Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przejechałem kosiarką po gałęźi - biały dym i rozlany olej
Autor Wiadomość
kosiarz1 

Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 2
  Wysłany: 19 Czerwiec 2012, 07:09   Przejechałem kosiarką po gałęźi - biały dym i rozlany olej

Witam wszystkich czytających.

Pomimo ostrożności przejechałem kosiarką spalinową po grubej gałęźi. Kosiarka zgasła i wał został zablokowany tak, że nie mogłem jej odpalić za pomocą sznurka. Ręcznie pokręciłem nożem aby ją odblokować. Po odpaleniu z tłumika zaczął wydostawać się bardzo gęsty, biały dym. Wylało się też dużo oleju w okolicy silnika, prawdopodobnie przez tłumik.

Co mogło się popsuć ?

Dziękuję za każdą podpowiedź !
:-?
Ostatnio zmieniony przez kosiarz1 19 Czerwiec 2012, 07:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 19 Czerwiec 2012, 08:51   

Pewnie urwany korbowód?????Tłok ?????
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 19 Czerwiec 2012, 15:03   

No to po silniku
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 19 Czerwiec 2012, 16:57   

No ale kolega napisał zę po tym odpalił silnik, moze wął sie na tyle skrzywił ze silnik stanoł.

Napisz czy jestjakieś sprężanie, czy przy kręceniu nożem widac skrzywienie i czy po zapaleniu bardzo silnikiem szarpało. Bo dymienie moze być skutkiem wywrócenia kosiarki przy kręceniu nozem?
 
kosiarz1 

Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: 19 Czerwiec 2012, 21:09   

Dzięki za szybką odpowiedź :-D

Tak jak napisał krzychu dymienie było skutkiem podniesienia kosiarki. Olej się wypalił i nie kopci.
Silnik pali normalnie. Najprawdopodobniej wał jest lekko wykrzywiony, gdyż takie uderzenie musiało zostawić jakąś pamiątkę (co nie koniecznie musi być szczególnie widoczne). Nóż jakby stawiał większy opór przy obracaniu nim. Na razie nie będę jej naprawiał, gdyż jest prawie nowa.
Na pewno żywotnośc silnika na tym ucierpiała.

Co zrobić :-?

Nauczka na przyszłość, że kiedy czymś się rzuca w szpaki to należy natychmiast po sobie posprzątać :-D
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 20 Czerwiec 2012, 15:46   

Proponuję odrazu wyprostować wał i wywarzyć nóż bo przy dłuższej eksploatacji poobrywa mocowania silnika i kosiarka będzie do wyrzucenia.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum