Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
kosiarka briggs&stratton 3.5hp classic nie odpala
Autor Wiadomość
mat2432 

Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: 9 Maj 2015, 09:13   kosiarka briggs&stratton 3.5hp classic nie odpala

Witam
jestem nowy i w temacie kosiarek zielony dlatego prosze wyrozumiałość:) dostałem kosiarke B&S i nie odpala podobno po zimie nie odpaliła wiec znajomy kupił nowa a tą mi dał. Gaznik przeczysciłem iskra jest ładna niebieska nie wiem gdzie dalej szukac zapłon, zawory?? silnik wogóle sie nie odzywa... Z góry dzieki za pomoc
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 9 Maj 2015, 09:50   

Przyczyn może być wiele, ale na początek proponuję wykręcić świecę i wlać (np. strzykawką) do komory spalania trochę paliwa i próbować odpalać silnik.
Przy okazji zapytaj znajomego, czy nie uderzył nożem w jakąś przeszkodę podczas koszenia. Wtedy mógłby się przestawić zapłon i do sprawdzenia byłby stan klina koła zamachowego.
_________________
widzę Chorągwicę
 
Dziku 

Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 9
Wysłany: 9 Maj 2015, 12:36   

Ostatnio miałem taki sam problem z silnikiem B&S XC-35, nie odpalała, albo miała wolne obroty, winowajcą była mniejsza sprężynka na zdjęciu - trzeba było ją troszkę skrócić, ponieważ przepustnica sama się zamykała. Możesz to sprawdzić przesuwając ten biały plastikowy element ze zdjęcia (do którego przymocowana jest sprężynka) w prawo - w ten sposób otwierasz przepustnicę. Spróbuj odpalić na otwartej.
 
mat2432 

Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: 9 Maj 2015, 20:07   

spryznki sa wporządku ale przy odpalaniu przy wyciagnietym filtrze wylatuje dym i iskrzy w gardzielu plastikowym od gaznika... Czy ten gardziel powinien byc szczelny na połaczeniu bo jak tam patrzyłem to chyba nie ma zadnej uszelki ani objemki sciskającej miedzy rurka plastikowa z gaznika a metalową??
Dzisiaj odkreciłem głowice i zauważyłem ze dolny zawór otwiera sie wiecej a górny mniej i niedomyka sie całkiem czy tyk powinno byc??
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum