Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
kosa spalinowa comparator nqe-7spk-250b
Autor Wiadomość
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 15:29   kosa spalinowa comparator nqe-7spk-250b

Witam Wszystkich ! :-)

Otóż mam taki problem z w/w kosą spalinową (zakupiona w biedronce)

Na początku wszystko grało jak w zegarku kosa bardzo ładnie kosiła wszystko było ok.

Podczas pracy skończyło się paliwo w zbiorniku i kosa zgasła.

Wystąpił następujący problem,kosa nie chce odpalać,a jeżeli już to na tym co ma w gaźniku czyli jak zaciągnie paliwo z baku gaśnie...

Iskra jest tylko jest dodatkowy objaw z filtra paliwa leje się paliwo.

Acha i jeszcze jedna informacja zanim doszło do zatrzymania akcji kosy też raz zgasła nie wiedzieć czemu ale okazało się,że wytworzyło się podciśnienie w baku i po wpuszczeniu do baku powietrza kosa ruszyła teraz leje z filtra, paliwa cylinder ze świecą zalane na amen.
Na zimno odpali pochodzi trochę na wolnych ok 1 min i gaśnie.
Gdzie teraz szukać przyczyny :?:

silnik dwusuwowy 25 cm3

Pozdrawiam !
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 16:13   

Przyczyny szukaj w miejscu zakupu.
Tanie i bez jakości o ktorą walczymy na forum.
Pewnie gaźnik się rozsypał.
Pochodzenie http://www.realm-group.com/product/list.asp?id=47 sprzętu nie bez znaczenia.
Jaka mieszanką zalałeś 1:30 czy 1:40, różne info w sieci.
Ostatnio zmieniony przez conri 5 Czerwiec 2011, 16:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 16:45   

1:35 jest jakiś cień szansy na naprawę tego dziadostwa :?:
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 16:45   

1:30 :cry:
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 16:53   

To raczej nie zatarleś. Podają w chińskich danych 1:40
Na gwarancję pewnie nie ma co liczyć, (jak dawno zakup) ale może z tzw rękojmi.
Wykorzystaj ze Biedronka dla biednych a ciebie nie stać na zakup jednorazowy.Ewentualnie korespondencja z lokalnym rzecznikiem konsumentów.Są cięci na sieciowe sklepy,może pomogą.Ale wtedy nie rozbieraj ,bo może ma jakieś plomby.Zerknij kto zajmije się serwisem i skontaktuj się,może na odległość znają sposób na powszechną usterkę marki.
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 17:11   

OK mam numer do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego zapytam co to może być,właśnie uważałem na dotarciu aby stosunek oleju do benzyny był większy,teraz cholera wie czy nie odprowadza zbędnego paliwa "2 węże z gaźnika" jak się domyślam jest to gaźnik membranowy "ale to tylko domysł" walczyć raczej nie będę bo i tak szkoda nerwów na sprzęty made i Chrp.
Cholera czy oni wszystko z ryżu tam robią czy słomy :evil:
A jeśli się rozsypało to czy winna jest membrana czy jakiś plastik (nie oczekuje odpowiedzi ale jeśli ktoś wie) zadzwonie do tego serwisu jutro i spytam co i jak.
Mam tecumsecha prisma 3,7 hp i zamiast tego się trzymać oczarowałem się jakiś Chrl-em dobrze,że jest zapas ;-)
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 17:15   

Może gażnik kpl mają w sprzedaży wysyłkowej.A ta rurka to pewnie tzw króciec przelewowy,Popatrz na typ gaznika i poszperaj w WWW.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 17:24   

Winni są kupujący masz, gwarancje na taki sprzet, co jeszcze kupicie w biedronce moze samochód. Cała ta kosa to jest wielka pomyłka ale cóż, Ja jestem za biedny żeby kupować tanie zeczy
Ostatnio zmieniony przez troku 5 Czerwiec 2011, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 17:49   

Dokładnie 230 zł w plecy 2 dni koszenia,pozostało odpalić tecumsecha,który kosztował mnie 100 zł i nie bawię się w mieszankę wymieniam olej sezonowo i jakoś tnie.
Można by powiedzieć,że dostałem fajny klucz do świec i 2 imbusy za jedyne 230 zł
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 18:05   

Trudno żeby za talerz ryżu , ktoś wkładał serce w robotę
Dopóki naród nie będzie zasobny, będzie jeszcze bardziej biedniał.Wojna chinsko -europejska trwa.Oni rosną w siłę ,naszym kosztem.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 18:11   

Biedniejemy bo chcemy kupić taniej i wtedy upadaja firmy i fabryki i biedniejemu dalej jak sie nie opamietamy to my dla nich będziemy robić za miskę ryżu
Ostatnio zmieniony przez troku 5 Czerwiec 2011, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 18:17   

Heh co racja to racja mieszkam jak widać w Bielawie niegdyś centrum włókiennictwa Bielbaw,Bester teraz to tylko smutne spojrzenie,a zakłady z przed 10-15 lat wyglądają jak sceneria do szeregowca ryana.
Burmistrz od 15 lat ten sam heh wojna polsko chińska i polsko polska chyba ale nie mnie o tym sądzić.
Sorki za OT ale niestety...
Nic tak jak kolega powiedział jestem za biedny by kupować tanie rzeczy.

Cholera olej do kos ten 2t (czerwony) i zawsze coś czy ta wada nie jest aby celowa :evil:): :?:
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 18:19   

Bieltex nie Bester to teraz lincoln Corporations
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 18:30   

Był Bester z prostownikami ladowarkami, spawarkami.
I Bielbaw z tekstyliami.
Teraz " demokraci z rocznika 1989" przy pomocy ziomali za wzgórz Golan importują do RP fajns.I tak kasa wypływa z kraju,a zostają śmieci.
Ostatnio zmieniony przez conri 5 Czerwiec 2011, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 21:59   Re: kosa spalinowa comparator nqe-7spk-250b

piter5 napisał/a:


Acha i jeszcze jedna informacja zanim doszło do zatrzymania akcji kosy też raz zgasła nie wiedzieć czemu ale okazało się,że wytworzyło się podciśnienie w baku i po wpuszczeniu do baku powietrza kosa ruszyła
Pozdrawiam !

Spróbuj poluzować korek paliwa.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 6 Czerwiec 2011, 09:33   

Próbowałem nic to nie dało :-(
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 7 Czerwiec 2011, 12:23   

Oddałem kose na naprawę gwarancyjną jak mi jeszcze raz taki numer wytnie proszę o zwrot gotówki i koniec.

Dzięki wszystkim za pomoc temat uważam za zamknięty.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Czerwiec 2011, 12:47   

Hola ,hola.
Nie tak łatwo z nami :)
.Teraz po odbiorze wypadałoby opisać co zostało zrobione, aby inni mogli skorzystać.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 7 Czerwiec 2011, 21:39   

Panowie, narazie Chińczycy kupują od nas technologie, ale zobaczycie za kilka lat. To my będziemy im buty czyścić.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Czerwiec 2011, 22:18   

Z tym kupowaniem to bym polemizował
Albo zleceniodawca daje Know How, albo po prostu jak ruscy po wojnie, zrzynają konstrukcje i robią jako własne. Potem sprzedają gotowe wyroby operatywnym "z handlowymi genami we krwi"
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 7 Czerwiec 2011, 22:30   

Ok :) jak powróci to zamelduje co i jak chyba,że wrzucą inny egzemplarz i na tym będzie polegała naprawa.
Jak dzwoniłem do serwisu to mi rozmówca "serwisant" zakomunikował,że oni wiedzy technicznej na ten temat nie posiadają :lol: niezły serwis :lol: proszę reklamować tam gdzie pan kupił czyli w biednej romce (jasnowidz,że wiedział gdzie to kupiłem ;-) )

Pozdrawiam !
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Czerwiec 2011, 23:20   

Wybrałbym opcje zwrotu gotówki i poszukał Solo, Stigi,Sthila.itp będących dłużej na rynku,
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 9 Czerwiec 2011, 13:06   

Jeśli znowu tak się stanie też wybiorę tą drugą opcje ;-)
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 21 Lipiec 2011, 22:03   

Witam !

Wybrałem drugą opcje zwrot kasy i kupiłem kosę spear&jackson 33cc 1,3 km sprzęgło odśrodkowe naprawdę nie mam dużo do koszenia i nie zbyt często więc może i ta pożyje jakieś 2 latka miał ktoś z Was doczynienia z tą podkaszarką ?

Acha i jeszcze jedno sprzedający powiedział mi,że można lać orlenowski 2t ale ja leje ten do kos i pilarek jak radzicie ??

Przeżyła już 3 koszenia i sprawuje się bardzo przyzwoicie.

Jak będzie czas to napisze coś więcej o niej na razie to tyle :-)

Pozdrawiam i czekam na porady !
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 21 Lipiec 2011, 22:15   

Ciesz się z każdego skoszonego dnia :))))
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 22 Lipiec 2011, 09:52   

piter5 napisał/a:
Ok :) jak powróci to zamelduje co i jak chyba,że wrzucą inny egzemplarz i na tym będzie polegała naprawa.
Jak dzwoniłem do serwisu to mi rozmówca "serwisant" zakomunikował,że oni wiedzy technicznej na ten temat nie posiadają :lol: niezły serwis :lol: proszę reklamować tam gdzie pan kupił czyli w biednej romce (jasnowidz,że wiedział gdzie to kupiłem ;-) )

Pozdrawiam !


W sumie gość miał racje ,jak chcesz mieć obsługe serwisową to kup tam gdzie masz pełen serwis a nie Hipermarkecie bo jest taniej a póżniej jest bieganie po serwisach że może ktoś pomoże,każdy stara się dbać o własny ineteres i to powinno być jasne
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 22 Lipiec 2011, 14:57   

Tak dokładnie na kosiarkę jest roczna gwarancja ale sprzedający jest i zarówno serwisem więc w razie czego nie zostaje mi biedronka tylko konkretny adres jeszcze pytanie jaki olej polecacie do kos lać orlena czy ten w małych buteleczkach bo różnica w cenie jest znaczna :-?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 22 Lipiec 2011, 17:53   

A jaka dokładnie 1 zł za 100 ml to żadna roznica
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 22 Lipiec 2011, 18:01   

za 150 nie wiem teraz ile dokładnie ma ta buteleczka plastikowa ale nie przekracza napewno 200 ml za 8 zł czy orlena 2t litr za 12 zł
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 22 Lipiec 2011, 18:09   

Kupuj olej przeznaczony do 2T ale wysokoobrotowych np stihl husqwarna prosint itp inne moga być do skuterów ktore nie osiągają tych obrotów i rozwalisz silnik
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 22 Lipiec 2011, 18:20   

Dokładnie też mi się tak wydaje w końcu coś za coś (chodzi mi o smarowanie) dlaczego jeden kosztuje 12,a drugi 8 i jest widoczna różnica w konsystencji olejów ten do kos wydaje się bardziej lepki a orlenowski 2t taki jak mixol itp swoją drogą jawki na 8000 obrotów chyba nie chodziły ;-)

I chyba tak jest bo robie mieszankę z tego droższego nie próbowałem z orlenu z obawy właśnie o silnik z resztą jedno koszenie całej działki to niecałe 3/4 baku kosy więc będę lał ten do kos i tyle szkoda sprzętu i ryzyko zbyt duże...
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
  Wysłany: 24 Luty 2012, 19:20   

Witam !!!

Chociaż jest zima chciałem coś wam powiedzieć.

Kosa Spear&Jackson sprawowała się bez zarzutu do końca sezonu :-)

Do tej pory stoi w piwnicy była testowo odpalana w największe mrozy łapy odpadały ale sprawdzić trzeba :)

Silnik odpala bez problemu wszystko śmiga jakby było dopiero kupione...oczywiście stosuje olej do kos spalinowych sprawiłem sobie zbiorniczek do robienia mieszanki.

Więc jak na razie czeka na następny sezon.

I pomyśleć,że w zasadzie zamówiłem inny tańszy sprzęt ale przez to,że sprzedający opóźniał realizacje zamówienia czekałem na kose 3 tygodnie w ramach rekompensaty zamiast podobnego dziadostwa do comparatora dostałem sprzęt spear&jackson widać reguła się powtarza "głupi ma zawsze szczęście ;-)

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów !!!
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum