Panie Andrzeju dziękuje za zainteresowanie. Przyznaję, że nie znam się na tym, ale zrobiłem zdjcia i może tam jest zawarty model tej skrzyni. Dodam że do skrzyni z jednej strony dochodzi cięgło do zmiany kierunku jazdy, a z drugiej strony, czyli siedząc na ciągniku z lewej stony wychodzi zębatka, która napędza lańcuch.
Ostatnio zmieniony przez mirek71_2006 21 Czerwiec 2013, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
mirek71_2006 

Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 4
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 21:02   

Panie Andrzeju ile tego oleju ma być i jak to sprawdzić?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 21:23   

Co do skrzyń perless proponuję się zwrócić do Firmy Maduxx.pl naprawiają skrzynie hydrostatyczne wielu firm, podpowiedzą w każdym temacie ze skrzyniami jak również naprawiają je.
Jest tam lany olej dedykowany do tych skrzyń.
  
 
mirek71_2006 

Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 4
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 21:28   

Kupiłem go od kogoś kto przywiózł go z Niemiec ,więc myślę ,że za granicą nie kombinowali by z olejem.Nawet nie mam pojęcia jak sprawdzić stan oleju.
 
czesi 

Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 19
Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 10:38   

Do skrzyni leje się olej 5w50. Ten model nie posiada zbiorniczka wyrównawczego, korek od wylewu jest pod skrzynią ( gumowy ), aby wlać nowy olej należy odkręcić boczną osłonę, wyjąć harmonikę a przy okazji sprawdzić czy nie jest uszkodzona, po wylaniu starego wlewamy nowy olej. Skrzynia lub traktorek musi być przechylony tak aby można było wlać olej i włożyć harmonikę z powrotem, należy odpowietrzyć dolać zakręcić szczelnie i wtedy sprawdzić. Radzę również sprawdzić stan zębatek ( szczególnie tej z tworzywa - od skrzyni ) oraz samego łańcucha.

Ww. procesy można wykonać bez wyjmowania skrzyni. Przed rozpoczęciem przechylania kosiarki należy zlać całe paliwo ze zbiornika.
Można również dorobić zbiorniczek wyrównawczy w przypadku uszkodzenia harmonijki.

PS. Nie słyszałem aby w tym mieście ( Ostrowiec św ) znajdował się dobry serwis skrzyń hydrostatycznych ... Polecam Kielce tam Pan bardziej się zna.
Ostatnio zmieniony przez czesi 25 Czerwiec 2013, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum