Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki olej do Honda GCV 160?
Autor Wiadomość
klapy4 

Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 1
Wysłany: 7 Październik 2009, 19:20   Jaki olej do Honda GCV 160?

Witam. Posiadam kosiarke Partner z silnikiem Honda GCV 160. Co ok. 30h mam zmieniac olej. Nadeszla pora wymiany a okazalo sie ze w sklepie gdy kupowalem kosiarke sprzedano mi drugi juz rok przeterminowany olej. Chyba ze od przeterminowanego nic sie nie stanie? Porzedlbym wymienic lub kupic do tego samego sklepu tylko nie wiem gdzie on jest bo kosiarke kupil mi sasiad z campingu zebym jemu kosil trawnik a ostatnio nie przyjezdza i nie mam jak sie go spytac. Olej jaki potrzebuje to: Honda 4 Storke 10W30 API/SJ. Nigdzie w internecie nie moge takiego znalezc. W sklepie z olejami tez bylem to mi sprzedawca powiedzial ze takiego nie ma ze moze u producenta taki dostane.
Ostatnio zmieniony przez klapy4 7 Październik 2009, 19:30, w całości zmieniany 9 razy  
 
Daniel
Gość
Wysłany: 22 Październik 2009, 10:53   olej do 4-s-taktu

Najlepiej zastosować olej o symbolu SAE 30.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 24 Październik 2009, 15:07   

Niedawno widziałem olej SAE30 do 4-taktów Hondy. Z ciekawości porównałem go do oleju B&S...i różnił się klasą jakości. B&S ma SJ, ten do Hondy miał SL, czyli należy do najlepszej w tej chwili klasy jakości (zachowanie swoich paramterów podczas pracy).

Tak z innej beczki, producent kosiareczek NAC (silnik B&S) zaleca stosowanie oleju dystrubuowanego przez siebie, NAC SAE30 (klasa jakości to była chyba SG, czyli gorszy od oleju B&S :-o )
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
lukasss3 

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 18
Skąd: z kątowni
Wysłany: 24 Październik 2009, 20:21   

Ja do swojej 7 letniej kosiarki , teraz na jesien dla próby nalałem oleju Lotos Semisyntetic ( półsyntetyk ) 10W40 klasa jakości to ta najlepsza , SL/CF jakoś tak , kosiłem już chyba na nim 4 godziny i powiem ze nawet po silniku słysze ze lżej mu się pracuje i trochce szybciej wkreca sie na obroty . Cena oleju to ok 16 zł za 1l no i się tak zastanawiam cyz na nowy sezon kupic go jeszcze raz i nalać , czy lepiej tego B&S , o kosiarke bardzo dbam i niechciałbym zeby jej się coś stało przez nieodpowiedni olej ale jak narazie nic na to nie wskazuje ze jest jej na nim źle Jesli chcecie to filmiki o niej mozecie poogladać poniżej podam wam link na mój kanał Youtube , w tym roku miała pełny remont oprócz silnika wszystko było malowane i odnawiane , ponieważ poprzednie kolory były zmatowione , jak wiadomo kosiarki są malowane zwykłymi farbami bez lakieru dlatego po jakims czasie matowieją , ja swoją pomalowałem na niebieski metalik ( Pearl ) + lakier . zresztą ponizej macie link.

http://www.youtube.com/wa...pmwO3QyNs&hl=pl
_________________
B&S Quantum 5KM 3.8 KW :)
Ostatnio zmieniony przez lukasss3 24 Październik 2009, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 26 Październik 2009, 19:44   

Z olejami do stosowania w silnikach samochodowych trzeba być ostrożnym, używając ich w kosiarkach. W kosiarkach, zazwyczaj jest smarowanie "rozbryzgowe" czy jak się to mówi, a nie za pomocą pompy oleju i ważna jest jego lepkość. Sam zastanawiałem się nad jakimś półsyntetykiem, ale skoro producent zaleca SAE30, takiego właśnie używam. Z drugiej jednak strony, wielu serwisantów mówi o zwykłych olejach silnikowych, które stosują w kosiarkach...i bądź tu mądry i pisz wiersze :roll:

[ Dodano: 2009-10-26, 19:46 ]
Czy w tym silniku Quantum, nie jest zastosowana już pompa oleju? B&S chyba wypuścił jakieś silniki z tym systemem smarowania.

[ Dodano: 2009-10-26, 19:50 ]
lukasss3, kolor a`la BMW :mrgreen: 7lat, a wygląda jak nowa.

[ Dodano: 2009-10-29, 19:55 ]
Polskie strony nie są jeszcze tak wielkim kompedium wiedzy jak zagraniczne (trzeba jedynie znać język) Producent B&S aprobuje używanie oleju syntetycznego (oczywiście swojego ;-) ) Zainteresowanych zachęcam do lektury http://faqs.custhelp.com

bs.JPG
Plik ściągnięto 1985 raz(y) 87,32 KB

_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Slawekpr 
Slawekpr

Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 21
Skąd: KG
Wysłany: 19 Listopad 2009, 08:51   

Jak dobrze pamiętam to do hondy zalecany i nawet sprzedawany jest olej 10W30 i wygląda to tak że jeśli maszyna pracuje w większym zakresie temperatur to jak najbardziej zalecany jest olej o wyższej klasie bo i tak zawiera sie jak widać na fotce wyżej w klasie oleju SAE30
tylko zasada jedna jak dla mnie

kosiarka wystarczy jej SAE30 - to pracuje tylko latem
traktorek - odśnieżacz 10w30 - to pracuje i latem i zimą czyli w znacznie bardziej zróżnicowanym zakresie temperatur
 
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum