Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
HUSQVARNA M 145 nierówne obroty
Autor Wiadomość
ja21184 

Imię: Yaro
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3
Wysłany: 30 Kwiecień 2011, 15:58   HUSQVARNA M 145 nierówne obroty

Witam w środę kupiłem kosiarkę Husqvarna M 145. Po przywiezieniu do domu przekosiłem z 10 metrów zobaczyć jak działa, już wtedy myślałem że trochę nierówno pracuje ale miałem nadzieję że Pan w sklepie nalał mało paliwa i się kończy. Jednak dzisiaj po koszeniu nie mam już wątpliwości kosiarka silnik kosiarki chodzi nierówno (B&S 500 series). odgłos jest podobny do tego ja w mojej starej B&S 35 classic kończyło się paliwo (czyli tak jak by chciała przerywać pracę), ale w tej jest do pełna paliwa. Oczywiście jest na gwarancji ale najwcześniej ja mam czas w czwartek a ju ż mi to nie daję spokoju - pomóżcie co jest grane.

Poza tym pali na zimno i ciepło bez problemu, nie puszcza dymku, nie uderzyłem nożem w żadną przeszkodę itp. pokosiłem 2 sumie 2-3 godziny z przerwami zero poprawy albo i gorzej.

Wasze pomysły?
Ostatnio zmieniony przez ja21184 30 Kwiecień 2011, 15:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
aquamarine 

Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 8
Wysłany: 2 Maj 2011, 22:35   

No ja właśnie dzisiaj wróciłem ze sklepu z Husky R53SV.Zapier... równiutko i bez problemu :) Z nierówną pracą silnika w nowej kosiarce spotkałem się tylko w przypadku braku paliwa. Nie zastanawiałbym się tylko pojechałbym do serwisu... :)
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 3 Maj 2011, 01:28   

Powiem ci tak silnik B&S 450 series to zszedł totalnie na psy i normą jest żę nowa kosiarka przyfalowuje i robi puf puf w trakcie pracy. Z 500 series róznie bywa. Swego czasu Briggs wypuścił 550 series z wadliwym regulatorem obrotów.

Jak najbardziej jedż do serwisu niech próbują coś zrobić i nie słuchaj gadki że "te silniki tak chodzą bo katalizator mają". Z drugiej strony niekoniecznie coś zdziałają.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Maj 2011, 11:33   

Pewnie długo stała w sklepie i trzeba sprawdzić membranę w gaźniku,
te silniki niestety czasami sobie strzelą w tłumik - ten typ tak ma, jest to kwestia zmiany norm chałasu norm spalania, stare 500 tak nie robiły, no i te silniki są już robione w chinach więc jakość materiałów już też jest inna,
generaln ie ma pochodzić do 7 lat i do wywalenia.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 3 Maj 2011, 11:51   

Powiem ci Troku żę jak jeszcze w ubiegłym roku jak pracowałem w tym fachu to wiele 450 i 500 przychodziło i sama wymiana membrany niewiele dawała, tylko membrana + płaszczyzna gażnika, w wielu silnikach gniazda zaworowe były żle spasowane z zaworami. Porostu te silniki z najniższych modeli już są robione na sztukę i tyle, niestety jakość schodzi na psy.

Mimo wszystko o 100kroć polecam kupić tego strzelającego i falującego B&S niż jakiegoś Chinola.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Maj 2011, 11:59   

To też fakt, ja się nawet spotkałem z wypadającymi gniazdami zaworowymi, i z tymi usterkami co wymieniłeś powyżej, Można powiedzieć śmiało Lipa na sztukę, Z tymi chinolami to jest tak jak jest dobry to kosztuje tyle co B&S, silniki Emaka są nawet niezłe.
 
ja21184 

Imię: Yaro
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3
Wysłany: 3 Maj 2011, 12:44   

No to mnie Panowie pocieszyliście :(

Oddam ją w tym tygodniu do serwisu i napisze co i jak powiedzieli lub zrobili, mam nadzieję że coś podziałają od tego w końcu są. Tylko żeby mi nie wmawiali że to moja wina.


troku W zupełności mi wystarczy jak pochodzi 7 lat


Pozdr.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum