Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
HUSQVARNA LT152 - KOHLER SV470S
Autor Wiadomość
Wojtas 

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: śląsk
  Wysłany: 15 Maj 2016, 20:15   HUSQVARNA LT152 - KOHLER SV470S

Traktorek Husqvarna LT152 z silnikiem Kohler'a 15kM. Przy pełnym zbiorniku paliwa problem nie występuje. Niestety kiedy poziom paliwa się obniży (i tak jest więcej niż połowa zbiornika) są chwilę że silnik łapie zadyszkę... pomaga zatrzymanie kosiarki i zdjęcie obrotów na kilka chwil. Po uzupełnieniu paliwa pod korek problem ustępuje. Zauważyłem że filtr paliwa w tym momencie nie jest zalany benzyna. Koszony teren nie jest równy.
Czy ktoś już spotkał się z takim problemem? Jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 18 Maj 2016, 10:13   

wymień filtr paliwa
 
Wojtas 

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: śląsk
Wysłany: 18 Maj 2016, 10:20   

Też już tak myślałem, filtr kupiony, jak tylko pogoda się poprawi to przed koszeniem wymienię i zdam relację.

Dziękuję
 
Wojtas 

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: śląsk
Wysłany: 22 Maj 2016, 09:29   

Filtr paliwa wymieniony..... niestety problem pozostał.
Jakiś pomysł?
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 22 Maj 2016, 12:04   

Nie wiem, ale tak myślę, czy zbiornik paliwa Ci się nie zapowietrza..
 
Barthos 
Husqvarna Online

Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 23
Skąd: Internet
Wysłany: 22 Maj 2016, 18:25   

Ewidentnie odpowietrznik... od początku tak miał czy teraz to zauważyłeś ? czasem bywał ten problem w tych silnikach ( fabrycznie "zapomnieli o odpowietrzniku... ) czasem zdarzało się iż trzeba było wymienić cały zbiornik paliwa bo aż go "zassało" ...
Filtr paliwa nie ma z tym nic wspólnego bo to nie te objawy ... kolejny raz brawo jerzyk
 
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Maj 2016, 19:17   

Barthos - pozwoliłem sobie przejrzeć Twoje posty . Masz ich 22 . 11 z nich to polemika ( personalna - nie techniczna) , 8 to reklama , 3 , natomiast to porady . Nie twierdzę , że za "jerzykiem" powinieneś "nosić śrubokręty " .
Mam nadzieję , że z czasem TO udowodnisz .
- doceń mój kredyt zaufania.....
 
Barthos 
Husqvarna Online

Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 23
Skąd: Internet
Wysłany: 22 Maj 2016, 19:44   

Poprzednie posty nic ci nie powiedzą ( miały na celu udowodnienie kim jest pewna osoba ) bo ja tutaj praktycznie nie zaglądam ( mam swoje miejsce ), zajrzałem bo kolega mnie prosił żebym odpowiedział w poście na temat kosiarki w którym jerzyk "doradzał" ...
 
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 22 Maj 2016, 20:22   

Zapewne chodzi o moją osobę, odpowiem jednak w temacie należy sprawdzić dokładnie czy odpowietrznik zbiornika działa bo jak nie działa to wytwarza się podciśnienie a silnik nie zassie z takiego zbiornika. Wystarczy popuścić korek i odpalić silnik jak będzie pracował bez zakłóceń czyli tam jest problem.
 
Barthos 
Husqvarna Online

Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 23
Skąd: Internet
Wysłany: 22 Maj 2016, 20:25   

troku napisał/a:
Zapewne chodzi o moją osobę, odpowiem jednak w temacie należy sprawdzić dokładnie czy odpowietrznik zbiornika działa bo jak nie działa to wytwarza się podciśnienie a silnik nie zassie z takiego zbiornika. Wystarczy popuścić korek i odpalić silnik jak będzie pracował bez zakłóceń czyli tam jest problem.

Dokładnie, wystarczy popatrzeć czy na korku jest "dziurka" bo niestety wyszła partia bez odpowietrznika jak pisałem wcześniej.
 
 
Wojtas 

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: śląsk
Wysłany: 23 Maj 2016, 07:14   

Widzę że dyskusja nabiera tempa...
Więc tak: odpowietrznik w korku jest. Problem nie występuje przy pełnym zbiorniku paliwa, na logikę w takim przypadku jest najmniejsza poduszka powietrzna - czyli własnie wtedy podciśnienie w zbiorniku robiło by się najszybciej. Po wystąpieniu problemu i odkręcaniu korka baku nie słychać zasysania powietrza. Nie mniej jednak przy najbliższym koszeniu postaram się jeździć na częściowo odkręconym korku, tak aby powietrze miało swobodny dostęp do zbiornika paliwa.
Naszła mnie również myśl, aby filtr paliwa zamontować w pozycji pionowej pod bakiem... wyeliminowałbym w ten sposób jakąkolwiek poduszkę powietrzną w układzie.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Maj 2016, 15:10   

Myślę , że trop jest następujący : wiadomo , że silnik nie dostaje odpowiedniej ilości paliwa . Pełny zbiornik może działać na zasadzie zasilania grawitacyjnego i w ten sposób rekompensować np. wadę pompy ,Podepnij rurkę bezpośrednio pod zasilanie pompy i ustaw, np. butelkę , z benzyną niżej pompki . Sprawdzisz przez to czy pompa ciągnie paliwo .
 
Wojtas 

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: śląsk
Wysłany: 23 Maj 2016, 21:11   

Przeglądam internet i znalazłem instrukcje serwisową mojego silnika. Jest wzmianka o pompie paliwa.
Niestety mój sprzęt takowej nie posiada :shock: - czy były fabryczne wersje bez pompki?

Wiec wyjaśniło się narazie, że mój silnik SV470 nie posiada pompy paliwa. Przewód paliwowy idzie bezpośrednio do gaźnika.

W najbliższym czasie postaram się wrzucić kilka zdjęć, żeby było wiadomo o czym mówimy...
 
Wojtas 

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: śląsk
Wysłany: 2 Sierpień 2016, 20:19   

Witam po dosyć długiej przerwie.

Traktorek chodzi OK, praktycznie do końca paliwa w zbiorniku bez problemów. Żadnych innych czynności poza wymianą filtra i minimalną zmianą drogi przewodu paliwa (żeby było jak najmniej miejsc w których mogłoby się zbierać powietrze).

Dziękuję Wam wszystkim za zainteresowanie się tematem.

Pozdrawiam
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 2 Sierpień 2016, 20:23   

a jednak filtr paliwa a nie mówiłem :-P
 
Wojtas 

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: śląsk
Wysłany: 2 Sierpień 2016, 21:17   

Na to wygląda, aczkolwiek pierwsze dwa koszenia po zmianie filtra dawały takie same objawy jak przed zmianą. Dopiero później się uspokoiło i jest OK.

Dzięki :-)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum