Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
GO/ON DY164PMB
Autor Wiadomość
wojtas3278 

Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 8
  Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 21:32   GO/ON DY164PMB

Witam mam kosiarkę GO/ON typ:DY164PMB,model silnika:DY1P60F wiem chinka .Po zimie zrobiłem przegląd ,czyszczenie gaznika ,wymiana oleju i świecy.Odpaliła za pierwszym razem pochodziła 5 min i zgasła i teraz nie mogę jej odpalić czy da radę coś z tym sprzętem zrobić ,czy te kosiarki mają regulacje obrotów bo prędzej jak chodziła to na wolnych obrotach no i nigdy nie było ciągłości pracy pochodziła 20 min gasła i tak w kółko. Można powiedzieć czy gazniki montowane w tych kosiarkach mają jakieś regulację no i jaka jest najczęściej przyczyna gdy kosiarka nie odpala może coś pominąłem. pozdrowienia

podam zdjęcie:
silnik taki sam jak na zdjęciu
Ostatnio zmieniony przez wojtas3278 1 Lipiec 2011, 12:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 1 Lipiec 2011, 18:31   

Witam, należy sprawdzić luzy zaworowe, ,następnie czy jest odpowiednia ilość oleju w misce olejowej.Tyle może na początek.
_________________
Henry58
 
wojtas3278 

Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 8
Wysłany: 1 Lipiec 2011, 19:29   

Witam można mi powiedzieć jak się sprawdza luzy zaworowe jakiś schemat bo nie mam pojęcia jak to zrobić, a olej sprawdzałem jest w normie.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 1 Lipiec 2011, 19:41   

Sam nie zrobisz ,musisz mieć dane serwisowe.Zawory są pod deklem na głowicy,( ta blaszana jasna przetłoczona blacha)
Jak byś znał kąty ZZ.ZW to możesz mierzyć szczelinomierzem.Ale lepiej korzystaj z serwisu.
Jak nie będzie chciała palić zdejmij fajkę ze świecy i sprawdź czy daje iskrę przybliżajac kabel do masy.Albo odkręć świecę i obejrzyj czy nie jest zarzucona olejem.
Możesz też wykręconą świecę położyć na masie i szarpakiem sprawdzić czy przeskakuje iskra.
Ostatnio zmieniony przez conri 1 Lipiec 2011, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
wojtas3278 

Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 8
Wysłany: 1 Lipiec 2011, 20:18   

sprawdzę iskrę na świecy może pomoże a jak nie to daje do serwisu
dzięki pozdrowienia :-)
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 4 Lipiec 2011, 18:22   

Spróbuj jeszcze raz dokładnie wyczyścić gaźnik i przepłukać zbiornik paliwa, często zdaża sie tak ze p czyszczeniu trzeba przeczyscić jeszcze raz bo jakiś syf wydostanie sie niewiadomo skąd.
Sprawdź jeszcze czy przepustnica ssania sie zamyka czy nie.
Gaźnik powinien mieć regulacje wolnych obrotw , wysokie reguluje się tylko naciagiem spręzyny regulatora.
Po c musi znacc katy Zw?? wsytarczy ze po wykręceniu świecy, włoży delikatnie kawałek śrubokręta i poruszajac wałem ustawi tłok w GMP( wtedy tłok jest najblizej głowicy a oba zawory są zamknięte) czyli wtedy jak tłok wypchnie ten śrubokręt jak najdalej.
Luz można ustawić na 0,15mm na ssącym i 0,2 na wydechowym.
Przy sprawdzaniu luzu szczelinomierz powinien dac się przesuwać z lekkim porem. Luzy ustawia sie i soarwdza na zimnym silniku.
Ostatnio zmieniony przez krzychu1 4 Lipiec 2011, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
wojtas3278 

Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 8
Wysłany: 7 Lipiec 2011, 15:53   

krzychu1 dzięki za fachową odpowiedz zrobię tak jak napisałeś w razie czego jeszcze się odezwę pozdrowienia ;-)
 
wojtas3278 

Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 8
Wysłany: 13 Maj 2012, 19:35   

Witam ponownie oddałem kosiarkę do serwisu zapytałem co było robione mówili czyszczenie układu paliwowego po odebraniu od razu zabrałem się za koszenie odpaliła za pierwszym razem chodziła przez 1godz na pełnych obrotach potem zauważyłem że obroty spadają i zaczyna przerywać i na obudowie zauważyłem olej nie wiadomo skąd od strony wydechu oczywiście za chwilę zgasła odpaliłem i jak na ciepłym silniku przełączyłem przełącznik sterowania silnikiem na RUN od razu gasła teraz już w ogóle nie odpala ???
Ostatnio zmieniony przez wojtas3278 13 Maj 2012, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum