Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Naped vario w vikingu pytanie/problem
Autor Wiadomość
simsonsr2 

Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 6
Wysłany: 16 Maj 2012, 22:16   Naped vario w vikingu pytanie/problem

Witam


Posiadam kosiarkę vikinga z płynną regulacją napędu i mam pytanie/problem.
Gdy prędkość jest ustawiona na najniższą kosiarką faktycznie jedzie powoli i czuć że przekazuje "moc na koła", ponieważ nawet jak ją przytrzymam to koła dalej się kręcą i zaczynają kopać w miejscu. Natomiast gdy ustawiam prędkość na wyższa lub maksymalna nie czuję za bardzo żeby kosiarka przyspieszyła. Gdy jest pod górę zwalnia a gdy ją przytrzymam to stanie w miejscu i koła nie będą się kręcić. Wydaje się jakby pasek się ślizgał. Miałem okazje demontować napęd i pasek wydawał się być bardzo luźno. Myślicie że jest już wyciągnięty? A może winę ma sprężyna która ściska talerze od napędu na wale silnika? Czekam na opinie...bo nie wiem czy wymieniać...
Ostatnio zmieniony przez simsonsr2 16 Maj 2012, 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 17 Maj 2012, 08:36   

Ciężko określić może to być wina wszystkiego tego co wymieniłeś. Taki jest urok zakupu kosiarki z napędem szybciej/wolniej potem jest aby problem bo wcześniej czy póżniej się to psuje.
Ostatnio zmieniony przez dolek 17 Maj 2012, 08:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 17 Maj 2012, 15:45   

Podaj model kosiarki
 
simsonsr2 

Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 6
Wysłany: 17 Maj 2012, 15:48   

Viking Mb 655 OS ze sprzęgłem noża.., zdaje sie ze to ten sam model co 655V tylko ze ma jeszcze sprzeglo noza BBC.
Ostatnio zmieniony przez simsonsr2 17 Maj 2012, 16:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 17 Maj 2012, 16:29   

Sprzęgło nie ma znaczenia, najprawdopodobniej uszkodzone jest koło pasowe na wale korbowym, ma skomplikowaną konstrukcję a trawa jej nie pomaga.
pasek jest stale napięty a trzy biegi które masz są ni innym jak zmiennym rozchyleń regulowanych kół pasowych na silniku i na przekładni, sprawdź stan paska i obu kół pasowych.
 
simsonsr2 

Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 6
Wysłany: 17 Maj 2012, 19:07   

Właśnie kosiłem i kosiarka praktycznie tylko wolno jedzie a gdy się ustawi troche szybciej to całkiem staje. U mnie nie ma 3 biegów tylko zmienia się bezstopniowo ale zasada dzialania taka sama no i jak ostatnio rozkrecalem to normalnie zalozony pasek byl calkiem luzny... moze dzis rozkrece to porobie zdjecia...
 
simsonsr2 

Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 6
Wysłany: 17 Maj 2012, 20:53   

Rozebrałem i okazało sie że jeden z elementow na wale jest stopiony i zjechany a sprężyna pogięta, a talerze stoją w miejscu. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało..znów koszty:/

P.S.
Co myślisz Panie Troku o kosiarkach john deer?Są warte swojej ceny?Bo silniki widzę że zwykłe briggsa i w sumie nie wiem dlaczego takie ceny mają.. Jakie znasz alternatywy dla takiego vikinga?(ze sprzeglem, obudowa alu i miło by było ze zmienna predkościa jazdy niezaleznie od obrotów silnika)??Bo plasikowa obudowa w hondach jakoś mnie przeraża :O


Dzięki wszystkim za pomoc:)
Ostatnio zmieniony przez simsonsr2 17 Maj 2012, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 19 Maj 2012, 07:15   

Są dobrze wykonane lecz cena jest zbyt wygórowana, w tej klasie cenowej proponuję toro są równie dobrze wykonane i mają lepsze napędy.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum