Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Napęd - zablokowane koła do tyłu
Autor Wiadomość
tomek1991 

Dołączył: 14 Lip 2017
Posty: 2
Wysłany: 14 Lipiec 2017, 20:54   Napęd - zablokowane koła do tyłu

Witam wszystkich
posiadam kosiarkę spalinowa firmy NAC LS 1210. Miałem awarie napędu i jakimś cudem doszedłem do tego, że spadł pasek z wałka który obraca też nóż. Napęd teoretycznie działa, ale z moich obserwacji wynika, że gdy silnik jest wyłączony to tylne koła (napędzane) powinny się blokować przy próbie jazdy do tyłu. Tak było zaraz po zakupie, gdy wszystko działało. Teraz założyłem napęd, ale na wyłączonym silniku podczas jazdy do tylu koła się kręcą, jest jednak słyszalny zgrzyt, opór jest delikatny. Czy tak powinno być? Myślę, że oprócz spadniętego paska, coś jeszcze jest uszkodzone.
Dziękuje
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 15 Lipiec 2017, 14:07   

Przy wyłączonym silniku i próbie jazdy w tył są dwie możliwości:

1/ ciągniesz kosiarkę bez włączonej dźwigni napędu. Wtedy koła powinny obracać się do tyłu.
2/ ciągniesz kosiarkę z włączoną dźwignią napędu. Wtedy koła powinny być zablokowane.
_________________
widzę Chorągwicę
 
tomek1991 

Dołączył: 14 Lip 2017
Posty: 2
Wysłany: 16 Lipiec 2017, 19:37   

Tak dokładnie jest w tej chwili. Jednak podczas jazdy do tyłu bez wciśniętego napędu słychać delikatny zgrzyt, ruszając kółka do tyłu delikatnie ręką wyczuwalny jest opór. Zaraz po zakupie gdy wszystko działało, koła się nie obracały do tyłu na wyłączonym silniku i napędzie. Wynika z tego, że jakby coś spadło, jakaś zębatka lub coś.
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 17 Lipiec 2017, 11:13   

Z Twojego opisu wynika,że stan działania napędu teraz jest poprawny, a niepoprawny był poprzednio.

Według mnie te wyczuwalne opory są normalne i wynikają ze sposobu działania zabieraków kół zębatych, napędzających koła jezdne. Przy poruszaniu koła jezdnego ręką do tyłu, zabieraki muszą dodatkowo obrócić oś z elementami wewnętrznymi przekładni. Przy poruszaniu koła do przodu zabierak w kole zębatym przeskakuje i obraca się tylko samo koło jezdne.

Nie znam budowy napędu w Twojej kosiarce, ale naprawdę mocno bym się zdziwił, gdyby odbiegała ona od budowy większości napędów w tej klasy kosiarkach, a te napędy poprawnie działają w sposób opisany i przez Ciebie i przeze mnie.
_________________
widzę Chorągwicę
 
marek2785 

Imię: marek
Wiek: 39
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 18 Lipiec 2017, 19:27   

Myslę,że wszystko dziala u Ciebie poprawnie.U mnie jest tak samo od początku i wszystko śmiga
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi - Mapa Forum