Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
luzy na wale w TECUMSECH 3,5 km dlaczego?
Autor Wiadomość
kindzal8001 
kindzal8001

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 23:31   luzy na wale w TECUMSECH 3,5 km dlaczego?

Witam mam taki problem
mam kosiarke od 5 lat z silnikiem TECUMSECH ma ona 3,5 km pod koniec ostatniego sezonu zaczela mi dymic wiec teraz postanowilem ja rozebrac .
rozebralem silnik wszystko ladnie pieknie wymienilem pierscienie bo nie byly w najlepszym stanie i skladam ale pojawil sie w miare duzy luz na wale hmm i nie wiem mylem rozebrany silnik wodą moze jakas tuleja czy cos takiego odpadla i teraz sa luzy.
moje pytanie : czy na wale w górnej czesci tam od kola magnesowego idzie jakas tuleja lub podkładka jesli ktos ma prosil bym o fotke
za wszystkie posty z góry dziekuje pozdrawiam :-)
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 12:08   

Witam, silnik tej budowy posiada łożysko ślizgowe oraz uszczelniacz wału korbowego,moim skromnym zdaniem brakuje właśnie uszczelniacza.
_________________
Henry58
 
kindzal8001 
kindzal8001

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 22:12   luzy na wale w TECUMSECH 3,5 km dlaczego?

Witam uszczelniacz jest ale lozysko hmmm nie za bardzo wiem jak ono moglo wygladac uszczelniacze sa po obu stronach walu tzn znajduja sie w karterach i byla jeszcze wlasnie od miski olejowej taka podkladka bardzo cienka poskladalem tak jak bylo ale czuje wyrazny opur przy ciagnieciu za rozrusznik czym to moze byc spowodowane?
silnik nie odpala sprawdzalem iskre jest paliwo tez dochodzi hmm co to moze byc ?
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 07:55   

Witam,sprawdzałeś ustawienie rozrządu?Podkładka o której Piszesz służy do zredukowania -ustalenia odpowiedniego luzu pionowego wału korbowego.Wymieniałeś pierścienie ustawienie jest prawidłowe (kolejność,zamki),czy dobrze Ustawiłeś stopkę korbowodową względem walu korbowego? nie Dokręciłeś za mocno stopki korbowodu?Miska olejowa jest dobrze ułożona?Co z regulatorem odśrodkowym dobrze złożony?
_________________
Henry58
 
kindzal8001 
kindzal8001

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 12:00   luzy na wale w TECUMSECH 3,5 km dlaczego?

witam pierścienie wymieniałem nie za bardzo wiem jak ustawić te pierścienie prawidłowo może pan mi napisze hmm
stopka jest raczej dobrze chociaż martwi mnie to ze jak tłok znajduje sie w martwym punkcie to wtedy na stopce jest spory luz hm nie wiem czy tak powinno być?
miska olejowa jest dobrze ułożona wyciąłem uszczelkę z tektury nie za grubej żeby ładnie doszło ale to chyba nie przeszkadza ?
a regulator odśrodkowy to ten drucik powinien chodzić na górze tak?

a i jeszcze zapomniałem napisać ze czasami daje mi spalinami przez filtr powietrza ;/

PS;Wielkie dzienx za odpowiedzi może z twoją pomocą uda mi sie go dobrze poskładać ;)
  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 13:11   

Witam,z tego co Napisałeś wcześniej wnioskuję o błędnym ustawieniu rozrządu.Rozbierz maszynę jeszcze raz i popatrz na znaki.Pamiętaj że jest to maszyna 4-suwowa.Przy prawidłowym położeniu na rozrządzie tłok znajduje się w (GMP) i zawory są zamknięte.Uszczelkę kup w serwisie (najlepiej kpl. nie duży koszt).Pierścienie ustaw zamkami co 120 stopni.Na marginesie mówiąc w silnikach tego typu założenie nowych pierścieni pogorszy pracę silnika (pobieranie więcej oleju).Bez odpowiednich narzędzi (średnicówka) nie Sprawdzisz w jakim stopniu doszło do zużycia cylindra.Cóż na odległość ciężko jest złożyć silnik.

ps.regulator odśrodkowy opiera się na szpulce .
_________________
Henry58
 
kindzal8001 
kindzal8001

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 19:20   

w każdym razie wielkie dzięki po swietach zrobie tak jak napisałeś jesli bedzie cos nie tak to napisze.

pozdro !
 
kindzal8001 
kindzal8001

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Kwiecień 2009, 23:44   falujace obroty hmmm

Witam :-D
@Henry58 wielkie dzięki za to co napisałeś ;) pomogłeś mi jednak było to jednak blednę ustawienie rozrządu ale już jest dobrze złożyłem i odpala na dotyk ;)
tylko jeden problem jeszcze mam nadzieje ze jeszcze ktoś mi pomoże rozwiązać
chodzi o to ze gdy ja odpalę to albo chodzi na bardzo niskich obrotach albo na wysokich hmm chyba przez złe ustawienie gaźnika ale przestawiałem go już na tych drucikach ze 100 razy i cały czas to samo albo bardzo niskie albo bardzo wysokie obroty dlaczego tak może się dziać ?
jeśli ktoś ma taka kosiarkę TECUMSECH 3,5 km i mógł,miał chwile czasu do poświecenia to prosił bym o fotkę gaźnika jak ma u siebie po ustawiane ;) z góry dziękuje
pozdrawiam !
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 20:05   

Witam, cóż miło mi że mogłem pomóc.Ustawienie cięgna -drucik - pierwszy otwór patrząc od góry.Sprężyna - drugi otwór patrząc od góry.Jeżeli chodzi o obroty założyłeś nową sprężynę?Czy sprężyna nie jest powyciągana?Wejdż na stronę www.marax.pl/serwis/silniki.html powinno pomóc.
_________________
Henry58
Ostatnio zmieniony przez Henry58 21 Kwiecień 2009, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
kindzal8001 
kindzal8001

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 22:07   

Witam no sprężyna nie jest w najlepszym stanie ale nie jest powyciągana ;)
hmm jutro ustawie tak jak pan powiedział i zrobię fotki zęby mógł pan zerknąć

PS:link nie dziala :cry:
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 24 Kwiecień 2009, 20:46   

Witam,cóż skoro link nie działa wpisz ręcznie.Sprężyna nie może być "sparaliżowana" ,jeżeli tak jest to należy wymienić.
_________________
Henry58
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum