Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka spalinowa po powodzi. Czy będzie jeszcze do użytku?
Autor Wiadomość
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 21:20   Kosiarka spalinowa po powodzi. Czy będzie jeszcze do użytku?

Witajcie.
Jak wiadomo, Polska zmagała się niedawno z powodzią. Mnie także niestety przyszło mieszkać na terenie objętym przez ten żywioł.
Nowa kosiarka taty (NAC, B&S Classic) została na ogródkach działkowych, które podlało na 2-2,5m (info od strażaków). Kosiareczka miała przepracowane ok.5h od zakupu, oleju nie zdążyłem jeszcze wymienić po docieraniu. Aby przywrócić kosiarkę do działania, jedynym sensownym rozwiązaniem było rozebranie silnika na części pierwsze i dokładne umycie.

[ Dodano: 15 Czerwiec 2010, 21:23 ]
Zdjęcia z rozbiórki silnika

[ Dodano: 15 Czerwiec 2010, 21:24 ]
...

[ Dodano: 15 Czerwiec 2010, 21:26 ]
Mam pytanie odnośnie sprężynki na wałku rozrządu, ułatwiającej rozruch.
Włożyłem poprostu wałek do otwóru panewki, nie bacząc zbytnio na nią. Czy powinna być jakoś specjalnie założona? (nie demontowałem jej z wałka).
Czy to normalne, że wał korbowy ma luz osiowy? (<1mm)

4.jpg
W trakcie mycia
Plik ściągnięto 124 raz(y) 381,88 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 363 raz(y) 452,42 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 175 raz(y) 378,55 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 153 raz(y) 480,35 KB

_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 23:20   

To wyrazy współczucia

ta sprężynka od której mówimy to ona spełnia funkcje odprężnika tzw "lekki rozruch" jeżeli jej nie założyłes to będzie ok 30% ciężej ciągnać za sznurek rozrusznika. Ale jak nic tam jej nie ruszałeś to będzie OK.
Znak na wałku rozrządu musi sie zgrać ze znakiem na zębatce wału.
Silnik można było i całego nie rozbierać ale jak już rozebrałeś to..
Membrane w gażniku trzeba będzie wymienić
Ostatnio zmieniony przez dolek 15 Czerwiec 2010, 23:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 16 Czerwiec 2010, 22:06   

No właśnie martwi mnie ten odprężnik. Od nowości strasznie dużo siły trzeba było użyć, żeby pociągnąć za linkę. Mam porównanie do drugiej kosiarki Al-Ko, z chyba takim samym silnikiem. Tam to nawet dziecko potrafiłoby uruchomić silnik, nie wkładając w to zbyt dużo energi. Pali, nawet gdy niespecjalnie się przykładam do tego ruchu.
Ten odprężnik, to chyba powinien pozostawiać zawór wydechowy lekko uchylony przy odpalaniu (suw sprężania)-dobrze ktoś mnie nakierował?
Silnik był cały z mułu, a w baku było prawie 2l emulsji i wolałem go rozebrać niż później żałować.
Sprężynka w tym odprężniku, niespecjalnie mocno była naciągnięta.

[ Dodano: 16 Czerwiec 2010, 22:10 ]
Czy da się w prosty sposób sprawdzić działanie tego odprężnika. Do założenia pozostało już niewiele osprzętu, ale miska olekowa jest jeszcze pusta. Odkręcić ją i przypatrzeć się poprawności działania? Na drugim zdjęciu widać ten element i tak jak pisałem, nie ruszłem go na wałku. Nie daje mi to jednak spokoju.

[ Dodano: 18 Czerwiec 2010, 13:24 ]
Gaźnik umyłem detergentem i wydmuchałem sprężonym powietrzem. Wydaje mi się, że membrana nie jest jeszcze zużyta, jeśli zajdzie taka konieczność, oczywiście ją wymienię

[ Dodano: 18 Czerwiec 2010, 13:25 ]
...

[ Dodano: 18 Czerwiec 2010, 13:27 ]
Narzędzia wykorzystane podczas naprawy, klucze calowe nie są przestawione na zdjęciu ;)

100_1787.JPG
Plik ściągnięto 146 raz(y) 612,11 KB

100_1795.JPG
Plik ściągnięto 116 raz(y) 355,56 KB

_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum